ВСС проверява съдия Петя Крънчева за 23 забавени дела

ВСС проверява съдия Петя Крънчева за 23 забавени дела
Висшият съдебен съвет реши да бъде разпоредена пълна проверка на дейността на заместник-председателя на Софийския градски съд Петя Крънчева, която има забавени 23 дела. Конкретният повод е частичното прекратяване на делото за милионите на Майкъл Чорни заради забавено с осем години решение, довело до изтекла давност. В края на миналата седмица стана ясно, че Павел Тренев и Димитър Димитров-Шашмата, подсъдими за измама и присвояване, няма да бъдат осъдени по едно от двете обвинения - това за измамата, защото делото е с изтекла давност. Процесът е в съдебна фаза вече 8 години.
<p>Това не е първото предложение за наказание на Петя Крънчева. Заради бавно правораздаване през последните две години съдебният инспекторат е обсъждал работата й три пъти, но за нарушенията е получавала съмо забележка.</p> <p>На протеста пред ВСС срещу уволнението на съдия Мирослава Тодорова магистрати посочиха, че председателят на градския съд Владимира Янева за забавени дела беше наказана със забележка, а съдия Петя Крънчева, която също е забавила написването на десетки мотиви през март, беше повишена и стана заместник на Янева.</p> <p>Предложението е внесено от председателя на Комисията за наблюдение на обществено значимите дела Пламен Стоилов и е включено като извънредна точка в дневния ред.</p>

Коментари

  • 43

    02 Авг 2012 17:28ч.

    Нищо няма да проверява ВСС- съвсем за канарчета ни взеха- следва задължителна поправка в ВСВ- този и следващи ВСС-с отнемане на правото да бъдат юристи,без право на бонуси и освобождаване от съдебната система - не може за щяло и нещяло да ни съдят , а за своите безумни решения и назначения да няма наказание,нали и те от нашите данъци живеят, как е възможно??????

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи