Шефът на Агенция "Митници" Ваньо Танов е уволнен

Шефът на Агенция "Митници" Ваньо Танов е уволнен
Министърът на финансите Петър Чобанов освободи от длъжност директора на Агенция "Митници" Ваньо Танов, съобщава БГНЕС. Функциите на директор на агенцията ще изпълнява досегашният заместник на Танов - Борислав Борисов.
<p>&nbsp;</p> <p>&nbsp;</p> <p>&nbsp;</p> <p>&nbsp;</p> <p>Ваньо Танов стана директор на Агенция "Митници" на 6 август 2009 г. след идването на власт на ГЕРБ. В началото на 2011 г. името му беше замесено в грандиозния скандал с изтеклите записи на телефонни разговори, станал публично известен като "Мишо Бирата". В тях ясно се чува как Бойко Борисов нарежда на Ваньо Танов да спре митническа проверка в бирената фабрика в Мездра на покойния вече бизнесмен Михаил Михов - Мишо Бирата.</p> <p><em>Хайде, прибирай ги оттам, нали поехме ангажимент да не... Защото там поех ангажимент и аз не съм Първанов. Като съм му обещал</em> (на Михов - бел. ред.), <em>че няма да го закачам - няма да го закачам</em>, казва Бойко Борисов в един от скандалните разговори. В друг разговор бе намесено и името на бившия финансов министър Симеон Дянков. <em>Аз го извиках при мене и почнахме да разговаряме. Обади се г-н Дянков и каза: "Аз карам влака, да дойде при мене"</em>, обяснява Танов на Борисов.</p> <p>Изтеклата в медиите история с Мишо Бирата предизвика проверка от прокуратурата, която беше прекратена. Две години и половина по-късно &ndash; на 19 юли 2013 г. прокуратурата възобнови разследването по скандала "Мишо Бирата". Този път ще се проверява дали Бойко Борисов не е пречил на митническата проверка срещу пивоварната "Леденика". Това означава, че бившият премиер може да се окаже обвиняем по една от двете точки, ако прокуратурата му поиска имунитета и той бъде свален. Досега разследващите търсеха само виновния за изнасянето на записите от разговорите, направени със специални разузнавателни средства (СРС).</p> <p>Припомняме, че единственото съдебно дело, произтекло досега от скандала "Мишо Бирата", е това, което журналистът Явор Дачков, зам.-главен редактор на в. "Галерия", където бяха публикувани стенограмите от скандалните разговори, заведе срещу Бойко Борисов за клевета. От трибуната на Народното събрание експремиерът обвини журналиста, че е манипулирал записите. Делото продължава през септември в Софийски градски съд, но беше засекретено.</p> <p>Преди да оглави митниците Танов беше директор на Националната служба "Борба с организираната престъпност" в МВР от 2005 до 2007 г., когато подаде оставка. Според информирани източници, цитирани от БГНЕС, по негово време в митниците контрабандата е придобила особено големи размери. В България се губят 1,5 млрд. само от контрабанда на цигари, включително и по времето на ГЕРБ, каза бившият депутат от ГЕРБ Емил Димитров. Според бизнесмена Гриша Ганчев става дума за между 2 и 3 млрд. лева.</p>

Коментари

  • 1

    23 Авг 2013 1:04ч.

    Ей Ваньо, и ти не можа да оправиш работата мама му стара ?!Айде сега ,ходи си почивай,каквото можа направи .И ти се "изока", ,видехме те , айде сега следващия герой. Всъщност Ваньо,какво стана с Мишо бирата бре.Ската ли там работата ???!! Айде сега ,почивай на село ,скатавай се и по тихонка,поживей по живо по здраво,пък ако те вземат в някоя банка да пазиш или в някоя охранителна фирма , пак берекет !?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • GG

    23 Авг 2013 1:10ч.

    Ваньо,учил за милиционер,пожарникаря го направи митничар,защото и двете длъжности започвали с буквата "М".Тъп,но упорит,като патрона си и вероятно добре "захлеби" на митничарския стол.Възмездие,прокуратура и други подобни атрибути на законноста ,просто забравете в нашата държавица!И този цървул,само онзи отгоре ще го накаже!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • я....

    23 Авг 2013 6:12ч.

    За съжеление "GG" е много прав и точен в коментара си особено в часта " и този цървул.."! Жалко е и друго, че и този цървул е станал нещо благодарение на " партия любима" и с народни пари се образова и израстна в кариерата а накрая свърши като редови мизирабъл под " вещото" ръководство на един формен простак зовящ се Бойко Борисов

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • До Я и GG

    23 Авг 2013 7:44ч.

    И какво от това??? Какво могат да направят разумните хора??? Кога ще се появи подобен коментар, но придружен с решение на този проблем??? Май няма да е в близките хиляда години... Което означава, че още много поколения ще си е все така... че и по-зле... Няма изход...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Манчо

    23 Авг 2013 17:21ч.

    Решение на проблема има и вие го знаете,само дето не искате да го кажете! Примери има-още от Римско време и от 1917 год в Руския!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Санио

    23 Авг 2013 19:48ч.

    До GG. Грешиш. Ваньо не е учил за милиционер. Учил е в Русенския университет тогава наричан ВИММЕСС за машиностроител и завършил. Само че като студент е бил Ухо на МВР и е топил състудентите си. За награда веднага след завършването му е назначен в редиците на МВР.И понеже е Северозападния край на България където искат да са все начлници,с зъби и нокти се докопва до шеф на РДВР Русе.А след това вече го знаете!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи