Турски режисьор е сред фаворитите за "Златната палма"

Турски режисьор е сред фаворитите за "Златната палма"
Надпреварата на 67-ия кинофестивал в Кан приключва в петък, а обявяването на наградите ще бъде в събота. Фаворит за "Златната палма" тази година е младият канадец Ксавие Долан, въпреки че турският режисьор Нури Билге Джейлан и белгийските братя Дарден също не са казали последната си дума, съобщава АФП.
<p>Всички в Кан говорят за едва 25-годишния канадски режисьор Ксавие Долан и филма му&nbsp;&quot;Mommy&quot;, разтърсваща семейна драма, която е сочена за един от най-сериозните фаворити за &quot;Златната палма&quot;.</p> <p>В надпреварата за престижната статуетка са също 71-годишният британски режисьор Майк Лий с биографичния му филм за художника Търнър, 55-годишният турски режисьор Джейлан с психологическия му филм &quot;Зимен сън&quot;, както и новата социална хроника на братята Жан-Пиер и Люк Дарден (съответно на 63 и 60 г.). Според мнозина именно те ще вземат тази година третата си &quot;Златна палма&quot;, но още нищо не е сигурно.</p> <p>Майк Лий също вече е носител на &quot;Златна палма&quot; за филма си &quot;Тайни и лъжи&quot; през 1996 г., а турчинът&nbsp;Нури Билге Джейлан е печелил два пъти Голямата награда на фестивала в Кан - с филма си &quot;Имало едно време в Анадола&quot; през 2011 г. и &quot;Отчуждение&quot; през 2003 г.</p>

Коментари

  • observer

    23 Май 2014 21:54ч.

    С медиите и Кан е така. Първо ни осведомяват за тоалетите на Анджелина Джоли, Брус Уилис и Джъстин Тимбърлейк, а после наградата я получава я някой иранец, я румънец или турчин. И накрая филма можем да го гледаме само в интернет без превод. На 3D и IMax йок.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Благо

    25 Май 2014 3:00ч.

    Канадеца.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи