Шефовете на НАП с 38 хил. лв. бонуси

Шефовете на НАП с 38 хил. лв. бонуси
Общата сума е 31,8 млн. лв.

 

Изпълнителният директор на НАП Румен Спецов и неговите трима заместници са получили бонуси в общ размер 38 200 лв. за едно тримесечие. Това става ясно от писмен отговор на министъра на финансите Асен Василев на поставен въпрос от депутата от ГЕРБ-СДС Христо Гаджев. Допълнително материално стимулиране за постигнати резултати в НАП дават на всеки три месеца – през януари, април, юли и октомври.

 

За второто тримесечие на миналата година на ръководството на НАП са изплатени бонуси общо за 28 250 лв., което прави по повече от 7000 лв. на човек. Като традиционно изпълнителният директор взима повече от заместниците си.

 

За третото тримесечие общата сума на бонусите за шефовете е 38 200 лв., което означава, че Румен Спецов е взел над 10 хил. лв. Общо в системата на НАП през 2021 г. на всички служители са изплатени бонуси за 31,8 млн. лв.

 

Източник: "Труд"

 

 

 

 

Коментари

  • Горките български малки, средни и големи фирми

    25 Яну 2022 17:27ч.

    Безчовечност невиждана оставиха пенсионерите да умрат от глад и студ като им обещаха през ДЕКЕМВРИ да се ваксинират за 75 лева и после в най-тежкия месец януари НЕ им ги дадоха с пенсиите. Мерзавци. Не ви ли засяда залъка в гърлото бе, "българи"?!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • пълно безобразие

    25 Яну 2022 17:28ч.

    Когато умишлено не събраха 20 милиарда ДДС нападжиите пак се нагушиха със същия размер 32 милиона бонуси, явно това е като член от Конституцията, който стриктно се спазва!!! Освен това как го събират това ДДС като фирмите сами си го плащат, чинонвиците никакви усилия не полагат за това и е редно да се съобразяват с мизерията на българите, които мрат като мухи от немотия. Просто тези хора нямат никакъв срам и морал, най-вече техните алчни и ненаситни шефове

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • observer

    25 Яну 2022 17:37ч.

    Ашколсун! Един бонус - това са 80 пенсионера накуп. Сам си определяш бонусите, сам си ги прибираш, а това са само законните пари над заплатата. Бонусите от благодарните бизнесмени са другото, за което сме оставени сами да се сещаме.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • висок

    25 Яну 2022 18:11ч.

    ПП "Продължаваме измамата"! Пак гласувайте за тях.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • еха

    25 Яну 2022 18:36ч.

    Отврат!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Въпрос

    25 Яну 2022 19:00ч.

    Какво друго очаквахте от човека с големите топки - да взема малки бонуси ли? Особено при положение, че Кокорчо е финансови министър....

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Журналистите на в-к Труд трябваше да сумират

    25 Яну 2022 20:45ч.

    и публикуват бонусите на цялата агенция НАП, обща сума, и нямаше да се ядосваме само на 28 000 лв, но на много пъти повече. А така какво - Спецов + още трима специалиста = 4, т.е. по 7 000 лв. Боцко такива суми не ги смята за пари... Че дори можеше да наберем топки да поискаме импийчмънт на Румен Спецов... Защото държавните служители по белия свят НЕ ПОЛУЧАВАТ БОНУСИ за добре свършена работа! Настояваме Кирил Петков да внедри малко канадски опит по отношение на служебните заплати...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Кака Милка гуро финансов експерт/любител

    25 Яну 2022 23:07ч.

    Сравнително скромни бонуси. 38 хил. лв. бонуси се равняват с голям зор само на някакви си 129.5 минимални пенсиики. Т.е. за бонусче , всяко човекошефче гушва сумата , равна на пенсията на един средностатистически български клетник за 10 години и 10 месеца, няма и 11 пълни години.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Кокорчо

    26 Яну 2022 6:53ч.

    Кокорчо е направил " правилния" избор, като е сложил за шеф Спецов. Спецов е спец по бонусите.Продължаваме промяната.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Данко Хаирсъзина

    26 Яну 2022 6:55ч.

    Ако бяха времената на Алеко, сигурно и на Солунската митница щяха да се развдават премии, бонуси, поощрения, почерпки. Не случайно таве била мечтата на неговия герой бай Ганьо- Солнуската митница.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • "промяна"

    26 Яну 2022 6:57ч.

    В това се състои дълбоката същност на "промяната"- да се вземе от бедните и да се раздава на богатите чиновници, които и се увеличават- друг важен елемент от "промяната".

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • към на 25.01.2022 в 23:07 Како Милке,

    26 Яну 2022 7:15ч.

    като сте такъв способен гуро финансов експерт/любител, може ли да изчислите на колко минимални пенсии се равнява една пачка по 500 евро? А едно златно кюлче? При това, тези авоари в нощното шкафче на БМБ дори не бяха бонуси, а просто подаръчета...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи