"След едно такова взето решение не е здравословно и полезно, ако си бях забавил решението за оставката, защото ще се създадат различни интерпретации, които надали ще са уместни", обясни Ивайло Калфин.
Излизането обаче е най-вече заради липсата на целенасоченост в преструктурирането на икономиката на страната, плана "Юнкер", а също и набирането на повече инвестиции. Друга част от мотивите е трудната комуникация, която така и не се е осъществила през това време, съобщава бТВ.
Калфин посочи, че много пъти са били изправяни в Народното събрание пред решения, които са взети в последния момент. Пример за това е Изборният кодекс, които бил приет в безобразен вид и после се наложило да бъде поправян.
"Има два варианта пред правителството - или да се активизира, не знам премиерът ще реши, с някакви персонални реформи, или по-активна работа, за да се отговори на очакванията на обществото, или за съжаление ще има силен спад в доверието и подкрепата към правителството. Лично бих се радвал да видя правителство, което работи амбицирано, така че да изкара целия мандат или поне голяма част от него", коментира Калфин.
"Имахме достатъчно предсрочни избори в последните години, а това не е полезно, но всичко е в ръцете на премиера и на останалите колеги от правителството", заяви той.
Калфин коментира, че според него работата, която е свършил като представител на АБВ в правителството е била добра. "Както е твърдо решението ми да се оттегля, така е и твърдо убеждението ми, че при друга ситуация бих работил с не по-малък ентусиазъм да се довършат започнатите неща".