Иран: Съмняваме се, че американците ще въведат петролно ембарго

Четох коментар, според който Иран наистина разполага със сигурни клиенти за нефта, а и газта си, в лицето на Китай, Русия, Южна Корея, Япония и др.,които не запомних.Отбелязваше се,че латиноамериканската обиколка на иранския президент била много успешна.Изказваше се предположение, че Иран няма да затвори Олмузкия проток, през който изнася голямата част от нефта си.Посочваше се, че Иран и горепосочените държави -или някои от тях-в търговските си отношения се отказват от долара като разменна валута, а ще боравят със собствените си парични единици. Изразяваше се мнението, че точно тази стъпка е предизвикала гнева на Вашингтон и се припомняше,че САЩ са нападнали Ирак и Либия именно след като Саддам Хюсеин и Кадафи са се отказали да използат американската валута в нефтената си търговия.
САЩ никога не са нападали нито Ирак, нито Либия. В Ирак водиха военни действия само срещу ислямистите, за да ги отслабят и да намалят възможностите им за терористични актове. В Либия само помагаха на либийската опозиция. Това е. Всичко останало е комунистическа пропаганда. Същото, което пишеха Работническо дело и Отечествен фронт преди години. Ако Иран, или някоя друга държава не желае да ползва долара - прав им път! Тяхна си работа. Да правят каквото искат, както им е изгодно.
20 януари 2012 | 16:51 | Агенция "Фокус" Начало / Близък Изток Брюксел.Европейският съюз подготвя да наложи на Иран най-тежките санкции до момента. Според европейски дипломати безпрецедентните санкции ще засегнат петролния и финансовия сектор на ислямската република, предаде АФП. Очаква се по време на срещата си в понеделник, 23 януари, министрите на външните работи на страните от ЕС да се споразумеят за налагането на санкции срещу централната банка на Иран и да обявят петролно ембарго. „Трябва да изпратим много силен сигнал на Иран”, посочва европейски дипломат, пожелал анонимност. Очаква се да бъде забранена и продажбата на злато, диаманти и други ценни метали на Иран. Съществуващите забрани за внос на петролни и химически продукти и за инвестиции ще бъдат разширени.
Ние и нашите партньори използваме технологии като “Бисквитки” за персонализиране на съдържанието и рекламите, които виждате, както и за да анализираме трафика на сайта. Изберете “Приемам”, за да приемете използването на тези технологии. За повече информация, моля запознайте се с обновените “Политика за поверителност” и “Политика за бисквитки” на Гласове.ком ЕООД