ЮАР: Холандия срещу Уругвай на полуфинал. Днес: Аржентина – Германия

Срещите на световното първенство в ЮАР от вчера определиха първата полуфинална двойка. След победа над Гана Уругвай ще се изправи в битка за място на финала срещу Холандия, която по-рано победи Бразилия. И двата мача бяха много драматични и напрегнати.
<p>Холандците успяха да обърнат с 2:1 един от основните фаворити за титлата Бразилия след като губеха на полувремето с 1:0. Бразилците започнаха силно срещата, но бяха наказани за високомерието си и слабата игра в защита. Робиньо откри резултата още в десетата минута след великолепно подаване на Фелипе Мело. Последният се превърна в основна фигура в мача след като си отбеляза автогол за 1:1, а в 73-та мин. бе изгонен за груба проява срещу Ариен Робен. В 67-та мин. след изпълнение на корнер Уесли Снайдер вкара с глава и донесе победата на Холандия.</p> <p>В късния двубой отборите на Гана и Уругвай изиграха един не особено качествен двубой, но изпълнен с напрежение и драматичен край. Отборът на Гана поведе след далечен удар на Съли Мунтари. . В 55-ата минута Диего Форлан изпълни фаул по диагонала, вратарят на Гана Ричард Кингсън подцени ситуацията и коварният полет на топката "Джабулани" я прати в мрежата за 1:1. При този резултат завърши редовното време на мача. В продълженията и двата отбора не рискуваха и все пак истинската драма настъпи в последната, 120-а минута, когато страничният съдия сигнализира за несъществуващо нарушение на Фусиле. След центрирането настъпи меле, при което ганаец стреля към вратата, а Луис Суарес изби топката с ръка от голлинията. Съдията веднага вдигна червен картон на нападателя, а Асамоа Гиан за трети път от началото на шампионата застана зад бялата точка. Нападателят не можа да реализира като ударът му срещна гредата. При дузпите уругвайците бяха по-концентрирани като изпуснаха само една дузпа. Решителната дузпа отбеляза резервата Себастиан Абреу, който по изключително хладнокръвен начин копна топката над плонжиралия Ричард Кингсън и прати двукратните световни шампиони на полуфинал срещу Холандия.</p> <p><strong>Днес ще станат ясни другите два отбора полуфиналисти. В днешните четвъртфинали играят Аржентина - Германия&nbsp; - от 17:00 часа&nbsp; в Кейптаун, а от 21:30 часа Парагвай срещу Испания в Йоханесбург. <br /></strong></p>