Путин подписва споразумение за 100 млрд. долара с Турция, въпреки политическите разногласия

Путин подписва споразумение за 100 млрд. долара с Турция, въпреки политическите разногласия
Руският президент Владимир Путин пристига днес на официално посещение в Турция. Той ще бъде посрещнат с военни почести в Анкара. Путин заедно с турския президент Реджеп Тайип Ердоган ще участват в 5-ото заседание на Съвета за сътрудничество на високо равнище между Турция и Русия.Турският министър на икономиката Нихат Зейбекчи заяви, че двете страни ще подпишат споразумение за либерализация на търговско-икономическите взаимоотношения, чиято цел е взаимният стокообмен да достигне 100 млрд. долара.
<p><span style="font-size:14px"><span style="font-family:arial,helvetica,sans-serif"><span style="line-height:1.6em">В документа са застъпени улеснения в търговията, банковото дело, инвестициите и финансите. </span></span></span><span style="font-family:arial,helvetica,sans-serif; font-size:14px; line-height:1.6em">В последно време Турция все повече се очертава като предпочитан търговско-икономически партньор за Русия, въпреки различията в политическите възгледи по някои въпроси. Москва и Анкара неотдавна премахнаха визите.</span></p> <p><span style="font-size:14px"><span style="font-family:arial,helvetica,sans-serif">Турският министър на енергетиката и природните ресурси&nbsp;Танер Йълдъз, който тези дни се завърна от Москва заяви, че делът на руския газ на турския пазар, който сега е 43 %, може да се увеличи на 46 на сто.&nbsp;Руската компания &quot;Росатом&quot; строи първата турска атомна електроцентрала на стойност около 25 млрд. долара.&nbsp;</span></span></p> <p><span style="font-size:14px"><span style="font-family:arial,helvetica,sans-serif">Владимир Путин ще разговаря с турския президент Ердоган, на когото ще гостува в новия дворец. За новата постройка той стана обект на критики в турското общество.</span></span></p> <p><span style="font-size:14px"><span style="font-family:arial,helvetica,sans-serif">Според турски източници, двамата държавни глави ще обсъдят актуалните регионални и двустранни въпроси. Ще бъде обсъден и въпросът за Сирия, предвид, че Москва и Анкара имат изразени разногласия - Турция смята, че&nbsp;Башар Асад&nbsp;трябва да падне, докато Москва подкрепя сирийския президент.&nbsp;</span></span></p> <p><span style="font-size:14px"><span style="font-family:arial,helvetica,sans-serif">Разногласия има и по въпроса за Украйна. Анкара не признава легитимността на референдума за присъединяването на Крим към Русия, но въпреки това руско-турските отношения се развиват в положителна посока. Като основен акцент е активизирането на търговско-икономическото сътрудничество, отбелязват анализаторите в Турция.</span></span></p>

Коментари

  • инж. Оракул Неврокопски

    01 Дек 2014 17:45ч.

    Първо посрещане на Папата, след това на Путин, Турция се превръща в балкански център.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • МАЙКЪЛ\\

    01 Дек 2014 18:53ч.

    \\\&quot;Въпреки ,различията в политическите възгледи по някои въпроси ,Москва и Анкара неотдавна премахнаха визите\\\&quot;.А \\\&quot;РОСАТОМ\\\&quot;строи първата атомна електоцентрала в Турция на стойност 25 млрд долара.Колко са прости турците и колко са далновидни нашите пишман политици?И още един факт-за наводненията в Сърбия европейската комисия им отпусна 60 милиона ,а на България за съизмеримото бедствие 10 милиона.Сърбия не член на ЕС нито на НАТО.Но ние сме горди ,че имаме ресорен комисар в комисията по бедствия!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • 11

    01 Дек 2014 21:38ч.

    Оракуле,а ние си оставаме кенеф,така ли да те разбирам.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Иванов

    01 Дек 2014 22:04ч.

    По лошо от кенеф сте.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи