Овчаров: АЕЦ "Белене" ще се случи

Овчаров: АЕЦ "Белене" ще се случи
В крайна сметка АЕЦ "Белене" ще се случи. Това прогнозира в предаването "Денят започва" по БНТ Румен Овчаров от БСП. По думите му големият въпрос дали ще се реализира проектът е чисто политически.

 

 

"Американският посланик каза в интервю, че АЕЦ "Белене" е лош проект. Не мисля, че Бойко Борисов е станал по-самостоятелен политически, ще трябва да погледаме", каза Овчаров.

Смешно ми е как хора, които през 2012 г. си скубеха косите да ни обясняват, че АЕЦ "Белене" не ни е необходим, днес ни убеждават в обратното. Обясняваха ни как ще ги напляскаме руснаците, как няма договор, каза Румен Овчаров.

Според него няма проблем за икономическите ползи от проекта. Дефицитът в региона е над 40 хил. мегаватчаса, коментира той.

Бойко Борисов не иска да разследва приватизацията. Ако искаше - да беше запознал с "Булгартабак". Недоволството на хората е факт, каза още Овчаров. Иван Костов беше поставен под условията на МВФ. Не го оправдавам, но такива бяха купувачите тогава.

 

Коментари

  • име

    30 Ное 2017 9:53ч.

    .....в крайна сметка ще взема комисионната.....

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • calculator

    30 Ное 2017 11:07ч.

    "Дефицитът в региона е над 40 хил. мегаватчаса" - смешно малко. Толкова ще изгорят 46000 100W крушки за 1 година.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • OLD

    30 Ное 2017 13:15ч.

    Калкулатор, не винаги 2 Х 2 =4. Заради значението на мерната единица и към какво е съотносима . Интерпретацията на журналистите е според познанието им по темата, вероятно е дилетантска, като на Министърката По енергетика, която е счетоводител по образование / вероятно / и закачката на Овчаров е към нея, когато ревизираше проектът.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи