СЕМ ще наблюдава предизборната кампания

СЕМ ще наблюдава предизборната кампания
Председателите на ЦИК Ивилина Алексиева и на Съвета за електронни медии (СЕМ) Георги Лозанов подписаха Споразумение за мониторинг по време на кампанията преди извънредните парламентарни избори на 5 октомври.
<p><span style="font-size:14px">Споразумението определя принципите и параметрите на специализирания мониторинг, който СЕМ ще осъществи върху дейността на доставчиците на медийни услуги в периода на предизборната кампания, съобщава Дарик радио.</span></p> <p><span style="font-size:14px"><span style="color:rgb(63, 63, 63); font-family:tahoma">Това е поредното подписване на подобен документ за мониторинг. Осигуряването на честни и свободни избори е възможно само тогава, когато има много добро взаимодействие на всички институции, ангажирани с тях, каза Алексиева. Апелирам медиите да отразят честно и безпристрастно предизборната кампания. Така хората ще могат да упражнят правото си на информиран избор, добави тя.</span><br /> <br /> <span style="color:rgb(63, 63, 63); font-family:tahoma">Този мониторинг показва дела на безплатната и на платените форми на кампанията. Безплатната агитация не е просто условна норма - от нея зависи дали ще се купуват гласове и колко точно ще се купуват гласове, каза Георги Лозанов. Ако има реална кампания, която помага на политиците да предадат своите послания, ще се намали ефектът от даването на пари за купуване на гласове, посочи Георги Лозанов.&nbsp;</span><br /> <br /> <span style="color:rgb(63, 63, 63); font-family:tahoma">Тук скоро имаше наблюдатели на ОССЕ, които бяха учудени, че предизборните кампании минават през платените форми на предизборна агитация. Платените форми на агитация дават все по-малко възможности на аудиторията да се ориентира. Кампанията се прави за избирателя, за да може той да намери аргументи за кого да гласува, добави председателят на СЕМ.</span></span></p>

Коментари

  • Предизборната задача на СЕМ - ясна!

    27 Авг 2014 1:07ч.

    СЕМ ще наблюдава предизборната кампания, да не би някой да злепоставя Герб, иначе как ще се оправят със западните ни господари, ако Борисов вземе да не спечели изборите!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи