Приятелите на Махмуд

Приятелите на Махмуд
От едната страна на барикадата стоят граждани и духовници, мъже и жени на всякакви възрасти, които мечтаят за свободен Иран. От другата са гвардейците на революцията, управляващите аятоласи и техните главорези от паравоенната милиция "Басидж", които искат подарят на Махмуд Ахмадинеджад едни откраднати президентски избори. O, да, и Русия, както и други верни другари.
<p><strong>Моллите твърдят, че враговете на Иран са виновни за масовите демонстрации в страната.</strong> "Най-злият от тях е британското правителство", обяви върховният лидер Али Хаменей, преди Иран да изгони двама британски дипломати вчера. Разбира се, аятолахът има и забележителни приятели.</p> <p><strong>Русия оглавява оста на привържениците на режима в Иран.</strong> Президентът Дмитрий Маедведев миналата седмица посрещна топло Ахмадинеджад на официална визита в Екатеринбург, а вчера Кремъл официално приветства "победата" му. В официално изявление на сайта на руското външно министерство, публикувано само на руски, въпреки че сайтът поддържа версии на пет езика, Москва нарича изборите в Иран&nbsp;"изключително вътрешен въпрос", но "уважава избора на иранския народ", явно имайки предвид, Махмуд Ахмадинеджад.</p> <p><strong>Мотивите на Кремъл да поддържа режима в Иран са чисто макиавелистки</strong>. Махмуд усложнява живота на Америка, но също така купува и много руски стоки, по-специално оръжия. Но най-много от всичко силният човек в Русия - Владимир Путин, се ужасява от възможността за нова "цветна" демократична революция (този път зелена) в близост до границите на Русия.</p> <p><strong>Tурците, обаче, нямат никакви извинения.</strong> Президентът Абдуллах Гюл и премиерът Реджех Тайп Ердоган поздравиха Ахмадинеджад веднага след изборите. Tова правителство в Анкара, чиито корени са в излямисткото движение в страната, се отклони от традиционното си приятелство със Запада и Израел и протяга ръка към "Хамас" и режима в Иран. Лидерите на най-динамичната демокрация в мюсюлманския свят пропиляха шанса да подкрепят милионите иранци, които искат същото за себе си.</p> <p><strong>Администрацията на президента Барак Обама твърди, че Русия и в по-малка степен - Турция,</strong> могат да помогнат Иран да бъде убеден да се откаже от програмата си за ядрени оръжия. Като имаме предвид жалкия псевдоопит на тази администрация да подкрепи демократичния бунт в Иран, обяснете ни как тази стратегия има някакъв шанс за успех?</p> <p>&nbsp;</p>

Коментари

  • бай Стоян

    24 Юни 2009 22:03ч.

    Китай и Индия също поздравиха Ахмадинеджад на срещата на ШОС в лицето на президентите си. Интересно защо Уолстрийтская Правда не коментира това.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи