Елизабет II: най-дълго управлявалият британски монарх

Елизабет II: най-дълго управлявалият британски монарх
В сряда, 9 септември, кралица Елизабет II влиза в историята.

 

 

В този ден тя става най-дълго управлявалият кралството британски монарх, пред кралица Виктория, пише "Ел". 

В сряда се навършват 63 години, седем месеца и два дни от изкачването на кралица Елизабет на трона. По този повод тя ще се появи публично, за да открие линия на шотландските железници.

"Не бива да се забравя, че датата е изчислена от смъртта на баща й и на прапрабаба й", уточнява източник от Бъкингамския дворец. "Дори и тя да признава историческия характер (на събитието - бел. ред.), за нея това не е повод за празнуване", добавя той.

По-късно през деня кралицата ще вечеря в Замъка Балморал със съпруга си, Кейт Мидълтън и принц Уилям. Синът й принц Чарлс ще бъде възпрепятстван от ангажименти да се включи в празненството.

Елизабет II е била принудена да се възкачи на британския трон през 1952 г., след абдикацията на чичо й Едуард VIII. 

Според проучване, публикувано в "Сънди Таймс", кралицата се радва на одобрението на 27 на сто от британците. Така, със своята популярност, тя отново изпреварва кралица Виктория, управлявала от 1837 до 1901 г., която печели симпатиите едва на 12 на сто от участниците в допитването. Кралица Елизабет I, която е на трона от 1533 до 1603 г., дъщеря на крал Хенри VIII и Ана Болейн, втората от шестте му жени, получава одобрението на 13 на сто от британците, добавя "Мадам Фигаро".

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментари

  • Чучела безполезни

    07 Sep 2015 23:10ч.

    Паразит, който не прави нищо, а само живее охолно с цялото си поколение на чужд гръб. Великобритания отдавна не се управлява от крале. 27 на сто от британците искат да гледат евтин сериал, но всички плащат за това.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • 67AF

    08 Sep 2015 13:18ч.

    "Елизабет II е била принудена да се възкачи на британския трон през 1952 г., след абдикацията на чичо й Едуард VIII. " Според статията се предполага, че Джордж Шести изобщо не е бил коронясван, не е бил крал и така нататък. Може ли редакцията да бъде мъничко по-внимателна?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • PonchikDap

    19 Sep 2015 9:15ч.

    Здрасте! сигнальная система бинарных опционов свечи в бинарных опционах binary option trading platform сигнальная платформа для бинарных опционов http://craft-pvp.ru/binarnye-opciony-v-mt4.php http://quiz-irc.ru/luchshiy-broker-binarnyh-opcionov-2015.php http://trailrussia.ru/klub-binarnyh-opcionov.php

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Angela

    26 Окт 2015 3:59ч.

    If only there were more clveer people like you!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи