Путин утвърди новата военна доктрина на Русия

Путин утвърди новата военна доктрина на Русия
Руският президент Владимир Путин утвърди новата военна доктрина на страната.Тя остава отбранителна. Промените са свързани с появата на нови заплахи във връзка със ситуацията в Украйна и събитията в Северна Африка, Сирия, Ирак и Афганистан, съобщава БНР.
<p><img alt="" src="http://glasove.com/img/news/46119_jvLDEgKekuHIxKHDdZFoca8hlhpU7y.jpg" /></p> <p><em>Снимка: ЕПА/БГНЕС</em></p> <p>&nbsp;</p> <p><span style="font-family:helvetica neue,helvetica,arial,sans-serif; font-size:14px">В новата редакция на доктрината увеличаването на силовия потенциал на НАТО е отнесено към основните външни опасности за Русия. Създаването и разполагането на системата за противоракетна отбрана е друга подобна заплаха. Като главни рискове във вътрешен план&nbsp; са посочени опитите за дестабилизиране на ситуацията в самата Русия и действията на терористи.</span></p> <p>&nbsp;</p> <p>&nbsp;</p> <p>&nbsp;</p> <p>&nbsp;</p> <p>&nbsp;</p> <p>&nbsp;</p>

Коментари

  • Колев

    27 Дек 2014 7:30ч.

    Нищо ново.В старата доктрина (2010 г.) НАТО е първенствуваща заплаха за РФ.Подобно е положението и с ядреното оръжие. В §22 е казано: \&quot;В рамките на изпълнението на мероприятията по стратегическото силово сдържане, Руската федерация предвижда използване на високоточно оръжие. Руската федерация си запазва правото да използва ядрено оръжие в отговор на използването срещу нея и (или) нейните съюзници на ядрено и други видове оръжия за масово поражение, а също така и в случаите на агресия против Руската с използване на обикновени оръжия когато под заплаха е поставено съществуването на държавата.\&quot;

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Колев

    27 Дек 2014 7:34ч.

    Заплахата от НАТО е дефинирана в §8. Основни външни военни опасности, подточка \&quot;а\&quot;.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ТЕЕ ЗЕЕ ДА БЛЮАТ РИБЕНДРОБ

    27 Дек 2014 7:57ч.

    ХОХОХО ма един руснак ми искаше пари в Берлин да си купи дънки ХОХОХО

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • КОЙТО ПРАЙ ИЗДЪНКИ - НЕМА ЗА НЕГО ДЪНКИ!

    27 Дек 2014 8:04ч.

    Ша проси кат голтак

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Forbes

    27 Дек 2014 14:05ч.

    Нека всички сведем глави в дълбока благодарност пред идиотизма на тоя сбъркан, комплексиран човечец, който за 6 месеца изтри всякакви съмнения у европейския данъкоплатец относно нуждата от възраждане и превъоръжаване на НАТО! С необмислените си движения и пуешко самочувствие той обедини Запада, накара доскоро неутрални държави като Швеция и Финландия да кандидатстват за членство в НАТО и срина последните останки от някакво подобие на икономика в собствената си държавица. Господ здраве да му дава, амин!!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Forbes

    27 Дек 2014 15:06ч.

    Glory to PUTIN!!! Glory to RUSSIA!!!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Галина Павлова

    27 Дек 2014 17:33ч.

    Когда друзья Путина разграбили национальные богатства и в стране нет экономики,а Россия сегодня – воюющая страна, Россия непосредственно участвует в войне на Востоке Украины, Россия развязала эту войну, Россия подпитывает эту войну. Россия медленно расстается со своим, я бы сказал, флером невинности по части этой войны.И постепенно ВСЕ вылезает. Вылезает все больше и больше лжи со стороны российской пропаганды и пропаганды вот этих самых сепаратистов. Россия сегодня не просто уже страна, которая находится в изоляции и постепенно укрепляет эту изоляцию. Россия – мобилизующаяся страна, Россия – это страна мобилизационной экономики, мобилизационной политики и мобилизационной психологии. Что это означает? Это означает вот эту ужасную фразу: все для фронта, все для победы. Хорошо, когда речь идет о Великой Отечественной войне. Хорошо, когда речь идет о войне освободительной, или когда речь идет о справедливой войне с захватчиком или что-нибудь вроде этого. А когда речь идет вот о такой захватнической войне, которую ведет сегодня Россия, которая оторвала один кусок от Украины, потом собиралась оторвать еще один кусок от Украины. Потом передумала, убедившись, что это невозможно, да и не нужно, а просто расчесывает эту бесконечную язву на чужом теле. И вот для этой победы, для этой язвы, для этого расчеса мы готовы пожертвовать – мы, Россия, руководители России – готовы пожертвовать абсолютно всем. И тут выясняется, что они готовы отдать и иллюзии о сильной России, и иллюзии о сильной российской экономике, и иллюзии о том, что Россия располагает какими-то огромными резервами. Выясняется, что резервов никаких нет. Вот они уже погубили экономический рейтинг России, он падает, и после Нового года будет спущен еще. Это означает, что Россия остается без инвестиций. Вот они погубили национальную валюту, утратили всякое доверие к ней. А вспомним, что еще год-полтора тому назад говорили о том, что рубль может стать альтернативной валютой. И все это для вот этой вот страшной победы в этой страшной войне, которую они сами же и развязали.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • прошу Вас ,Галина,почаще включатся!

    27 Дек 2014 18:27ч.

    когда об етом руский пишет-слова больше весят

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Яков

    27 Дек 2014 21:55ч.

    А когдато изкуфелият рибендроб включается, конят отива в ряката. Дънки, а? Не се научихте как се наричат толкова години.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Рибен-дроб(префр. от Рибентроп)-е илюстрация на Руския \&quot;Парадокс на Безумието\&quot;

    27 Дек 2014 22:16ч.

    и скритата Истина,че Русия(Сталинска)се е готвила да Нападне Германия...........,и нахлуването на Хитлер на 22.06.1942 е Принудителен акт на Самозащита-чрез изпреварващ удар!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи