В прессъобщение с 5 грешки патриотите поискаха Закон за правилната употреба на българския език

В прессъобщение с 5 грешки патриотите поискаха Закон за правилната употреба на българския език
Народните представители от групата на "Обединени патриоти" внесоха днес в деловодството на парламента "проект на изцяло нов Закон за българския език". С него се гарантира защитата на националната идентичност и правилната употреба на съвременния български книжовен език, уверява ни пресцентърът на НФСБ в съобщение, изпратено до медиите и публикувано в официалния сайт на партията.

 

В самото прессъобщение, което призовава за санкции при пренебрегването на българския език, има пет грешки, откри OFFNews.

При изписването на датата не е поставен интервал, а в самия текст откриваме както неправилна употреба на пълен член, така и пренебрегване на запетаи и точки.

За улеснение на патриотите, за които употребата на книжовния българския език вероятно все още е непреодолимо препятствие, подчертахме с червен цвят грешките в съобщението на НФСБ.

 

 

В прессъобщението на "Атака" пък откриваме абзац, който звучи като писан от студент в курс по български език за чужденци:

 

 

Източник: https://offnews.bg/politika/v-pressaobshtenie-s-5-greshki-patriotite-poiskaha-zakon-za-pravilnata-682645.html

 

 

 

 

 

Коментари

  • Helleborus

    15 Юни 2018 10:06ч.

    Лично аз нямам нищо против този закон, не ми харесва да гледам табели на руски език по морето, когато няма аналогични на български език. Освен това не ми харесва когато вляза в магазин в провинцията и там свободно се говори на турски език от обслужващия персонал, та трябва по няколко пъти да им направиш забележка, за да проговорят на български език. Но скоро може и на бой да скочат, вече не търпят и забележки. Преди се страхуваха да го правят, сега сякаш някой ги насърчава, те все по-малко учат български език и включително на детските площадки се говори на турски. Градове с такова малцинство са все едно малцинството е мнозинство. В най-големия парк в Айтос, например, Славеева река има посещавано заведение, което постоянно оглася парка с турска реч и турска музика, нито един път не чух българска реч. Минаваме от там, ако искаме да видим зоологическата им градина. Не знам дали законът обхваща всичко това, но във всяка държава трябва да е ясно кое население е държавотворното население, което приобщава останалото към себе си, а не обратното. Ние трябва да се грижим за малцинствата, но само от позицията на стопани на земята си.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • хамалин

    15 Юни 2018 14:10ч.

    oooooooooпъ

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи