Стефан Данаилов: Радев затвори устите на някои депутати

Стефан Данаилов: Радев затвори устите на някои депутати
Хареса ми, че Румен Радев затвори устите на някои депутати. Това заяви в интервю за bTV актьорът и зам.-председател на БСП Стефан Данаилов по повод репликата на новия президент: „Имате още една седмица” към някои от присъстващите на първата му реч в парламента.

Снимка: бТВ

 

„Това е характер”, коментира Стефан Данаилов и сподели одобрението си към казаното от новия президент от парламентарната трибуна.

„Известно е, че когато казваш на някого истината, го боли и има отрицателна реакция, защото той посочи всички неслучили се неща в нашата държава”, заяви Данаилов.

След репликата на Радев някои от присъстващите напуснаха пленарната зала в знак на протест.

„Това е все едно да отидеш на театър с презумпцията, че не харесваш това, което ще гледаш, и в един момент да започнеш да шумиш вътре в салона”, подчерта Стефан Данаилов и отбеляза, че това е признак на лоша политическа култура.

Актьорът коментира и президента Росен Плевнелиев. За него обаче той сподели, че не го харесва и го определи като „слаб играч”.

Според Стефан Данаилов, който оглави инициативния комитет зад кандидатурата на новия държавен глава, кампанията за президент е била „генерална репетиция за БСП” преди парламентарните избори. По думите му това, че премиерът Бойко Борисов подаде оставка, е показало, че не е могъл да приеме загубата от вота.

По повод съставянето на новото служебно правителство на Румен Радев Данаилов заяви категорично, че БСП не се намесва в избора му.

За новата 2017 г. актьорът пожела на всички българи да мислят по-позитивно.

„Това е като в личния живот – ако мислиш по-ведро и усмихнато за живота, по-хубави неща ти се случват. Ако си черноглед, неудовлетворен – няма кой да ти помогне”, сподели още Данаилов.

Коментари

  • Маргарет Тачър

    24 Яну 2017 10:20ч.

    Социализмът е вечна опасност, тлееща в човешката душа, защото обещава постижения без усилия и придобивки, без отговорности. Постоянно изкушение за човешката душа е да търси някой друг, извън себе си, който да поеме тежестта на отговорностите. Така източноевропейските общества, ненаучени нито на усилия, нито на отговорности, периодично се пързаляха назад и встрани от най-прекия път към целта."

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • До Тачър

    24 Яну 2017 12:36ч.

    ЗА БМБ ли говориш?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • бинокъл

    24 Яну 2017 13:16ч.

    Изпълнителният директор на КРИБ е казал, че в овшорните зони данъкът е 11%, и ако тук се повиши над 10%, щели да избягат фирмите, инветициите. ?.. А Естония нали я дават за пример, там плоският данък е 20%, в Чили неолибералният рай няма плосък данък и са 24% корпоративен данък и 40% върху личните доходи. Кипър 13% и 35%. Ирландия 13% и 48%. Киай с най-много инвестиции всяка година, 25% и 45%. А китайските работниц произвеждат два пъти по-малко от българските, като БВП на зает. Най-големите компании в България плащат под 200 милиона лева данъци, а искат да управляват бюджет от 30 милиарда. ВЪРХУ заплатата има удръжки за бюджетът от поне 25%, дори върху минималната заплата, а с другите вземания от държавата стават 60% от заплатата е за държавата. Обаче тези пари не правят социална държава, а имо работодателско корпоративна диктатура, която си въобразява - че прави всички блага и заплащането на трудът е подарък. ТРУДЪТ Е УСЛУГА И РАЗХОД, подобно и заплатимо като стоманата или енергията нужна на автомобилнен завод. А бизнесът заиси от пазарът и държавната инфраструктура, а това са всичкото население. Капиталът на Марс, не струва нищо. Тези с ниските доходи издържат държавата с големи данъци, а те трябва да се намалят, как, отнякъде трябва да се вземе. От държавни акции да дават дивидент или да се увеличи корпоративният данък и данък за богатите, с необлагаем минимум. Сингапур има 60% БВП от правителствени акции, така и с Германия, но корпоративният на Сингапур е 17%, и 22% от лични доходи, на Германия е 45% за лични и корпоративен 30%. В Сингапур 40% от болниците са държавни безплатни, а частните са на издръжка от вноски на работодателите, като цените са под жесток контрол от държавата - за лекарства и лечение. http://www.theglobaleconomy.com/rankings/corporate_tax_rate/ http://www.theglobaleconomy.com/…/personal_income_tax_rate/

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи