Изкуственият интелект е обикновен опит на трансхуманизма да добива легитимност на гърба на невежеството

Изкуственият интелект е обикновен опит на трансхуманизма да добива легитимност на гърба на невежеството

Автор: Илко Семерджиев Следвайте "Гласове" в Телеграм

„Досега изкуственият интелект можеше да чете и пише, но не можеше да разбере съдържанието.“ – казва Бил Гейтс.

Колкото сметачната машина разбира какво прави – това е моят отговор, пише д-р Илко Семерджиев във Фейсбук.

Голямата манипулация тук е в наименованието „изкуствен интелект“, което е създадено за заблуда – никакъв интелект не е това! Без сетива, съзнание и самосъзнание няма как да се формира интелект, чиито параметри са с поне още минимум 9 способности отвъд обикновеното смятане, за да стигне до разбиране и последващо вземане на решения, да не говорим за носене на отговорност. Това е обикновен опит на трансхуманизма да добива легитимност на гърба на невежеството. Всуе.

 

 

 

 

 

 

Коментари

  • nan

    13 Фев 2023 14:32ч.

    евала му на доктора. с три прости изречения разби на пух и прах Гейтс.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Теа

    13 Фев 2023 14:54ч.

    Поздравления за точното обяснение и аргументация. Целта е ясна -завоалиран пълен контрол и манипулация , средството- изкуствен интелект.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • логото

    13 Фев 2023 15:22ч.

    За американците това няма значение, понеже те и без това не се справят с естествения. Затова "компенсират" с този. Засега "успехът" им се изразява в това, че дебилизираха половината свят.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • 111

    13 Фев 2023 15:22ч.

    Каква гордост. Създаваме изкуствен интелект.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • рукола Z

    13 Фев 2023 16:28ч.

    А добър ден... днес се смях с един робот избягал от работа https://www.youtube.com/watch?v=LUVBjvLy6A0 търси пътя към необятното ?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мери

    13 Фев 2023 16:36ч.

    Боже, опази от американските прелести, вече става досадно! Добре го казва Семерджиев!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • 100% СЪГЛАСИЕ!

    13 Фев 2023 21:02ч.

    Начинът, по който нацията ни се справи с ваксините е много показателен. Имаше умни водачи - експерти, следвани от умен народ. В Германия, смъртността около Декември 2022 е повишена с 44% в сравнение с тази до 2019. Не се отпускайте! Възпитавайте децата си да учат, да си развиват мозъка и инстинктите, да се борят с трудностите, както винаги сме го правили. Нашият живот никога няма да бъде удобен и охолен. Но за какво ни е свят без българи?:-)

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Rossych

    14 Фев 2023 8:01ч.

    Какво ли разбира докторът-стоматолог от Изкуствен интелект. Според мен му е пълна мъгла. Даже не знае, че то използва всеки ден?!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • северомакедонец

    14 Фев 2023 15:53ч.

    Псевдоневронни мрежи за техническо зрение. Това е терминът от 90 -те години. Критерий за интелект е възможността да лъже, а не да греши...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Зодия Прасе

    15 Фев 2023 0:25ч.

    Изкуственият интелект ще има право да се нарича така, ако развие чувство на мързел.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • минаващ

    18 Фев 2023 21:59ч.

    В подкрепа на интуицията на д-р Семерджиев:1. Понятието „Интелект“ не е еквивалентно на понятието „информация“ в нейния физически и количествен аспект Еквивалентността е само за клиническите невежи, чийто процент нараства все по-заплашително от около 40 години насам. . 2. За да говорим за Интелект, трябва да работим не въобще със информация/всякакви сигнали, превръщащи се в БЯЛ ШУМ за системата –Наблюдател, а за СЕМАНТИЧНА информация, оценявана през призмата на Наблюдателя (и до някъде да се върнем към философията на Солипсизма от преди 4 века). Семантичната информация измерва ПОЛЕЗОНОСТТА за дадения сигнал за Наблюдателя, т.е. този Наблюдател трябва да притежава някаква макар и елементарна , но собствена опорна ценностна система спрямо която да сравнява полезността на получения сигнал. 3 Семантичната информация като феномен е твърде слабо изучена и позната в т.н. „информационен“ сектор на човешкото познание. Когато преди 8 години изпратих един материал на самия Чомски, човека си призна че неразбира и няма време да навлиза в тази тематика... 4. Задачата за семантичен анализ на набор сигнали/факти е с факториелна сложност, и с наличните компютри не можем да решим и относително прости проблеми дори , ако успеем да организираме работа на стотици супер-компютри в продължение на векове!!! 5. Така, че забравете за „Искуствения интелект“ който щял да реши проблемите на цивилизацията в следващите 20 години и че на Земята ще влезем в етап на „сингулярност“, ами залагайте на класическото образование и възпитание на естествения интелект. Щото там работата е направо отчайваща – за 2022г гр Балтимор в САЩ от 150 училища, в 23 няма НИТО ЕДИН изкарал повече от НУЛА на националния тест по математика за 3-7 клас, в 20 училища има единици изкарали минимална оценка на фона на масови нули, и сумарно не повече от 10% от учениците в града изкарали удовлетворителна и над удовлетворителна оценка, за отличници въобще никой и не мечтае... Човечеството скоро ще измре ОТ ГЛУПОСТ, а не че изкуствения интелект ще замени работника, да не говорим за учения- животно което става все по-рядко в нашите "евроатлантически" райони на обитаване!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи