Според Нинова позицията на ЕП срещу Унгария е още една стъпка към разделението на Европа след излизането на Великобритания“.
"Досегашният елит на Европа направи много грешки и ни докара до това състояние. Лошото е, че отказва да го признае и продължава по същия начин", каза Нинова. Сред основните грешки на ЕС тя посочи бюрократизирането на съюза, политиката й по миграцията, плана "Макрон" и др.
"Чиновничеството и бюрокрацията отблъснаха европееца от Брюксел. Неслучайно Себастиян Курц каза, че ще намали тази бюрокрация. Увеличават се парите за интеграция на мигранти, мен ако питате, тия пари трябва да се дадат за връщане на мигрантите по родните им места", коментира Корнелия Нинова.
Корнелия Нинова заяви, че Европейският парламент наказва Унгария заради собствената й позиция за мигрантите и Истанбулската конвенция.
"В доклада, който касае Унгария, има основно 4 критики към Орбан – корупция, свобода на словото, Истанбулска конвенция и джендър идеологията и отношение към мигрантите. Има европейски страни, които са далеч по-зле по отношение на свободата на словото и корупцията, но не са санкционирани. Това ме кара да мисля, че корупцията и свободата на словото се извеждат напред като знаме, защото всички сме против корупцията и за свобода на словото, но истинската причина за санкциите не е това. Наказват Унгария заради собствената й, национална позиция срещу джендър идеологията и миграцията“, заяви Нинова и добави, че по тези две теми споделя мнението на унгарците.
"Има едно постановление на Министерски съвет, в което пише, че сме длъжни да осигурим равни права на мигрантите, да им платим осигуровките, да им осигурим работа и т.н. Само че държавата не плаща здравните осигуровки на нашите граждани, в същото време ни задължават да плащаме на мигрантите", посочи Нинова.
"Ако да защитаваш българската конституция означава да си популист, значи съм такава", отсече Нинова.
Тя определи водевила с министерските оставки като битка между различни групи в „Обединени патриоти“ и ГЕРБ за влияние и постове. „Мисля, че проблемът умишлено бе прехвърлен към президента“, коментира тя. И допълни: „Това е пълна какафония, агония на властта, пародия на управление“.
Според лидера на БСП смените на министри са безсмислени, ако не се смени моделът на управление на държавата.
„Правителството в този му вид е изчерпано. Трябва да седнем и мислим за смяна на философия на управлението на държавата“, каза тя.
"Новият министър на МВР ще смени ли философията на управление на държавата - че МВР трябва да прехвърли държавните функции за защита на народа на частни охранители? Сбъркана е философията, не сменим ли нея, нищо няма да се промени. Новият министър на транспорта ще спре ли концесията на летище София? Няма. Нашето предложение е ключови държавни предприятия да не се приватизират и да не се дават на концесия. Правителството е изчерпано в този му вид", каза още Нинова.