Бизнесът иска спешно свикване на КСНС заради цената на тока

Бизнесът иска спешно свикване на КСНС заради цената на тока
Бизнес организациите у нас настояват за свикване на Консултативен съвет по национална сигурност и среща с премиера заради тежката ситуация с цената на тока. Според тях предложените мерки от кабинета не са работещи в променената ситуация, а определянето на таван за енергийните разходи ще има опустошителни последици за икономиката, съобщава БНТ.

Снимка: архив

 

Работодателите искат по-голяма помощ, компенсацията да е 75% от разликата между реалната пазарна цена и стойността на мораториума за бита.

 

Кризата с цените на енергията засегна европейските страни, като през последните месеци стойностите им са се повишили над 5 пъти, подчертават от бизнеса.

 

Продължаващата вече няколко месеца ситуация се отразява сериозно на конкурентоспособността и рентабилността на енергоемките сектори и принуждава редица предприятия да съкратят работници и/или временно да затворят заводи.

 

 

Коментари

  • Какъв "бизнес"!?

    28 Дек 2021 11:56ч.

    Паразити

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Освен за тока трябва да се свика КС и за газа, защото и там положението е много напечено. Защо ли, познайте ?

    28 Дек 2021 12:10ч.

    Документи, с които EURACTIV България разполага, свидетелстват за опасенията на държавната газова компания „Булгаргаз“, че заинтересовани среди се стремят да я уязвят финансово, поставяйки в опасност договора между България и Азербайджан за внос от 1 милиард кубически метра годишно. В дъното стои натискът на Русия да намести на българския пазар нови газови доставчици за индустрията, който се подкрепя от амбициозни играчи, търсещи близост с правителството, съобщава EURACTIV. На 21 декември петимата члена на Съвета на директорите на „Булгаргаз“ сезираха ДАНС и изразиха опасения, че в нарушение на търговската тайна, заинтересовани среди оповестяват конфиденциална информация на договора й с Azerbaijan Gas Supply Company (AGSC) от 2013 г., Това дава право на Азербайджан да прекрати договори си с Булгаргаз, който е изключително изгоден за България. Отделно съществува риск България да загуби банковата гаранция от 73 милиона долара, което би поставила държавната фирма в изключително тежко положение. Също така, „Булгаргаз“ сезира ДАНС, защото Българска газова асоциация (БГА) оповестява информация по договорите, което може да уязви сериозно държавната компания.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Bkvkbjbib

    28 Дек 2021 12:38ч.

    Тепърва ще има опостушителни последици зелената сделка. Но както е казал Айнщайн: Човешката глупост е безкрайна

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ляв Нежен Демократ

    28 Дек 2021 12:43ч.

    Бизнесът, който е собственик на ВЕИ-тата реве, че си продава сам на себе си скъп ток, това има ли го някъде по света, а даже и иска компенсации от държавата !!! Много наши ора с лобита се навъдиха в кочината ни !!! Видяхме какво направи "освободената конкуренция" в западната ГеЙЕвропа! Пак искате бързо да забогатеете, дейб@ вашт@ мама алчна!!!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • мето от интернето

    28 Дек 2021 15:34ч.

    какъв е тоя бизнес бе, какво иска от държавата, нали е пазарна икономика, който оцелее оцелее, я марш, крадци от прехода, бизнесмени били, ай сиктир

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Дани Валентинова

    28 Дек 2021 16:32ч.

    Кой бизнес: малкият и средният... Нашият ток в началото на 2021г. беше на цена от 110-120лв/МВтч, а сега вече достигна 500-600лв/МВтч... И това са цени без допълнителни такси и ДДС... Нормално ли е... Има и големи фирми, които започват да издишат... Нужни са много и големи промени...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • на 28.12.2021 в 16:32 Нужни са много и големи промени...

    28 Дек 2021 22:44ч.

    Хехе... Веднъж вече преживяхме много и големи промени на 10.IX.1989...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Изгубеният

    29 Дек 2021 0:05ч.

    Брех, що мечти за дискотеката по соца, токът 4 стинки и пей сърце

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Бъдещето е ясно...

    29 Дек 2021 7:20ч.

    ...ще диверсифицираме доставките на ток с количества от Азърбайджан!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • докога печалбите са частни, а загубите общи

    29 Дек 2021 8:57ч.

    Етапът на социално-икономическо развитие е подходящ за въвеждане на програма за откупуване на индустриални компании от българската държава. Под формата на придобиване на дялове чрез рекапитализиране на закъсали частни предприятия. Процес, практически обратен на приватизацията.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • на 29.12.2021 в 08:57 Етапът на социално-икономическо развитие е подходящ за въвеждане на програма за откупуване на индустриални компании от българската държава.

    29 Дек 2021 10:54ч.

    Крайно време е, но на цени и с методи, с които преди години честните комсомолци и милиционери приватизираха държавните активи.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи