Горанов обаче бе категоричен, че номинираните от Бойко Борисов за нови министри са „добри решения и всеки един от тях може да се справи със задачите, които му се поставят”. Според финансовия министър оставките са начин за понасяне на политическа отговорност, каквото очаква обществото при възникване на сериозен проблем.
Владислав Горанов коментира и темата с мащабните акции за разкриване на данъчни измами и пране на пари, проведени през последните седмици.
"Ако се стигне до възмездяване, това ще бъде добър урок за всеки, който си мисли, че може да забогатява за сметка на фиска", заяви Горанов. Той изрази увереност, че „бюджетът няма да приключи на дефицит”. Но предупреди, че цените на някои ограничени ресурси, като природния газ, например, ще продължат да растат в годините напред.
„Ако макропрогнозата, която сме изготвили за 2019 г. не се промени драматично от някакви съществени фактори, можем от 1 януари да увеличим доходите в бюджетната сфера с 10 процента”, каза финансовият министър.
Той бе категоричен, че няма да има намаляване на ДДС във времето, в което той заема настоящия си пост. И отбеляза, че по-ниската стойност на този налог не дава гаранция за спад на цените.
Владислав Горанов коментира и проблемите в здравеопазването: "Парите в здравеопазването могат да бъдат увеличени само тогава, когато се даде отговор на въпросите за харчовете и контрола в системата”. Министърът поясни, че в момента се обсъждат промени, според които доплащането за медицински услуги на стойност над 700 лева ще става чрез задействането на втора здравна застраховка. Нейната цена ще бъде 12 лева на месец.