Асад: Близкият Изток е буре с барут. След първия удар има риск от регионална война

Асад: Близкият Изток е буре с барут. След първия удар има риск от регионална война
"Близкият изток е буре с барут и днес огънят наближава. Трябва да се говори не само за сирийския отговор, но и за това, което би могло да стане след първия удар". За това предупреждава президентът Башар ал Асад в ексклузивно интервю за репортера на "Фигаро" Жорж Малбрюно. По думите му "всички ще загубят контрол над ситуацията, когато бурето с барут експлодира. Хаосът и екстремизмът ще са разпространят. Съществува риск от регионална война".
<p>Башар ал Асад е категоричен, че този, който обвинява Дамаск, че е използвал химически оръжия на 21 август в Дамаск, трябва да даде доказателства, а американският президент Барак Обама и френският Франсоа Оланд са неспособни да го направят.</p> <p><em>Да предположим, че нашата армия желае да използва оръжия за масово унищожение: възможно ли е да го направи в зона, в която се намира тя самата и където са били ранени войници от тези оръжия, както констатираха инспекторите на Обединените нации, когато ги посетиха в болницата, където се лекуват? Къде е логиката?, </em>пита сирийският президент.</p> <p>На въпроса дали Франция се е превърнала във враг на Сирия, заради готовността на президента Оланд страната да участва във военния удар срещу режима в Дамаск, Асад отговаря: <em>Който подпомага финансовото и военно засилване на терористите, е враг на сирийския народ.</em></p>

Коментари

  • Cui bono

    03 Sep 2013 5:36ч.

    „Cui bono?“ (на латински: „Qui bono?“, „В полза на кого?“) e въпрос, с който се изказва становището, че съмнението при едно престъпление пада по-скоро върху този, който има най-много полза от това.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Cui bono

    03 Sep 2013 5:49ч.

    „Cui bono?“ (на латински: „Qui bono?“, „В полза на кого?“) e въпрос, с който се изказва становището, че съмнението при едно престъпление пада по-скоро върху този, който има най-много полза от това. Опитвам се да мисля логично, каква е далаверата на Асад да гръмне няколко снаряда със зарин срещу мирно население. От тактическа гледна точка -никаква полза. Американците казаха Асад използва ли хим. оръжие минава червената лента и хоп гръмнаха няколко снаряда с зарин и то не срещу военни формирования а срещу мирно население, така че отзвука да е по-голям. И щом Асад го е направил има два варианта : или е луд или иска американците да го нападнат, сигурно това е това е някакъв скрит негов замисъл дето ние не го разбираме.... или ни правят на глупави. Що не вкарат умиротворителен контитгент на ООН, да се защити мирното население, да се направят срещи между правителството и опозицията и да се насрочат избори. Що трябва да има война и чак тогава да се правим на демократи?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • .

    03 Sep 2013 6:34ч.

    САЩ са се провъзгласили за ментор на поведение за целия свят и искат всички да се придържа към него.Наистина вземат другите за глупаци и затова считат, че трябва да ги поучават. Например много по-голяма е заплахата за сигурността на САЩ от режима в Северна Корея, който им се заканва с ядрена бомба, но той не представлява интерес защото в тази страна няма стратегически залежи от петрол. Навремето много се спекулираше с тезата за „намеса във вътрешните работи”, която не се споделя от противниците на даден режим, но тя е недопустима за прилагане към суверенните страни. Вътрешното положение във всяка страни си е дело на самите политически и религиозни групировки в нея и не е необходимо събитията да се дирижират отвън в изгода на нечии чужди интереси.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ..

    03 Sep 2013 7:49ч.

    САЩ са световния Макаренко.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи