Митрополитите Антоний и Николай стоят зад Дионисий

Митрополитите Антоний и Николай стоят зад Дионисий
Както показа репортаж на БТВ снощи, Западно- и Средноевропейският митрополит Антоний е бил вчера в София и се е срещнал с министъра на околната среда и водите Ивелина Василева. По този повод от телевизията тържествено го обявиха за "зеления митрополит", каквото и да означава това, пише dveri.bg.

Митрополит Антоний бойкотира заседанието на Св. синод, за да спаси от наказание Дионисий

 

Не е ясно защо митрополитът онзи ден сутринта беше в София, но не и на заседанието на Св. синод на БПЦ-БП, а и днес е имал среща с министър, но пак е отказал да изпълни разпоредбата на Устава на БПЦ-БП, чл. 54. Никой архиерей не може да откаже участие в заседание на Светия синод в пълен или намален състав, освен поради тежка, продължителна болест, немощ или други причини, признати за основателни от Светия синод. При неизпълнение на това задължение архиереят подлежи на църковно наказание. 

 

На заседанията си Св. синод трябваше да разгледа поведението на скандалния архимандрит Дионисий, който е предстоятел на храм "Св. Александър Невски". Поради липса на кворум заседанията не се състояха, очевидно бойкотирани от негови поддръжници сред митрополитите. Най-ярките от тях са именно Западно- и Средноевропейският Антоний и Пловдивският Николай.

 

Въпреки че е представител на най-консервативното крило в БПЦ, митрополит Николай горещо подкрепя Дионисий, който често нарушава богослужебния канон, "посвещава" масони и е за общо причащение с католиците.

 

 

Коментари

  • мирянин

    20 Май 2016 10:03ч.

    Антоний и Николай са от тъй наречените млади лъвчета-митрополити в Синода. Амбицията им е да овладеят Църквата, като Николай стане Патриарх. Двамата са Търговците в Храма, но Патриархът е немощен да ги изгони. Дионисий е просто тяхно мекере, скоето искат да си увеличат квотата в Синода. Българската Православна Църква е разлагащ се труп......

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Плагиат

    20 Май 2016 11:31ч.

    "Великият комбинатор не обичаше ксендзовете. В същата степен той се отнасяше отрицателно и към равините, далай ламите, поповете, муедзините, шаманите и останалите служители на култа. — Самият аз имам склонност към измама и шантаж — казваше той. — Сега например се занимавам с измъкването на крупна сума от един упорит гражданин. Но аз не съпровождам моите съмнителни действия нито с песнопения, нито с рев на орган, нито с глупави заклинания на латински или на църковнославянски език. И изобщо, аз предпочитам да работя без тамян и астрални звънчета."

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • димитър костов

    20 Май 2016 12:00ч.

    яворе, айде напиши нещо, какво следва, кой защо нищо не прави и го е страх и тем подобни, не искам да чета как тоя и оня стоят зад вратата и се подхилкват ехидно, защото знаят, че ще продължават да мамят хората. ти, поне си учил и имаш понятие за нещата, поне отчасти.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Свещеник Георги

    20 Май 2016 12:38ч.

    Хайде престанете да плюете по Митрополити и то достойни. Кой какво не направил или кой зад кого бил? Еми като сте толкова знаещи и можещи, застанете на тяхното място, или вие също не сте зад някой, та сте против тях. Не съдете защото не сте наясно... Съдът е на Господа, не е ваш. Защо не видите положителните страни и това което се прави за църквата и от църквата, а постоянно плюете. Спрете сеее.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • observer

    20 Май 2016 21:20ч.

    За Николай Пловдивски не се учудвам изобщо.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • 1940Plovdiv

    21 Май 2016 1:22ч.

    Do Свещеник Георги Защо не видите положителните страни и това което се прави за църквата и от църквата, а постоянно плюете. Oтговор: За църквата нищо от църквата всичко направи вашия Николай.Не сме забравили ЗЛАТНИТЕ часовници, БМВта, Аудита,и никой няма да забрави и случая как вкара 18 годишния на; топло;за опит за кражба. Антоний и Николай са от тъй наречените млади лъвчета-митрополити в Синода. Амбицията им е да овладеят Църквата, като Николай стане Патриарх. Двамата са Търговците в Храма, но Патриархът е немощен да ги изгони. Дионисий е просто тяхно мекере, скоето искат да си увеличат квотата в Синода. Българската Православна Църква е разлагащ се труп......За Николай Пловдивски не се учудвам изобщо.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи