Проф. Иво Христов: За 5 години Нинова редуцира БСП до треторазрядна провинциална партия от миманса

Проф. Иво Христов: За 5 години Нинова редуцира БСП до треторазрядна провинциална партия от миманса
"Правителство ще бъде съставено в условията на забиване на нож в гърба и лицемерни усмивки пред камерата", заяви социологът.

Проф. Иво Христов. Снимка: БНР

 

В рамките на пет години да редуцираш една партия до треторазрядна, провинциална, бутикова партия от миманса е очарователно постижение на Корнелия Нинова и БСП. Ако те не успеят да изградят мост към младите, защото левите движения винаги са младежки по естество - а не пенсионерски, ще ме прощавате, БСП са осъдени на изчезване. 

 

Това заяви социологът проф. Иво Христов, бивш депутат от БСП и член на Инициативния комитет, издигнал Румен Радев за кандидат-президент, в интервю пред БНР.

 

"В БСП очевидно имаме проблем. Формално той е лидерски - управлението на Нинова, която от близо 1 млн. гласоподаватели, които имахме, когато кандидатствах за народен представител през 2017 г., ги редуцира до 300 000, което е очарователно постижение в рамките на пет години."

 

Според него обаче е ясно, че за това има и системни причини и те не трябва да се слагат на главата на Нинова:

 

"Те се изразяват в това, че БСП има фундаментален и сериозен проблем със своята положеност тук и сега в българското настояще и бъдеще. Електоралната им мощ се определяше от медицинския факт, че 1 млн. души се чувстваха свързани емоционално и биографично с миналите 45 години. Чисто физически, за добро или за лошо, тези хора си отиват – електоралната база намалява, а нова не идва."

 

Проф. Иво Христов заяви, че Румен Радев е спечелил втория тур на президентските избори "със смелост, с честност, с гръбнак, и с почтеност":

 

"С това, че беше единственият институционален гръбнак на опозиция срещу диктаторския режим на Бойко Борисов – така спечели Радев. Всеки, който се опитва да омаловажи победата му, знае за какво става дума и това няма да го спаси."

 

Христов се надява, че с приключването на изборите ерата "Борисов" да е изпратена в миналото, защото в противен случай България е осъдена на изчезване:

 

"Режимът на Борисов стана възможен на базата на фундаментални предпоставки в българското общество, което е заредено с авторитаризъм. Масовият наратив да търсим бащица, който ще решава проблемите ни, ражда чудовища."

 

По думите му българските избиратели нямат политически разбирания,а се лашкат на базата на това кой какво щял да им предложи:

 

"Те се държат като посетители в политически супермаркет, затова получават политически полуфабрикати и на другия ден казват "Олеле, излъгаха ме" – за каквото си се трудил, туй си получил."

 

В бъдещия парламент проф. Христов очаква ГЕРБ и ДПС "да бъдат сложени във фризера":

 

"Ясно е, че на парламентарните избори имаше един победител - "Продължаваме промяната" - и трима наритани – "Демократична България", БСП и относително "Има такъв народ".

 

Социологът прогнозира, че е много вероятно да има редовен кабинет с коалиция от четири партии и "взаимен рекет и извиване на ръце" и добави, че ако това не стане, "хората ще ги убият с камъни".

 

"За БСП и ДБ съставянето на правителство ще бъде въпрос на физическо оцеляване като политически сили. Правителство ще бъде съставено в условията на най-очарователните български качества - забиване на нож в гърба и лицемерни усмивки пред камерата", добави проф. Иво Христов. 

 

Интервюто с проф. Иво Христов можете да чуете в звуковия файл. 

 

Източници: БНР, OFFNews.bg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментари

  • иполит

    22 Ное 2021 17:34ч.

    Този със сигурност си е извадил зелено сертификатче за вечното царство Радево. Вечен живот, професоре!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • дъра-бъра

    22 Ное 2021 17:41ч.

    Откак Нинова го пренебрегна при изборите за евродепутати, за какъвто се гласеше Иво Христов, отношенията помежду им рязко охладняха. Сега се очаква Радев да го назначи посланик за благодарност, че се включи в инициативния му комитет.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Физик

    22 Ное 2021 17:44ч.

    И този започна да раздава акъли нареждайки се до копринков (гуруто на радев), георги гергов, кирил добрев, костадин паскалев, весела лечева, станишев и метресата му йончева. Всички убедени социалисти милионери работещи за бедните българи !!! Прави са да играят хоро върху бедността на българите, има кой да им раздаде милионите от обществени поръчки. Изглеждаше по-разумен, макар че социолог и логика трудно се съчетават.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ИНтиресно, къдя ша пупадни у клъсацийти

    22 Ное 2021 17:51ч.

    БСП при позициуниръни извън мимансъ, в лявулибиралниа калабалък ПП-ДБ-ИТН-ИБНИ?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Христов е храненик, бозае даже от две вимета. Няма да ви кажа !

    22 Ное 2021 18:02ч.

    При Ризова, тази вечер. Бях потресен как Бойко Ноев се оказа член на инициативния комитет на Радев. Щом този американски храненик е там, сигурно е по две причини - или американците са го пратили на Дундуков 2 или много е огладнял и се присламчил към президентската кошара. Изумен съм, че според него, руския човек в България е ... Бойко Борисов, той се договарял с тайните служби на руснаците, той построил Балканския поток само заради Путин. Тогава защо русофилите гласуваха за НАТО-вския президент Радев. Умът ми не го побира ! Голяма каша, голяма е обърквацията. И като извади един фалцет, един патос, започнах да се оглеждам да не би да сме прелетели в 1953 г. А до него многострадалния Иво Инджев, най-големия плювец на братушките, всячески подпира Ноев. Толкова бяха настървени към Борисовщината, че на моменти се задъхваха и плюнки започнаха да пръскат около Ризова. Какво падение е да видиш огладнели ку..и, колко могат да бъдат преданни и то при положение, че едно време за тях Радев беше путиновия човек. Пази Боже слепо да прогледа !

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Въпрос

    22 Ное 2021 18:19ч.

    А ти, господин Нарцис, не беше ли направен депутат именно от Корнела, не че свърши нещо полезно, разбира се. Сега президентът какъв ще те направи - ще те използва за да продължи да заблуждавата 80% дебили, социалисти и русофили, че страната ни не се управлява от кантората "Херо & Ким"?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • зелен чорап от НАТО

    22 Ное 2021 18:22ч.

    Обстоятелството, че този професор не вижда, че Радевата диктатура надгражда Борисовата и се включи в щаба на втория диктатор, го идентифицира като един от митичните 80%.И е пълна глупост, че като се намушат в кюпа, БСП и ДБ ще се спасят от гибел. Точно при това противоестествено джендърство между тях ще изчезнат напълно.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Helleborus

    22 Ное 2021 18:35ч.

    Проф. Христов е станал джендър! Русофилите не са, което изглеждат. Много сте забавен, професоре, мислехме, че имате някакви консервативни убеждения, а не желание да угаждате на младите. Работата на старите е да възпитават младите, а не да ги подлъгват към непристойно поведение, каквото имат някои техни връстници. Кога на младите им е харесвало да са добрички и прилежни, те винаги искат да избягат от час, да не си напишат домашното, да нарушават правила, а от известно време им е интересно да експериментират със сексуалността си и да си сменят пола... Кажете си по-скоро, че лошите политици използват наивността на младите, за да рушат цивилизацията и морала, защото това се пробутва насила на децата, не, че им харесва. Левите партии употребяват младите, зелените, неукрепналите и жените, за да си прокарват упадъчните идеологии. Самият факт, че човек, като поумнее, се отказва от определено мислене, означава, че така трябва, ние живеем заради опита, който придобиваме. Ако се откажем от опита, на какво ще учим младите? Комунистите не случайно поставят младите над възрастните, защото нищо не им е наред на тия хора.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Б.Б пееас,пееас

    22 Ное 2021 18:37ч.

    Палавата кака Ивка.....Абе край радавуцата сите ли са геюви????

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Госпожа Нинова,

    22 Ное 2021 18:38ч.

    покрай Йончевица, този и други още "интелектуалци", трябва най-после да си е научила урока: "Няма добро ненаказано". Предполагам, че само Ани, на която самоотвержено помогна да си спаси стадото и да спечели делото, не е забравила добрината й. Понеже Ани не е "интелектуалка".

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • нон

    22 Ное 2021 18:39ч.

    Е кви да бъдат тия титани на съветската мисъл и дело

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • vessi

    22 Ное 2021 18:47ч.

    Г-н Христов,защо не и го казахте,когато бяхте плътно до нея и преди да се преориентирате към Г-н Президента.Много по-честно и достойно беше,а и можехте да помогнете на БСП

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • хич не обичам

    22 Ное 2021 18:47ч.

    ренегатите ! Да плюеш там където до вчера си пил ?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • чугун

    22 Ное 2021 18:59ч.

    Четох текста, слушах интервюто, цялото, на звуковия файл. Два пъти. Желязно -въглеродната ми душа е много смутена. Уважавам много проф. Христов и не ще да си сменя прибързано мнението за него и позициите му. Трябва време и времето ще покаже. Засега...всичко, което казва е верно, но казва ли всичко, което мисли?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Чезаре Ламброзо

    22 Ное 2021 19:05ч.

    Е,чистенето на авгиевите обори /ако ви харесва може и свинарници/ и то е редуциране. Някой може да използва думата и вътрешнопартийна лустрация. Така, че в тази част на редукцията на БСП със сигурност Нинова е "виновна". За другата част на свиването на гласоподавателите на БСП, която е по обективни /Да ги наречем естествени/причини, както цинично, но абсолютно правилно е посочил проф.Христов, Нинова няма как да бъде обвинявана. Защо обаче професорът нищо не казва за третата и струва ми се най-важна причина за отлива на гласоподавателите на БСП, а именно президентското, майсторско, политическо инженерство намерило израз от плът и кръв в т.нар. "Политическа" партия ПП, която с помощта на т.тар. вътрешна опозиция е на път да заличи БСП като пълнокръвен класически политически субект в лявото пространство за да се пръкне там ляволибералсоциалногмоджендъризродче. пс. За дЕсното няма какво да говорим.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • пак е "минала гумата"

    22 Ное 2021 19:10ч.

    "По-лесно е да обвиняваш, от колкото да защитаваш, по-лесно е да нанасяш рани, от колкото да ги лекуваш". Ти какво направи?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Странно изказване - звучи по скоро като мазненен от колкото като обективно мнение - а до скоро го уважавах

    22 Ное 2021 19:12ч.

    Истината за БСП е че ако теглят една яка майна на ПП по въпроса за червените линии относно членството на РСМ в ЕС, както и да ударят по масата и да не допуснат педерастията и джендър идеологията да бъдат приети както и педофилията, чрез съгласие относно Истанбулската конвенция, както и не на последно място отхвърляне на еврото като заместител на лева и най-вече отхвърляне на твърдо и категорично на зеления сертификат, медицинския фашизъм заедно с всичките си измислени мерки за тормоз като маски, ограничения, карантини и прочие гадости - то БСП ще стане номер 1 и на следващи предстоящи избори. Ако БСП приеме послупшно да подкрепи тия национални престъпници от ПП - това ще означава ПОГРЕБЕНИЕ ЗА БСП ВЕДНЪЖ И ЗАВИНАГИ. Реално ситуацията е точно на обратното на казаното от проф. Иво Христов .. Странно е защо този човек и той така се извъртя сиугрно му е предложена индулгенция и да излезе сух от ковид фашизъма в който ни давят?? Времето ще покаже.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ха ха ха

    22 Ное 2021 19:12ч.

    Тоя вчера викаше, че няма да плюе, днес що така си промени мнението... с колко го подплатиха?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ха ха ха

    22 Ное 2021 19:18ч.

    Господин profesore, явно добре сте осребрил плюването си по българите, нямате обаче представа каква храчка си залепихте ;) Показаха ви от щаба на резидента и разбрахте, че нападението е най-добрата защита, но в случая направо се прецАкА :DDD

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Румен Радев е спечелил втория тур на президентските избори "със смелост, с честност, с гръбнак, и с почтеност

    22 Ное 2021 19:24ч.

    Баси майтапа... след изказването, че само изпадналите политици прибягват до Русия, изплющя, че Крим бил руски, а днес ближе от долу до горе и на някой му се привиждат гръбнаци!?! Пари - друго обяснение нямам!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • да не допуснат педерастията и джендър идеологията да бъдат приети както и педофилията

    22 Ное 2021 19:37ч.

    Ако Нинова прояви смелост и ги издъни за ковида, ще ги вкара всички дружно в кошчето за боклук!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Колко пъти ще повтарям,

    22 Ное 2021 19:40ч.

    че в България няма истинска интелигенция. Невъзпитани и неблагодарни. Много жалко!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • OLD

    22 Ное 2021 19:51ч.

    И какво сега? За тази позиция има поне два варианта : А/ Отива при тези до огъня, с котела над него; 2.Ще помага, за разумно отстояване на националните ни интереси, пред "великите сили"на Президента Радев. Кое е , скоро ще разберем. ПП НЕ вярвам да дойде време, да го оприличаваме с Иво Христов и Елена Йончева, евродепутати от" гражданската квота" на партията хранителка . Ама, на какво ли не сме се нагледали за 32 години!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • хахахааха,аха

    22 Ное 2021 19:54ч.

    Другарю Христов , твоя учител Фурсов Андрей Ильич,не те ли е учил,че за всяка весела трапеза и хоро някой трябва да плати сметката ?! Та да ни осветлиш ,кой плати сметката за веселото пиршество по повод пълната изборна победа ? Дебили ,казваш ,а ?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Съвет

    22 Ное 2021 19:59ч.

    Само погледнете някой плакат на двамата мошеници и ще ви стане ясно, защо Истанбулската конвенция ще бъде подписана, гей-браковете ще бъдат узаконени, а скоро и ние ще започнем да издаваме паспорти с пол Х...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Украинецът мултак Иво Христов да обясни на старците, редови членове на БСП как стана милионер и защо алчността му е толкова ненаситна

    22 Ное 2021 20:06ч.

    Съпругата на Иво Христов – съдружничка с бос от „Мултигруп“! Съпругата на червения депутат Иво Христов, която е юрист по образование, се оказа един от най-доверените хора на Иван Дремсизов, вторият човек след Илия Павлов в митичната „Мултигруп“. Нейната бизнес история с един от босовете в групировката е с поне 18-годишна давност, когато освен Павлов, в „Мултигруп“ собственик е и Дремсизов. През 1999 г. Николета Калчева Лингорова-Христова е управител в основната фирма на Дремсизов „Интерстийл трейдинг къмпани“. Това беше една от основните компании в структурата на „Мултигруп“, работеща в сферата на металургията. При правителствата на Любен Беров и Жан Виденов „Интерстийл” стоеше на входа и на изхода на „Кремиковци”. По това време металургичният комбинат редовно не плащаше на държавната НЕК за консумирания от него ток и се стигна до изключването му от мрежата. Въпреки това обаче ръководството му изрядно плащаше на „Интерстийл”. Схемата „вход – изход“ не е измислена от Илия Павлов, но е факт, че в България тя беше приложена особено успешно и донесе значителни печалби на „Мултигруп“. Типичен пример за подобна схема на „Мулти“ са отношенията между фирмата на групировката „Интерстийл“ и металургичния комбинат „Кремиковци“ в годините преди неговата приватизация. Девизът на групировката беше: „Сложи ръка на входа със суровините – и ще разполагаш с крайния продукт на пазара.“ Тази схема нанася трайни щети за държавните дружества, тъй като посредникът не се интересува от инвестиции в тях. Самата „Интерстийл“ отричаше, че има доминиращ дял в търговията с готова продукция. Но шефове на комбината по онова време твърдяха, че дялът на „Интерстийл“ в износа на готова стомана от комбината е бил над 25%. Според високопоставен служител на „Мултигруп“ „Интерстийл“ е внасяла около 350 хил. тона коксувани въглища годишно и около 500 хил. тона желязна руда за комбината. Общият обем на тези операции по данни на групировката е бил около 150 млн. долара годишно. Половинката на червения депут – Николета Калчева Лингорова-Христова, е съсобственик с Иван Дремсизов и в дружеството „Инекс пропъртис“, сочат данни от търговския регистър. Освен това още от 1998 г. тя е партньор с човека на „Мултигруп“ и във фирмата „Ферексим“. Николета Калчева Лингорова-Христова е толкова близка със семейството на Дремсизов, че продължава бизнес традициите като до преди година е била съдружник и със сина Николай Иванов Дремсизов – във фирмата НВП Консулт.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • trassporter

    22 Ное 2021 20:06ч.

    Изключително грешна политологична мисъл на г-н професора, което ме учудва? БСП не е треторазрядна политическа сила, да не говорим за миманса (спомагателна роля в масови сцени без думи). В партиите преговарящи за правителство БСП е втора. По експертен потенциал и опит - наравно с ПП(?). В миманса за съжаление е ДБ. Треторазрядна партия засега е "Възраждане". Професорът е подходил несериозно в опит да се позиционира по-ясно в променящата се политическа обстановка.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • И съмнително,и притеснително

    22 Ное 2021 20:19ч.

    "Христов е храненик, бозае даже от две вимета. Няма да ви кажа ! " Бойко Ноев е не само американски храненик. Бойко Ноев е и агент на Ми-6 и малко преди 1989г. го бяха идентифицирали. Само свалянето на бай Тошо го спаси от затвора,а после стана нагъл седесар. Сега пък в инициативния комитет на Радев! Това и е съмнително ,и притеснително когато чужд агент се шматка из коридорите на властта.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • фактите

    22 Ное 2021 20:22ч.

    Борисов вече щеше да е подсъдим, ако не бяха активирали нефелната ИТН за да не спечели БСП, като видяха, че не стават за нищо, набързо скалъпиха ПП... Нинова е огромна пречка за джендърята, тя има принципи и ги спазва, но огромната и грешка е, че не говори когато трябва! БСП не е треторазрядна партия, БСП е изкуствено свита, но с потенциал отново да се разгърне, за целта обаче Нинова трябва да се запази. Ако БСП провали сформирането на правителство, ще ликвидират Нинова а след нея и партията, тя има един полезен ход - трябва да помогне на ПП да сформира правителство и в момента когато се опитат да прокарат някоя неудобна за българите мярка, веднага да го развали, но не и преди това. Разберете, че щом тимерманс, станишгей, йончева, радев и др. сороскрипи са против нея, значи тя е единственият политик в момента, който е добър за България! Никога не съм виждал такава борба срещу лидер на партия, която не е в управлението на страната ! Много пари играят!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • д-р

    22 Ное 2021 20:28ч.

    Този довчера кадър на Нинова сам е заплюл тук.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Сърдитко - Петко

    22 Ное 2021 20:34ч.

    Иво Христов все повече ми изглежда като дървен филодоф - мръкняло и мънкяло... ,все нещо му е криво и несгодно,ту му млякото горещо,ту пък друго нещо.И задето Петко/Иво в къщи. често тъй се мръщи,. Николинка, Ваньо, Митко. викат му Сърдитко.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мечо Кух

    22 Ное 2021 20:58ч.

    Смирненски е гений. Потвърждава го поведението на доволен брой видни политически играче, които се изредиха да дават за пример, да цитират или да връчват на входа на парламента "Приказка за стълбата", не усещайки явно, че самите те са главните и герои. :)

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ддрни

    22 Ное 2021 21:00ч.

    Докато в България има такива псевдо професори и маси които слушат зяпнало гладко изказаните глупости и небивалици без да имат способност и на елементарен анализ и разбиране -все ще е така. Б. Борисов не е виновен средно задръсения българин с ниска интелигентност винаги ще търси спасители, месии и прочие небивалици. Ще видим след 6 месеца какво оправдание за състоянието на страната ще измислят спасителите.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ддрни на 22.11.2021 в 21:00

    22 Ное 2021 21:05ч.

    Явно е мъка, че хранилката отиде при други? А, "рави"?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Чезаре Ламброзо

    22 Ное 2021 21:16ч.

    Все пак Смирненски е северномакедонец ;

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Бай Милор, социален антрополог от село Парамун

    22 Ное 2021 22:45ч.

    Очевидно е, че проф. Иво Христов има удивително много свободно време и неизчерпаема енергия като на козлодуйски реактор. Безспорно е горд, начетен човек със старателно поддържан алаброс. Впечатлява, не направо удивлява с хилядите си интервюта, участия в тв предавания, срещи с почитатели, избипатери, студенти и т.н. Проф. Иво Христов направо е заприличал на механичен автомат за беседи. Хускаи монетата и представлението започва. Още от самото начало лицето му е умело настроено да излъчва леко отегчение, примесено с няколко капки презрение, досада и надменост, разбъркани със сребърна лъжичка по часовниковата стрелка. После професорът премята десния си крак върху левия и включва на автоматик. Твърденията и тезите му обикновено са изказани с безусловна категоричност, безалтернативност и твърдост доближаваща тази на закалена инструментална стомана - поне 1800 по Бринел. Досега не съм видял някой да е дръзнал да спори с него. Самият той неусетно придобива изражението на един малък Буда. Един малък, леко отегчен Буда с посребрен алаброс. Един малък Буда, седнал в поза лотос върху пералня, ценгрофугираща злощастното ни битие - 80 % дебили и нито едно Буриданово магаре.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ввв

    23 Ное 2021 0:02ч.

    Ивица Христович има какво да научи Антон Тодорв - тотално се обърна на 180 градуса за синергетика Радев, 3те му морета и САЩ... Какво говореше допреди месеци....

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ala_Bala

    23 Ное 2021 7:54ч.

    "Проф. Иво Христов заяви, че Румен Радев е спечелил втория тур на президентските избори "със смелост, с честност, с гръбнак, и с почтеност" Нищо подобно, уважаеми г-н Професоре, отново излъга част от русофилите. А за вас ще казжа: " И ти ли, Бруте?"

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • фактите на 22.11.2021 в 20:22

    23 Ное 2021 8:12ч.

    Надценявате фактите. Не че няма резон в това което твърдите, но Нинова е конформист, както останалите. Тя може да се запъва по ВТОРИЧНИ въпроси като джендърството и Македония. Но по главният въпрос на съвремието - ДЕПОПУЛАЦИЯТА на хора, която се осъществява с измамата "ковид" , и налаганите уж заради ковид "ваксини" ( които не са ваксини! ), Нинова мълчи. Не смее да мъцне. Децата й са заложници в САЩ.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Госпожо Нинова,

    23 Ное 2021 8:24ч.

    Приберете си троловете, цялото стадо. Излишно се напъват, никой не ви харесва. Последните гласували го направиха въпреки вас, за партията си.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мъдреца ви пожелава

    23 Ное 2021 10:06ч.

    Дайте да си говориме истината, така както я знаеме от историята: БКП и наследницата й БСП влачат на шията си едни тежки грехове, което прави партията столетница един горчив залък за всички интелигентнии честни люде родени след 1956-та. Веднага изреждам нещата които БКП стовари на гърба на честните българи хронологично: 1. Недомисленто и кошмарно Септемврийско въстание 1923-та, вдъхновено от Коминтерна по идея на Георги Димитров, целящо да докаже някаква идея на Ленин. Три несеца след девето юнския преврат иубийството на Стамболийски. Резултат - удавено в кръв, масови убийства и удавени в шлепове. 2, Атентата в черквата Света София Април 1925 - калпаво замислен от комунисти и още по-калпаво осъществен. Последици - стотици убити и осъдени редови членове 3. Допускане на Червената Армия да състави "нейно" правителство след 9/9/1944 което ограбва всичко направено и събрано в България - съкровищница, пенсионни фондове, интелектуалци итн.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Зет

    23 Ное 2021 10:11ч.

    Професор? А да знаете, че тоя професор бе преди 10 години открит туркофил, четеше лекции в Истанбул и величаеше Ердоган като визионер на турската нация... Отврат!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мъдреца ви пожелава

    23 Ное 2021 10:41ч.

    Продължение 4. Терор и физическоо унищожаване на българската интелигенция и премахване на най-способните българи (тука списъка е дълъг и предълъг, като се започне с банкера Буров и се стигне до Иван Башев) Масовото убийство по нареждане от Москва нощта на 2 февруари 1945 в Слатинския Редут на София. Не случайно 2 февруари е някакси потуления празник на педерасите, за да не се запомни като ден на това кошмарно покушение над стотиците българи, хвърлени в масов гроб онази ужасна зимна нощ. Коцлагерите в България, остров Белене, където са хвърляли изтощените живи затворници за храна на прасетата, лагера "Слънчев Бряг" до Ловеч от който никой не е оцелял жив за да разкаже. Разстрелите по времето на кръволока Вълко Червенков, главсек на БКП, послушна пионка на Сталин. Всичките тези грешки или ако щете грехове на БКП/БСП са реалната причина тя да остане партия на по-възрастните поколения. Тя няма как да стане желана и любима партия на младите, тя е обречена на забвение и младите се отвращават от нея. Тези грехове са записани и са запомнени, знаят се от всички. Няма как да се забравят. Госпожа Нинова/ Импексова ако намери куража, нека да застане пред младите и да поиска прошка, нека да разкаже как великия българин Атанас Буров е хвърлен на прасетата да го изядат. Нека разкаже как една ербап българка е убита от офицера надзирател в "Слънчев Бряг" със запалване на косата и, за да "си затваря устата". Как надзиратели членове на БКП са вкарвали дълга тояга в задните части на концлагеристи и са я натискали докато излезе от гърлата им. Ако има кураж госпожа Нинова/Импексова нека да поиска прошка от днешните млади хора и да се опита да им обясни че "тогава бяха други времената". Времента в които се отнемаха имоти, къщи, фабрики, ниви и полета от едни хора за да ги раздават на "своите" членове на БКП-то. Това е проклятието на БСП което върви директно по наклонената плоскост, но тя е наклонена надоле. И ако по някаква случайност се усетят младите от БСП-то да търсят нови, умели ръководители, намерили дар слово и запалени от нови идеи, нека да избягват доказаните капиталисти от рода на Нинова/Импексова, Гергов и Сие. Да си имат за членове, ама да ги държат по в сянка, да не ги парадират много много. Нека да им носят кинти, да получават разни титли и медали, ама да не ги навират в лицето на народа. Нашия народ на обича да гледа богати ръководители.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • фактите на 22.11.2021 в 20:22 на 23.11.2021 в 08:12

    23 Ное 2021 10:52ч.

    Много точно ! И аз съм на същото мнение. Нинова е склонна на кмпромиси и няма смелост да изрази различно мнение по най-важния въпрос в момента - ковид пЛандемията и фашистките мерки + "ваксините", които ни налагат от година и половина. защо мълчи Нинова по този най-важен въпрос, въпрос на живот и смърт за българите !?!?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Проф.Христов, абе много яка тази Нинова, тя САМ-самичка ли съсипва ...

    23 Ное 2021 12:02ч.

    съсипва столетната партия БСП, ъм?! ........ Като социолог отлично знаете, че сам човек не може нищо да направи без ПОДКРЕПАТА, "гърба" и силата на групата, съобществото. ........ И така, доизкажете се проф.Христов и доразкрийте - как САМ самичка Нинова съсипва партията, щом ОБВИНЯВАТЕ една жена?! Понеже в тази партия членуват към 50 000 души (по данни от прекия избор на лидер) и не могат да се справят с една жена ли?!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • хах

    23 Ное 2021 12:23ч.

    Професоре, мислех Ви за умен и честен човек, а Вие се присъединихте към Копринков, Добрев, Узунов, Лечева... Нинова беше добричка, като Ви буташе в листите за депутат, сега изведнъж стана по-черна и от смъртта. Вие какво точно направихте за по-добър резултат на БСП? Как си представяте млади и стари в една партия? Да изгоним пенсионерите, за да дойдат младите либерали ли? Те вече са намерили мястото си в други партии. Освен това, не говорят за класови, социални неравенства, а за сексуални и расови.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Хайдукът Софиянски

    23 Ное 2021 13:09ч.

    В ранните си години, преди да стане професор, проф. Иво Христов се въртеше около СДС.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мъдреца ви пожелава на ... да му вЕрвате!

    23 Ное 2021 13:18ч.

    Мъдрецът всъщност е лъжец!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Маги

    23 Ное 2021 13:43ч.

    Не ви прилича, професоре, отстрани е много лесно да се критикува! И който най-много прави всичко възможно за съвземане на държавата и партията сега е най-виновния? А вие останалите какво допринесохте за тях, или само да се ползвате от подкрепата и?!? Сега ще се разбере кой истински милее за тях и кой само се ползва от членството си за собствен напредък...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Гледащ обратната страна на луната

    23 Ное 2021 15:31ч.

    Скоро, един руснак каза, че 80% от гледащите телевизия са дебили, което странно корелира с израза на Професора за българите. Пиша го мислещите за 20 процента. Нещата, като совите не винаги са това, което изглеждат. Срещу ръжен не се рита. Има други начини. Толкоз.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • кривата краставица

    23 Ное 2021 15:40ч.

    Тоя плашип@так както винаги изчака да види накъде ще се наклонят везните и в последния момент се мушна при по-силните.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • trassporter

    23 Ное 2021 17:36ч.

    От Професор та чак до Мъдрец: "Слуховете за кончината на БСП са силно преувеличени" (лека перифраза по МТ).

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • haho

    23 Ное 2021 17:51ч.

    Абе май Иво Христов иска и душата в Рая, и оная работа в ..... . Лошо Седларов, лошо.Това само въз основа на прочетеното, по-късно ще чуя и интервюто, може нюансите да са по-други.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи