Нейнски: В извънредни ситуации посланиците трябва да информират хората

Нейнски: В извънредни ситуации посланиците трябва да информират хората
За първи път след забраната да говори във връзка със събитията в Турция българският посланик там Надежда Нейнски изказа мнението си в предаването „120 минути” по бТВ.

 

 Снимка: бТВ

 

Има такова административно решение, с което се съобразих, защото аз съм лоялен и екипен играч. Така посланикът коментира забраната да говори по време на неуспешния опит за преврат.

 

Изказах моите съображения, най-вече изхождайки от това, че като бивш външен министър съм била в много екстремални ситуации, много кризи, дори да вземем само кризата в Косово, и знам колко е опасно това да не бъде предоставена информация, каза Нейнски.

 

Тя подчерта, че в случая не става въпрос за политически оценки на събитията, които станаха в Турция.

 

Тук говоря по отношение на това да бъдат успокоени и информирани българските граждани, защото това, което хората очакват в такива случаи, е държавата да ги информира и то да ги информира съобразно новите възможности на социалните мрежи, на комуникациите, посочи посланикът ни в Турция уточни:

 

Тази нарушена комуникация между хората и държавата често пъти ражда слухове и спекулации, които на мен ми се искаше да бъдат избегнати. Не става дума за обида, става дума за административно решение, което аз съм готова, ако ми бъде потърсено мнението, да го дебатирам. Защото от кризата в Косово до днес са минали 15 или 20 години и светът се е променил и Външно министерство няма как да бъде онлайн, а всъщност хората чакат онлайн информация.

 

 

Подаването на информация е нещо, което ние правим и което всяко посолство прави до външно министерство и тя става публична през определени периоди от време, поясни посланикът.

 

В извънредни ситуации посланиците и дипломатите трябва да дават информация на хората и да ги успокояват за случващото се, каза Нейнски.

 

В Турция има много български изселници и хора с български произход, които в такава ситуация са изключителна грижа на държавата и контактът с тези хора може да бъде или посредством социалните мрежи или посредством медиите, допълни посланикът.

 

 

Коментари

  • ГНУСНА

    31 Юли 2016 23:21ч.

    НЕДЪГАВА КРАДЛА.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Кризата

    01 Авг 2016 0:00ч.

    Кризата в Косово не изтъквай като заслуга, защото това е едно тлеещо огнище на напрежение създадено, както и по други место по света, под давление от отвъд океана. Албанците станаха фактор на Балканите и те това го съзнават твърде добре. За жалост този фактор се стремят да използват за политически цели и други силни държави. По този начин албанците могат да диктуват свои политически и териториални претенции. След известно време ще страдаме, освен братята македонци, но и ние. И това го помнете. Албанската пропаганда е вкоренила в душите и ума на албанците, че те са наследници на най-старото население на Балканите, а това славяните, включително и ние българите сме пришълци, които са се заселили в техните земи. Албанците страдат от комплекси, че дълго време са били пренебрегвани и подценявани и сега искат да наложат своята воля. Албанците търсят жизнено пространство, защото те сега са най-гъсто населената територия в Европа.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Май

    01 Авг 2016 10:08ч.

    Май и по време на кризата с нашите сестри в Либия беше външен министър, но не направи нищо за тяхното освобождаване. А премиера по това време изрече репликата "Ами ако са виновни" и чакаме да сме сплотени като нация. И като малоумни търсите къде са отишли парите от разузнаването.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи