Снимка: ТАСС
Той уточни, че от следващата седмица в Москва започват следрегистрационни проучвания и изитания на руската ваксина, които ще продължат от 2 до 6 месеца. Масовото промишлено производство на ваксината ще стартира през декември 2020 г. - януари 2021 г. Партидите, които ще пристигнат тази година, най-вероятно ще бъдат насочени към ваксиниране на хора от рисковите групи - представители на здравеопазването, образованието, търговията, жилищните и комуналните служби, правоприлагащите органи, "може би журналисти", каза Собянин.
"Разбира се, не бива да забравяме, че за съжаление опасността не е изчезнала напълно. Трябва да преминем през есенно-зимния период, труден период, не е безпроблемен. Мисля, че ще преминем през него много по-лесно от миналата пролет, но все пак със сигурност ще има трудности, трябва да сте готови за това. Основното е, че градът продължава да функционира и работи нормално ", заключи кметът на Москва.
По-рано Собянин обяви по време на видеоконферентна работна среща с руския президент Владимир Путин, че е бил ваксиниран срещу коронавирус. Според кмета той на практика не е усетил никакви последици от ваксинацията, с изключение на леко главоболие, "някаква тежест от половин ден". Собянин добави, че усещането при ваксинация срещу коронавируса е подобно на това след ваксинация срещу грип.