„Утре предстоят разговори с премиера Бойко Борисов за Изборния кодекс и на тези разговори ние ще заявим, че сигурността на държавата стои над всичко. Не може да си играем с бъдещето на нашата страна”, заяви Каракачанов. "Ако в парламента колегите от четирите формации, които съставляват мнозинството предпочетат да жертват сигурността на България, ние няма какво да правим в това мнозинство”, добави той.
„Обвиненията са, че искаме да ограничим правата на българите зад граница, но няма такова нещо. Ако погледнете реално, ВМРО е организацията, която 20 години се опитва да защитава интересите на българите в чужбина”, подчерта Каракачанов.
„Нека да измислим вариант как да спрем възможността на Турция да се бърка във вътрешните работи на България. Има ли информация, че една турска банка в България се готви да раздаде 6 млрд. долара на свои поставени фирми в полза на една политическа сила за купуване на земя и развиване на бизнес. Говоря за новата партия, която се появи. Питам нормално ли е България да бъде жертва на тази неоосманистка политика, която Турция провежда”, каза още Каракачанов.
„Има хора и институции, които са отговорни да ограничат влиянието на Турция в България и да попречат на намесата във вътрешните ни работи”, коментира Димитър Димитров от Инициативния комитет „Гласувай без граници”, който няколко години е живял и учил във Великобритания.
„През 2013 г. на парламентарните избори в Лондон съм чакал 7 часа на дъжда пред посолството на България. Истината е, че много хора, които дори не живеят в Лондон, трябва да пътуват средно по четири часа само, за да стигнат до посолството. Там се чака още 11 часа”, разказа той.
„Времето в чужбина е пари, транспортът в чужбина е пари. Не може на българите в чужбина да им се налага да плащат, за да гласуват, а в България на хората да им плащат да гласуват”, подчерта Димитров.