Тръмп наложи първото си президентско вето

Тръмп наложи първото си президентско вето
Доналд Тръмп наложи вето на решението на Конгреса в САЩ да отмени извънредното положение по границата с Мексико, информира „Ройтерс”. Това е първият път от встъпването си в длъжност в Белия дом, в който държавният глава на САЩ се възползва от това свое право.

 

Мярката беше приета от контролираната от Републиканската партия горна камара на Конгреса преди два дни с 59 срещу 41 гласа.

 

С обявяването на извънредно положение Тръмп искаше да намери алтернативен начин да осигури милиарди долари за финансирането на "стена" по границата с Мексико за спиране на нелегалната имиграция, след като Конгресът отказа да му отпусне тези средства. 

 

12 сенатори републиканци се опълчиха на държавния глава на САЩ, който още тогава се зарече да наложи вето с лаконичен туит след гласуването: „ВЕТО!”.

 

За да преодолее ветото, Конгресът ще се нуждае от мнозинство от 2/3 и в двете камари. Спред експерти, това е малко вероятно.

 

 

 

 

 

 

Коментари

  • "Акт-18 - Ултиматум - Цяла Франция в Париж"

    16 Март 2019 12:38ч.

    "Акт-18 - Ултиматум - Цяла Франция в Париж" В социалните мрежи предстоящата акция е наречена "Акт-18 - Ултиматум - Цяла Франция в Париж" "Жълтите жилетки" блокираха "Шанз Елизе", вече има сблъсъци с полицията (НА ЖИВО) Yellow Vests protest in Paris, Act 18 https://www.youtube.com/watch?v=TmUZbA-UBLs

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи