Петков: Позицията за Северна Македония остава, но искаме да я надградим

Петков: Позицията за Северна Македония остава, но искаме да я надградим
"Българската позиция остава както си е, но което искаме да направим, е да надградим. Да работим в екипи по различните сфери и да сме сигурни, че през обща работа и комуникация вървим към добросъседство, но ще отстояваме и българските си интереси". Това заяви номинираният за премиер Кирил Петков, съобщава БНР.

Снимка: МС, архив

 

Общо уважение посочи като едно от условията за развитие на отношенията между България и Република Северна Македония номинираният за премиер Кирил Петков: "Много има да спечелим, и ние, и Република Македония от едно добросъседство. Това трябва да стане на базата на общо уважение и общ респект и това трябва да стане през добра комуникация и доста работа."

 

По отношение на позицията на България относно решаването на споровете между София и Скопие Кирил Петков заяви: "Българската позиция остава както си е, но което искаме да направим, е да надградим. Да работим в екипи по различните сфери и да сме сигурни, че през обща работа и комуникация вървим към добросъседство, но ще отстояваме и българските си интереси."

 

Коментари

  • Петков: Позицията за Северна Македония остава, но искаме да я надградим

    11 Дек 2021 18:45ч.

    След два-три месеца народът ще вика - ела зло, че без теб е по-зле, не ли?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Helleborus

    11 Дек 2021 18:47ч.

    Радев не спира да говори за малцинство с българско самосъзнание в Македония. Подготвя се обществото за признаване на българско малцинство сред българския народ в Северна Македония, което е национално предателство. Все едно навремето като имаше ГДР и ФРГ да говорим, че в ГДР има хора със самосъзнание на западногерманци или германско малцинство. Но той си е резидент, не президент.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Въпрос

    11 Дек 2021 19:32ч.

    Какво точно наричаш надграждане - клякането през ЕС и САЩ?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • чугун

    11 Дек 2021 19:33ч.

    Обикновено в такъв тип изречения важното идва след "но "_ Историческа грешка би било признаването на македонско малцинство у нас и, респективно, българско у тях. И с това да се реши въпросът. ТТова на практика ще потвърди македонсктата теза за самостоятелно, извън българската история, съшествуване. Маиедония е факт, има си и език (с рождена дата!) и територия, и млада нация, но това са нови неща, от няколко десетилетия, не можем да позволим вулгарна кражба на историята ни. Друго май не ни остана. Петков Киряк да си опича акъла!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Торбалан

    11 Дек 2021 19:37ч.

    Ужас, вече ще плашат децата не с мен, а с Петков.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Който сега се радва

    11 Дек 2021 19:38ч.

    или е много наивен или интересчия или с IQ колкото на една патка (да ме извините). Ще имаме един завуалиран авторитарен режим със всичките му прелести, както: търсене на врагове и репресии. Да ни е "честито"!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Кукунчев

    11 Дек 2021 19:43ч.

    Браво, Петков. Много ми хареса твърдия тон, когато каза: Ваксинацията трябва да се вдигне драстично. На вече ваксинираните им сложи по още пет дози и ще успееш. Да не забравиш себе си и министрите и всички от промяната с надграждане.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Хора,

    11 Дек 2021 19:46ч.

    запасете се с топли дрехи, купете си термос, май ще караме Коледа и Нова година по площадите. Чувствам че дядо Коледопетков е приготвил много "хубави" подаръци за всички от сърце.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Безплатна информация за българските служби и дипломоция. Копие: до Министерски съвет.

    11 Дек 2021 19:56ч.

    РС Македония и македонците все още са роби на сръбските политически възприятия, в чиято основа стои, че за нашата държава са вредни само албанците и българите. В РС Македония „Дълбоката държава“ не е Македония, а е Сърбия. РСМ все още е политически филиал на Белград. Това е руско-сръбска концепция, която се реализира успешно на Балканите. Държавните институции в РС Македония работят за управляващите партии, а не за гражданите. Партиите се превърнаха в търговски фирми. И албанци, и македонци не чувстват страната като своя. РС Македония гние отвътре. Македония и македонците все още са роби на сръбските политически възприятия, в чиято основа стои, че за нашата държава са вредни само албанците и българите. Навсякъде има някакъв вид „дълбока държава“. Но навсякъде държавата е същата държава. Само в Македония „дълбоката държава“ не е Македония, а е Сърбия. Смятам, че Македония все още е политически филиал на Белград. Това е руско-сръбска концепция, която се реализира успешно на Балканите. Според него руската стратегия се състои в това да има латентни конфликти, които активира, когато пожелае, или никога не ги активира. Например, държавите от бившия Съветски съюз тя успява да ги удържа, благодарение на наличието на войска по границите със страните, които иска да дестабилизира. „А на Балканите посредством Сърбия прилага напълно различна стратегия: латентен конфликт. По този начин на Балканите имате 3-4 държави, които имат елементи на временни държави. Какво представлява Босна? Босна, например, когато пожелае, Сърбия може да я дестабилизира. Достатъчно е само да даде сигнал на Милорад Додик, както сега и готово. Черна гора с тези църковни въпроси, а и в тази страна процентът на сърбите е голям. Косово – до голяма степен северът се държи специално, за да може да изнудва Прищина“, заяви Мехмети. В РС Македония това е постигнато най-лесно посредством това, което той нарича „сръбски политически ум“

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • У нас, в България нещо важно не се разбира: Условно казано, ние не преговаряме с Македония, а със Сърбия.

    11 Дек 2021 20:05ч.

    А защо не поставим ребром въпроса на сърбите да не се месят на РСМ и да се спре най-сетне българската истерия там?. Защото Сърбия е най-големия приятел на Русия, а у нас никой не иска да зачекне тази тема. Независимо, че путинистите навсякъде се дерат за ролята на американското посолство в нашите дела.До преди няколко години на македонците им бяха достатъчни като врагове албанците. След това стана ясно, че това е било напразно и трябваше нов враг. И го намериха - Гърция. Разбира се, докато не смениха името. Беше същата такава истерия, че те (гърците) не обичали македонците, но те ходеха на почивка на море. Това не е стратегия, а истерия – има разлика. Ако имате стратегия да не поддържате отношения с България, е разбираемо, но стратегията предполага да знаете как ще действате. А там няма нищо, само език на омразата: Тези са „българи-татари“, не ги обичаме... Но нямате никакво обяснение защо. Досега никой не е излязъл да обясни причината за тази истерия, каква е причината за нея. Никаква. РСМ е само самар върху сръбското магаре, а както са ни учили дедите, трябва да се бие магарето , а не самарът му.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • гербераст

    11 Дек 2021 20:08ч.

    Който сега се радва на 11.12.2021 в 19:38 А досега какнво имахме, бе Мунчо ? Примат за премиер, който си е назначил главен прокурор, напазарувал медии да го хвалят, който превърна народното събрание в нотариат, а икономиката - в един отрасъл - строителство, щото там нормата на крадене е 50 %.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ами как да кажеш на сърбите на не се мешат?

    11 Дек 2021 20:13ч.

    Някъде прочетох, че 70 000 работещи в администрацията на държавата им са сърби. Те фактически са македонски граждани. Според Фактор на последната среща но смесената комисия по историческите въпроси нищо не се е променило. Промяната била, че ако преди македонците не са влизали мв разговор изобщо, сега са разговаряли, но не са били съгласни с нищо ОТ НАШИТЕ ПРЕДЛОЖЕНИЯ. Но самите те нямали никакви предложения. Просто уникално. И ако вземат сега нашите да отстъпят направо да закриваме държавата.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ?????

    11 Дек 2021 20:26ч.

    Helleborus на 11.12.2021 в 18:47 Гласувам с двете ръце и двата крака за написаното от Helleborus. Въпреки че обикновено мненията ни се разминават.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • софиянец

    11 Дек 2021 20:50ч.

    надграждате я с по-джендър позиция и яко 52-ят пол, северомакетата ако знаеха кво им мисли хероин мустафа и ко....

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Който сега се радва....

    11 Дек 2021 21:07ч.

    За много възпитан "гербераст на 11.12.2021 в 20:08": честно казано за предпочитане такъв "примат" като Бойко Борисов от един Darth Vader. И ти може би един ден ще разбереш.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Интересно,докога ще траем тия двама

    11 Дек 2021 21:09ч.

    интересчии,тия поредни тарикати,цялата сбирщини(дано без Възраждане,герб и дпс(много съмнително)!Крайно време е отново простолюдието да се подготви да излезе Пи мегдани и стъгди,да плюе в лицето на Нинова,Трифоноф и измислените десни начело с оня тип де придлугваше на Борисоф,Методие!Кога,кога тоз народ ще помъдреете и се въздигене за нещо голямо и смислено,КОГА?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ala_Bala

    11 Дек 2021 22:05ч.

    Този облещения, жаден за власт и пари, не му пука за Родината му. Същия като натовския генерал. Важна е синергията с интересите на САЩ!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • софиянец

    11 Дек 2021 22:54ч.

    седиме си на една маса с другаря Овертин - ти мене уважааш ли ме? Ъ? ЪЪЪ, а ти мене уважаваш ли ме -ъ-ъ? и така неговият джам се завърта около оста си/врата ни, утре стамбулскатам другиден и третата точка на другарката хероин мустафа, те така с демокрацията от последна уолстреетска субстанция.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ввв

    12 Дек 2021 2:17ч.

    Надграждане? Или просто СИНЕРГИЯ ... с дневния ред на САЩ ... С това овъртане ми мирише на държавна измяна.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Отлично послание към българите

    12 Дек 2021 9:23ч.

    Пинокио начело на правителството.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Няма кой да му разкаже на г-н Петков истината за РСМ, защото почти всички важни професори са на проруски и оттам на просръбски позиции

    12 Дек 2021 11:35ч.

    Нека да си спомним думите на големия българин д-р Ганчо Ценов: „…нашата религия е нашата история …” „Не земята, не богатството, не езикът даже, но историята прави от известна група хора народ и че без история няма народ. Прочее има история, има народ; няма история, няма народ.”

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи