Стачката в "Мини Марица-изток" приключи

Стачката в "Мини Марица-изток" приключи
Точно една седмица след началото си и след близо 15-часови преговори стачката в държавните „Мини Марица-изток” приключи. Преди дни ръководството на мините отстъпи пред синдикатите и обяви, че ще увеличи заплатите на миньорите с 10%. След последните преговори между ръководството, синдикатите и икономическото министерство се е стигнало до споразумение, според което всеки работник ще получи по 300 лева бонуси. Това ще струва на дружеството около 2,5 млн. лева.
<p>В споразумението са посочени още ангажименти за подобряване условията на труд и битовите условия за работниците и служителите. Постигнати са договорки и за спешен ремонт на машините и ангажиране на хора за свободните работни места.</p> <p>Двете страни са поели ангажимента да работят за модернизация, по-висока ефективност и добри производствени резултати на най-голямото въгледобивно дружество в страната</p> <p>Миньорите ще започнат да добиват въглища за топлоелектрически централи още тази сутрин в началото на дневната смяна.</p> <p>По БНР заместник-министърът на икономиката и енергетиката Делян Добрев уточни, че износът на ток ще бъде възстановен по-късно, тъй като първо трябва да се възстановят запасите от въглища.</p>

Коментари

  • Хан Крум

    22 Яну 2012 18:12ч.

    Целият номер с двете стачки беше да се вдигнат цените на жп-билетите и тока.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • az

    22 Яну 2012 18:59ч.

    че то за вдигането не им трябва повод да го вдигнат, продадоха енергото на частни монополи , те сега си играят с нас-чужденците, а нашите политици събират комисионни,не се напапаха ,миньорите са в правото си да имат искания за труда си ,а медиите доказаха за пореден път колко долнопробни и платени са!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Георги

    23 Яну 2012 2:00ч.

    МАЙ ПАК ПОСТАНОВКИ. Изглежда Хачо Бояджиев има цяла школа.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи