Първи опити за сливане на човешки мозъчни клетки с изкуствен интелект

Първи опити за сливане на човешки мозъчни клетки с изкуствен интелект

Следвайте "Гласове" в Телеграм

Екип от изследователи получи безвъзмездна помощ от 600 000 долара от Службата за национално разузнаване на Австралия, за да проучи начини за сливане на човешки мозъчни клетки с изкуствен интелект, съобщи TheByte. Основната идея е да се слее биологията с изкуствения интелект - нещо, което може да създаде нови граници за технологиите за машинно обучение за самоуправляващи се коли, автономни дронове или роботи за доставка – или поне това е целта, която правителството се надява да постигне с инвестицията си.

Изследователите не се притесняват да направят някои смели твърдения за работата си. "Тази нова технологична способност в бъдеще може в крайна сметка да надмине производителността на съществуващия, изцяло базиран на силиций хардуер. Резултатите от такова изследване биха имали значителни последици в множество области като, но не само, планиране, роботика, усъвършенствана автоматизация, интерфейси мозък-машина и откриване на лекарства, давайки на Австралия значително стратегическо предимство", каза Адеел Рази, ръководител на екипа и асоцииран професор в университета Монарх.

Според Рази, технологията може да позволи на машинния интелект "да учи през целия си живот" като клетките на човешкия мозък, което му позволява да научава нови умения, без да губи стари, както и да прилага съществуващите знания към нови задачи. Рази и колегите му се стремят да отглеждат мозъчни клетки в лабораторна чиния, наречена системата DishBrain, за да изследват този процес на "непрекъснато учене през целия живот". Това е изключително амбициозен проект, който вероятно ще отнеме доста време за завършване.

"Ние ще използваме тази безвъзмездна помощ, за да разработим по-добри машини с изкуствен интелект, които възпроизвеждат капацитета за учене на тези биологични невронни мрежи. Това ще ни помогне да увеличим мащаба на капацитета на хардуера и методите до точката, в която те се превръщат в жизнеспособен заместител на компютърните изчисления", подчерта Рази.

Източник: actualno.com

 

 

 

Коментари

  • разделението на изкуствено и естествено е дело на интелекта, а не обратното

    24 Юли 2023 18:04ч.

    Интелектът, все едно изкуствен или естествен, няма как да се слее с клетките, все едно дали са мозъчни или не, защото именно той означава биващото, включително и в качеството му на клетка. Няма как клетка да произведе интелект, напротив - интелектът произвежда клетка. С това считам въпроса за приключен. Опитите да продължат да ви манипулират по този псевдовъпрос са признак на некомпетентността/глупостта на манипулатора.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Сърдечни ви привети

    24 Юли 2023 18:32ч.

    От доктор Джекил и мистър Хайд. Роловината младежи ще ги направите шизофреници със "смяна" на пола, другата половина - пак шизофреници, но тип Дарт Вейдър. Самоназначен световен "елит" от шизофреницш иска себеподобни поданици.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Тия и доводи се изживяват

    24 Юли 2023 18:39ч.

    като бог!Жалко и гадно!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • бай Чип

    03 Авг 2023 2:06ч.

    С две думи, чипиране на хора, контролирани от разстояние със сигнали от кулите. След 10-15-20 години, зависи колко пари се вложат....

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи