Митниците и "Лукойл" се договориха. Руският монополист вече ще работи с лиценз

Митниците и "Лукойл" се договориха. Руският монополист вече ще работи с лиценз
От днес "Лукойл Нефтохим" е с върнат лиценз за акцизния склад на бургаската рафинерия и петролния терминал "Росенец". Това определи Административния съд София-град, след като Агенция "Митници" и руската рафинерия подадоха молба, в която посочиха, че са сключили споразумение и искат то да бъде потвърдено. Това съобщи БГНЕС. По този начин съдът нямаше друг избор, освен да обезсили решението, с което бе отнет лицензът на компанията. Определението му е окончателно и не подлежи на обжалване.
<p>По този начин приключи циркът, който започна през лятото. От тогава руският монополист работеше без лиценз, защото митниците&nbsp; отнеха разрешително заради&nbsp; това, че рафинерията и терминалът й в Росенец работят без да са монтирали измервателни устройства. Крайният срок за монтирането на устройствата беше изтекъл година преди отнемането на лиценза. След това обаче Върховният административен съд спря изпълнението на решението на митниците. Така спорът за това дали законно е отнет лицензът, се пренесе в Административния съд на София, защото компанията подаде жалба.</p> <p>&nbsp;Днес Соня Вълкова от агенция &bdquo;Митници&ldquo; съобщи, че споразумения между петролната компания и митниците са сключени на 23 януари. Тя посочи, че в споразумението "Лукойл" се задължава да приведе в съответствие своите данъчни складове, а Агенция "Митници" в 3-дневен срок, след като заявят, че са го направили, трябва да установи дали това е така. Всички уреди са монтирани според изискванията на закона в единия данъчен склад.</p> <p>В заявлението пише, че в рамките на година и половина ще бъдат доставени уреди и за петролния терминал Росенец. Коня вълкова каза още: &bdquo;Удостоверението, което е издадено за съответствие има определен срок 18 месеца, по искане на "Лукойл" &ndash; те определят срока и в този срок те са длъжни да сложат и последните уреди, които костват достатъчно много средства и технически са много по-сложни за изпълнение". Тя посочи, че и към този момент проверката установява, че вече има достатъчно средства за измерване и контрол, които дават възможност за контрол от Агенция "Митници" в реално време.</p>

Коментари

  • минаващ

    24 Яну 2012 17:51ч.

    нищо ново не се случи- прах в очите беше това решение- не може пионката на златев(считай руските енергиини интереси)- борисов, да задава задачки на работодателя си.Прави се на това дето не е -мъжкар.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ZakkWilde

    24 Яну 2012 18:42ч.

    Коня Вълкова hilarious!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • 99%

    24 Яну 2012 23:37ч.

    Някой да помни, че беше започнала проверка на КЗК за концентрация на пазара от страна на Лукойл?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Харев

    25 Яну 2012 1:30ч.

    Пълен цирк!На дребните търговци на пазара им еваха мамата,а тия нищо не им направиха.Смеят ли?Бочко нали и той е на хранилката на Лукойл.Та гарга на гарга око не вади.Всичко беше лакърдии за пред обикновените хора и пъчене на мусколи!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи