Янков: Да се увеличи щатът на Гранична полиция с 1000 бройки

Янков: Да се увеличи щатът на Гранична полиция с 1000 бройки
Народните представители от ПГ „БСП ЛЯВА БЪЛГАРИЯ" от 43 НС Красимир Янков и Атанас Зафиров представиха пред експерти управленския проект на левицата в частта „Национална сигурност" и „Външна политика". На нея присъстваха редица експерти в областта на отбраната и външната политика.

 

Красимир Янков, член на ИБ на БСП, беше категоричен, че е крайно наложителна превенцията и противодействие на тероризма; охрана на границата, управление на процесите на миграция; превенция и противодействие на тежката и организирана престъпност, борба с корупцията на всички нива, както и противодействие на битовата престъпност.

Той добави, че за стабилизиране на системата за сигурност е нужно изграждане на силна контраразузнавателна и полицейска структури.

Относно опазването на границите, според него е нужно отпускане на още 1000 щатни бройки за "Гранична полиция", а Съветът по сигурността към МС да се развие като координиращ и информационно-аналитичен център, който да предлага решения за определяне на стратегическите задачи на органите от системата за национална сигурност.

 

 

Красимир Янков беше категоричен, че са нужни промени в МВР, за да се изпълнят няколко основни цели: по-голяма прозрачност и обществена отчетност на работата на полицаите, повишаване ефективността на отделните структури на МВР и адекватна реакция при противодействието на престъпността, повишаване на качеството на аналитичната работа на министерството, както и засилване на гражданския контрол върху работата на МВР.

Според него трябва да се прегледа и оцени щата на областните дирекции, както и да се пренасочват към структури, отговарящи за територия с по-сложна обстановка.

Янков заяви, че трябва нова система за формиране на възнаграждението на служителите на реда, което да отразява постигнати предварително поставени цели. Според него е нужна нова концепция за работа на сектора- нова законова основа за провеждане на реформа, коригиране на установените организационни слабости и по-нататъшно усъвършенстване; нов модел на политика за управление на министерството на вътрешните работи, както и подобряване на модела за управление на човешките ресурси.

 

 

Коментари

Напиши коментар

Откажи