Тръмп: Ние вярваме в американската мечта, а не в социалистическия кошмар

Тръмп: Ние вярваме в американската мечта, а не в социалистическия кошмар
Американският президент Доналд Тръмп разкритикува "социалистическия" уклон на демократите по време на голямата годишна среща на консерваторите в събота. "Ние вярваме в американскията мечта, не в социалистическия кошмар", заяви той.

Снимка: АФП 

 

Милиардерът бе посрещнат триумфално на подиума на Конференцията за консервативно политическо действие, проведен в предградието на Вашингтон, появявявайки се с червена шапка „Make America Great Again“, лозунга на кампанията му през 2016 година.

Неговата реч продължи повече от два часа и беше една от най-дългите, които Доналд Тръмп някога е държал, съобщава АФП.

"От време на време трябва да вървиш", вместо да тичаш, заяви президентът по повод преждевременно приключилата без обща декларация среща със севернокорейския лидер Ким Чен-ун в Ханой. Споразумението, което той предложи, "не ми изглеждаше приемливо", обясни Тръмп.

Подхващайки голямата тема на момента, той размаха заплахата от социализъм, която стана много популярна сред кандидатите за номинация на демократите за президентските избори.

По думите му, "Зеленият нов курс", демократичен проект за борба с промените на климата, "би разрушил напълно американската икономика". "Това е най-лудият план", който някога сме виждали, каза Доналд Тръмп.

"Социализмът няма нищо общо с околната среда, справедливостта, добродетелта, (...) това се нарича власт на управляващата класа", коментира Тръмп, давайки за пример Венецуела.

"Бъдещето не принадлежи на тези, които вярват в социализма", каза той. "Той принадлежи на тези, които вярват в свободата. (...) Съединените щати никога няма да бъдат социалистическа страна", подчерта Доналд Тръмп.

"Ние вярваме в американскията мечта, не в социалистическия кошмар", добави той.

 

 

 

Коментари

  • Спиноза

    03 Март 2019 10:45ч.

    Какво е "американска мечта", никой никога не обяснява! Това е да убиеш и ограбиш други, да имаш роби, които да работят за тебе и така да станеш богат, то друг начин няма.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Спиноза

    03 Март 2019 10:49ч.

    Американецът Чарлз Буковски казва: "Робството никога не е било отменяно, само го разшириха, за да включва всички раси! Разликата между демокрацията и диктатурата е, че при демокрацията първо гласуваш и после получаваш заповеди, а при диктатурата не ти губят времето с гласуване."

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • За американската мечта, Спиноза, можеш да прочетеш например Илф и Петров

    03 Март 2019 12:53ч.

    Едноетажна Америка - хубава и честна книга. Двамата са изпратени като кореспонденти на вестник Правда. В пътеписа им няма злоба, омраза и клевети, има уважение към американския народ и постиженията му, без да се загърбват социалните проблеми, капиталистическото неравенство и пораженията от икономическата криза. АМЕРИКАНСКАТА МЕЧТА е да се реализираш сам и да имаш свободата за това. Може да не ти харесва, но в никакъв случай не е отблъскващата картинка, която си сътворил.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Спиноза

    03 Март 2019 13:11ч.

    Чел съм Илф и Петров, но съм ви цитирал Буковски! Каква свобода, каква реализация, няма такива работи, всичко е пропаганда, по-нагла от комунистическата, от едно време?! САЩ се управляват от финансова диктатура, с нищо по-различна от всяка друга. Това е изводът от изследване на политолозите Мартин Гилънс и Бенджамин Пейдж, съответно от Пристънския и Северозападния университети на САЩ.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Е, то пълна свобода дори и в природата няма

    03 Март 2019 13:23ч.

    Може би само в безвъздушното пространство. Освен това нищо не е само черно или бяло. В пропагандата и рекламите да, но не и в живота.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Димитър

    03 Март 2019 14:38ч.

    Американската мечта са парите на всяка цена , без да ти пука за хората , които си унищожил , за да я постигнеш ! Ние на гърба си изпитваме резултатите от "демокрацията" , както я разбират в САЩ ! Наглият , простият , но силен физически , който нарушава законите и правилата и ограбва по нечестен начин това което другия е заработил с труда на двете си ръце. Виждаме кои просперират в България , единици са хората създали работни места и създали нещо , а управляващата мафия ограбва безогледно всеки божи ден нас гражданите и държавата! Наркотици , оръжие , контрабанда , рекет това са инструментите на шайката , която ограбва България !

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • май спанакът им идва много

    03 Март 2019 15:06ч.

    Да Ви резнат петро доларът, пък си вервайте , колкото искате.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • то пък една мечта...

    03 Март 2019 15:27ч.

    Имаше една картинка, на която група скелети в костюми слушат оратор, който им казва какво да мечтаят. Накрая завършваше:''А сега повтаряйте след мен: ''Аз съм свободен!'''' Още ли облъчват американците, че да работиш по 16 часа на ден, за да си плащаш сметките, е висша добродетел? Така беше до преди няколко години. После реших, че нямам нужда от телевизор. Дали все все честният американски труженик е главен персонаж?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Тръмп: Ние вярваме в американската мечта, а не в социалистическия кошмар:

    03 Март 2019 15:28ч.

    Тръмпобщество в България: Борислав Цеков, Светлана Шаренкова, Александър Томов (Лупи), Димитър Иванов, Илия Лингорски, Любо Нешков от BGNES, Петър Волгин и още четиридесетина известни фигури с леви или русофилски убеждения. Иван Гарелов чрез специално опровержение до в. „24 часа“ заявил, че бил там, но не бил лице на „Тръмп обществото“, каквото и да значи това.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Тръмп: Ние вярваме в американската мечта, а не в социалистическия кошмар: на 03.03.2019 в 15:28

    03 Март 2019 15:38ч.

    Козяче, още ли си на смяна ? Или днес плащат двойно, заради двойното гражданство ?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Фриц Клингенберг

    03 Март 2019 16:04ч.

    Ние пък вярваме в китайската мечта. Начело на Китай е ККП. А начело на ККП е Си Дзинпин. И въобще не ме интересува каква ще е тази мечта, важното е да има мишки!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Китайската мечта

    03 Март 2019 16:06ч.

    е по Гьоте - 99% труд и 1% талант. Китайците го притежават, несъмнено! А американската мечта е 99% хитрост и 1% труд. И несъмнено го притежават!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Фриц Клингенберг

    03 Март 2019 16:13ч.

    Американската мечта банкрутира още със закриването на проекта "Нов американски век" 2007/2008 г. с началото на новата световна икономическа криза! Обама просто трябваше да обере като първия афроамериканец негативите от празната трапеза на която обилно се бе нахранила котерията на Буш-младши. Някак излезе от положение Обама. И сега чисто и просто Тръмп си го избраха от ЦРУ и мозъчните тръстове в опит да спасят неспасяемото - липсата на покритие на зелените гущери. Реална при това. Последен опит да вземат завоя без световни сътресения, разбирай военен конфликт от голям мащаб. Понеже последното като бизнес единствено може да ги измъкне от тупика. Страстите единствено охлажда новия Авангард срещу канибалите!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Китайската мечта

    03 Март 2019 22:37ч.

    Е да се прибереш, нахраниш и наспиш, за да си готов да те изцедят и утре. За мнозинството. За малцинството китайската мечта е да спечелиш още няколко милиарда от труда на робите. Това е китайската мечта в капиталистическия им имперски комунизъм от тоталитарен вид.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Много ми липсва обаче реакцията на всички онези носталгици по някогашния комунизъм,

    03 Март 2019 22:50ч.

    русофили, събиращи се на язовир Копринка, борци за социална справедливост и равенство. Мълчат. Никой няма да се появи пред публика, да скъса ризата си, да се разреве и да си посипе главата с пепел - Защо се радвахме толкова на тоя американски империалист, милиардер и спекулант експлоататор, къде ни беше акъла, как подлъгахме и простия народ с приказките си. Ще се правят на ударени, утре ще цъфнат с някоя друга глупост, все едно нищо не е било. Все едно не са предали идеалите си по заповед отвън, нещо, което едва ли ги е затруднило, защото идеали всъщност нямат, само празни приказки и фалшиви пози. Ако не беше така, нямаше да са те.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Фриц Клингенберг

    04 Март 2019 0:53ч.

    Мечти, мечти и пак мечти. И не САЩ са виновни за тъпотията която сътвори Европа с ПСВ. ФАКТ!!! Страната или по-точно континента на залязващото слънце /от финикийски/ подари на тези отрепки на принципа "двама се карат - третия печели" - палмата на световното първенство. Сега китайците естествено си я изработиха. Друг начин няма! Разберете го. Лесната печалба, лесно се и харчи ... а иначе китайския експазионизъм е нормален, предвид на труда с който е скрепен ... за разлика от американската мечта!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ким чен ун

    04 Март 2019 2:44ч.

    А пък ние вярваме в социалистическата мечта ,а не в американският див капитализъм и европейският ляв неолиберализъм и педераски евроатлантизъм .

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • anonimen robot

    04 Март 2019 6:28ч.

    Ako demokratite sa socialisti, Trymp shte da e komunist. Dali se sehshtate zashto sled kato komunizma se samoprebori s pomoshtta na gorbachowci, elcinci i sie kompaniia, sega e red na socializma (i toi tolkova socializym, kolkoto i komunizma beshe komunizym). Moiat otgovor: "Ami za da postignat nqkoi totalnata amerikanska mechta!"... a ostanalite amerikanci shte ruchat bylgarski zhabeta.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • за ___Много ми липсва обаче реакцията на всички онези носталгици по някогашния комунизъм, на 03.03.2019 в 22:50

    04 Март 2019 8:08ч.

    Носталгия няма, но няма как да не се правят сравнения, когато има държава и държавна собственост и когато няма държава и сме на колониално управление. Така, че с ризата почакай, предполагам тениската с надпис "We Can Do It!" те "наелектризира" достатъчно.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • тази мечта е жива, докато има кого да ограбвате

    04 Март 2019 8:56ч.

    Много разхищавате бе, г-да американци, присъщо на снобите и недообразуованите (особено географски и исторически) като вас са, че живеят адски неекологично. Минаха времената на индивидуалисткия прогресизъм. А вие сте още там и даже имате намерение ядрена война да водите, само и само да не напуснете добровлно блатото, в което сте се настанили като самодоволни свине.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мильо Лудия

    04 Март 2019 10:36ч.

    Това с американската мечта е стръв за свежа емигрантска кръв. 99 % от тях не могат да отлепят от дъното, но медиите отразяват 1 % така все едно е 99 %.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • абв

    04 Март 2019 11:18ч.

    Много пъти трябва да се пише за частния и обществен характер на капитала, защото това е теория срещу маркс лениновата теория за експлоатацията, която е грешна теория. всяко явление е с двояк характер, а не може един атом да се държи в състояние, в което е един атом, защото този атом иска винаги да се съедини с други атоми и се изразходва огромна енергия за да се държи един атом. Бюрокрацията, партокрацията са същата работа, като един атом .Частен и обществен капитал. В богатите е съсредоточен обществения капитал. Работниците работят 8 часа, като два часа са за заплатата, а другите 6 часа са за обществото. Капиталистът също работи 8 часа, като два часа са за него, а 6 те часа са за обществото. Работниците присвояват само своите 2 часа. Но 6 те часа на наемните работници и 6 те часа на капиталистите се присвояват от капиталиста, като частна собственост, както и личните му 2 два часа. Но капиталът е противоречив, като всяко явление. Хем е частен, хем обществен. И колко да са двата 2 та лични часа на капиталиста не се ограничава. Защото капиталиста може да даде целият си личен капитал за фирмата си, може да изяде и целият си частен капитал, който фактически е обществен. Освен това, когато капиталът се върти – вкарва в кръгооборот – капиталът е обществен – работи за обществото. Затова държавата трябва да прави всичко, за да накара капиталиста да върти частната си собственост, или да я вкарва в кръгооборот. Тогава капиталистът строи фабрики и заводи, произвежда стоки, плаща заплати и данъци, строи пазарна и производствена инфраструктура, разфасова стоките и ги продава в условия на конкуренция на по ниски цени, на същите работници - вече потребители. И рекламира стоките. А това е неговата обществена роля. Вярно е че парите остават в него, но той възпроизвежда капитала и пак отново го завърта. Така, че капиталът е хем частен, хем обществен, или противоречив. Но ние българите, като чуем за частна собственост си мислим за селскостопанския труд с волове, коне и магарета, както българинът е орал нивите и ръчен труд. И където богати чорбаджии са вземали всичко от бедните, и бедните едва са оцелявали, а чорбаджиите са живяли в охолство. Така е било и с помешчиците в Русия. Но това вече го няма и няма да го има. Но комунистите говорят, че пак ще е като във феодална България преди 9 септември 1944 година. А това не е вярно и това, което се говори, че ГЕРБ ще ограбят всичко,не е вярно. В селата навлизат западни трактори, селскостопански машини и техника, и трудът дори и на село, става с машини. И то много по добре отколкото при социализма.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • до абв - не че поста ви има пряко общо с темата

    04 Март 2019 12:00ч.

    Цитат: "Много пъти трябва да се пише за частния и обществен характер на капитала, защото това е теория срещу маркс лениновата теория за експлоатацията, която е грешна теория. всяко явление е с двояк характер, а не може един атом да се държи в състояние, в което е един атом, защото този атом иска винаги да се съедини с други атоми и се изразходва огромна енергия за да се държи един атом. " - Пак съзнателно изопачавате Маркс и недооценявате Ленин. Никъде в трудовете си Маркс не е подценявал обществения харктер на капитала, той е изтъквал обаче тенденцията му да паразитира над обществения характер на производството, когато прекалено се съсредоточава в частни ръце и печалбите отиват главно за благото на капиталистите, но не и на трудещите си. Експлоатация има тогава, когато капиталистът си присвоява по-голямата част от принадената стойност без да я насочва за възпроизводство, а за паразитни и неекологични излишества в границите на собствения си живот. експлоатация имаме и чрез бюрократичния шантаж на буржоазно-капиталистическата държава с бюджетната и данъчната политика в интерес на частните интереси на една върхушка, както и чрез доминантни на външнополитически обвързаности, които влизат в конфликт с нагласите и очакванията на широките маси от трудещи се и др. граждани, както се получи с нашето членство в НАТО и ЕС. Що се отнася до атома, неговата структура изразява неделимост и съединенията му с други атоми принципно не засягат субстанцията на атома. В това отношение теорията за монадите на Лайбниц би била методологично по-пригодна за разбирането природата на атома от просто атомизма на Левкип, Демокрит и Епикур.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • абв

    04 Март 2019 13:35ч.

    Как си представям неравенството? Ще има трилионери, ще има милиардери, ще има милионери, със стотици хиляди евро или долари богатство, които милионери са общественици и възможностите на фирмите ще се увеличават. Ще има средна класа, ще има наемни работници, ще има и бедни хора, но няма да има хора, които да са с доходи под границата на бедността, и която граница постоянно ще върви нагоре. А за атома, искам да кажа, че да държиш един атом в несъединено състояние с други атоми изисква огромна енергия и по добре е атомът да е съединен с други атоми и да се създаде молекула. А партокрацията и бюрокрацията на социализма беше несъединена субстанция, като несъединен атом. Ако трябваше да се съедини, щеше да се получи класово общество. Защото, за да се образува бюрокрацията и партокрацията - беше унищожена класата на богатите - и от бедните - наемни работници - се получи партокрация и бюрокрация. За да се поддържа състоянието на бюрокрация и партокрация бяха необходими огромни сили и енергия на ДС, на МВР и службите, и енергията на обществото отиде за да се поддържа бюрокрацията и партокрацията. А когато се отпусна хватката на властта - от ДС и МВР, се видя колко енергия е загубило обществото и колко назад сме отишли с манталитета на нацията. А енергията за промяна на манталитета е именно енергията на обществото, за развитието му, а тя отиде за поддържането на състояние на бюрокрацията и партокрацията при социализма.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • абв

    04 Март 2019 14:06ч.

    Цитат:: " Пак съзнателно изопачавате Маркс и недооценявате Ленин. Никъде в трудовете си Маркс не е подценявал обществения характер на капитала, той е изтъквал обаче тенденцията му да паразитира над обществения характер на производството, когато прекалено се съсредоточава в частни ръце и печалбите отиват главно за благото на капиталистите, но не и на трудещите си. Експлоатация има тогава, когато капиталистът си присвоява по-голямата част от принадената стойност без да я насочва за възпроизводство, а за паразитни и неекологични излишества в границите на собствения си живот. експлоатация имаме и чрез бюрократичния шантаж на буржоазно-капиталистическата държава с бюджетната и данъчната политика в интерес на частните интереси на една върхушка, както и чрез доминантни на външнополитически обвързаности, които влизат в конфликт с нагласите и очакванията на широките маси от трудещи се и др. граждани, както се получи с нашето членство в НАТО и ЕС. " Със всичко това съм съгласен и държавата трябва да прави всичко възможно капиталистът да възпроизвежда капитала си и да го вкарва в кръгооборот. Но всяка партия, която дойде на власт трябва да балансира между интересите на труда и капитала, а не да има социализъм с партокрация и бюрокрация, и социалистическата партия уж защитава наемните работници, които обаче при социализма се превръщат в бюрокрация и партокрация. Партии не трябва да се защитават интересите нито на капитала, нито на наемния труд Трябва да има балансиране между интересите им , дори от социалистическата партия и дори от консервативна партия. Защитават интересите на труда профсъюзите, а интересите на капиталистите - организации на капиталистите като КРИБ или може би стопанската камара в България. Всяко класово общество е диалектична система.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • chedomir

    04 Март 2019 14:10ч.

    Тъпо е да се слага знак за равенство между комунисти и русофили.Болшевишкият преврат от 1917 беше дело на отявлени русофоби,а руският народ беше най-голямата му жертва-милиони избити в гражданската война,хиляди взривени и съборени православни черкви,милиони прокудени в чужбина.И то не кой да е,а цвета на нацията-интелигенция,аристокрация,офицерски корпус. Разграбени и изнесени навън златен резерв и богатства на императорския двор.Последвалият социален експеримент и Втората световна война се стовариха също основно върху гърба на този изстрадал народ.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • абв

    04 Март 2019 14:35ч.

    Маркс описва производство и реализацията му в монополно "средство за обръщение".Ленин на тази база написва теорията си за държавно монополистичния капитализъм - империализма,през 1916 година, и прави следваща крачка до ДЪРЖАВЕН държавно монополистичния капитализъм - империализма, който е социализма. И това е теория, че се вървяло към частен монополизъм, а Ленин прави държавен монополизъм. А в САЩ още от 1903 - 1913 година силово наложиха конкуренцията, чрез анти тръстово и анти монополно законодателство и се получи икономическо чудо и в САЩ и в ГФР и в Япония и в Южна Корея, и навсякъде където се приложи.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • монадология

    04 Март 2019 15:25ч.

    Съединяването на атома с молекула не отменя имплицитно простата му именно атомарна същност в себе си. Атомът е най-простият градивен елемент на всичко вторично и по-сложно устроено. Но това по-сложно и съставно не е само по себе си, а именно атомът. Гаранцията за съхраняване на атома е преди всичко неговата обърнатост към самия себе си.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • дедуктивира не човекът, а душата му; онова, което само индуктивира, то умира

    04 Март 2019 15:31ч.

    Конкуренцията е чудодейна само частично и обстоятелствено и само в икономиката и фирменото управление. В повечето останали сфери и в държавното управление, тя е по-често противопоказна, довежда до стрес и неморално (замърсяващо и упадъчно) насочване на енергията. Общо-взето конкуренцията е стихия, когато не се управлява и насочва според обстоятелствата, хората и времето.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Много ми липсва обаче реакцията на всички онези носталгици по някогашния комунизъм, на 03.03.2019 в 22:50

    04 Март 2019 18:40ч.

    Драга ми Грета , или Драги ми Хензел, имали ли ли сте куче ? Дори и да не е далматинец ? Кроела си е сериозна зплаха за всички добри същества, както пее прекрасната ни Богдана ! Понимайш ? Или не стига IQ-то ?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи