Миналия месец статия на Илон Мъск за обещанието за технологии, които ще променят живота, се появи в официална публикация на Китайския орган за киберпространство, който следи за въпросите на информационната сигурност. Наред с други неща, той сподели мнението си за приложенията на хуманоидните роботи, разработвани от Tesla.
Работещ прототип на такъв робот, наречен Tesla Bot ръководителят на компанията възнамерява да демонстрира в края на следващия месец, а серийното производство ще бъде пуснато в завод в Тексас през следващата година. По-рано Мъск обясни, че такива роботи ще се използват първоначално за елементарни и монотонни операции, но с течение на времето софтуерът им ще се развие до ниво, което ще позволи те да се превърнат в ежедневни помощници за голям брой хора.
В статията си за Китай Илон Мъск разяснява, че в дългосрочен план роботите на Tesla ще "служат на милиони домакинства, като участват в процеса на готвене, грижите за градината и дори ще оказват помощ на възрастните хора". Крайната цял на Мъск, както е обяснено в статията, е на Марс да има самодостатъчен град, населен с хора. Тук обаче той не спомена по обичайния си начин срокове за колонизиране на Марс на такова ниво. Милиардерът приписва определена роля в света на бъдещето и на разработките на компанията Neuralink, която е специализирана в осъществяването на интерфейс между човешкия мозък и компютъра.