Л. Хампарцумян: КТБ е била с неустойчив бизнес модел, не е можела да си плаща задълженията

Л. Хампарцумян: КТБ е била с неустойчив бизнес модел, не е можела да си плаща задълженията
"КТБ е била с неустойчив бизнес модел. Явно е имало и технически проблеми. Сега виждаме, че КТБ не е можела да си плаща задълженията", коментира Левон Хампарцумян, председател на Асоциацията на банките в България.
<p>&quot;На пазара има 30 банки, които са в доста силна конкуренция. Човек трябва да си избира банката така, както си избира гадже. КТБ по един или друг начин сме я свързвали с политиката, бизнеса, медийната среда. За някой влагането на пари там е било риск, а за други не. Не можем да се сърдим на другите банки, че не са реагирали по случая&quot;, категоричен беше Хампарцумян.</p> <p>&quot;Ние не можем да обобщим проблема. Търговската политика на всяка банка е нещо много сложно. Асоциацията, на която съм председател, няма толкова дисциплинарен ефект.</p> <p>Да, ние се срещаме със законодателите и даваме нашите предложения, но не е вярно, че последните закони са в наша полза. Не можем да извадим едно нещо от европейските правила и да го внедрим тук. Аз не мисля примерно, че частния фалит е в полза на потребителя&quot;, коментира Хампарцумян.</p> <p>&quot;БНБ ще работи в сътрудничество и до някъде под контрола на Европейската комисия и МВФ. Повече няма какво да направим по този случай. Това е най-доброто възможно решение.</p> <p>Според мен, одиторите в КТБ ще бъдат наясно какво се случва там, в началото на другия месец. Ще трябва още време, за да се направят точните анализи. Смятам че, с помощта от МВФ и ЕК нещата ще се оправят&quot;, завърши Хампарцумян.</p> <p>&nbsp;</p>

Коментари

  • Експертният съвет: Нищо не налага да бъде обявена в несъстоятелност КТБ

    15 Авг 2014 1:59ч.

    Този човек непрестанно подхвърля забележки , които не може да докаже-прилича да е на далавера от ликвидацията на КТБ и да е подсказал някои опорни точки на определени медии!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • KOI

    15 Авг 2014 2:07ч.

    По времето на Костов, когато Дънди Прешъс Метълс взема за без пари концесията за златодобив( правителството на Костов договори концесията срещу 6 милиона долара, за да прехвърли мината в частни ръце срещу скандалните 1.5% от печалбата, които по царско време падат на 0.75%. За справка: дори най-изостаналите африкански държави вземат от конкистадорите 50 % от стойността на златото си, за да им позволят да ги дупчат и тровят. Схемата е чудовищна. Дори по цени на БНБ концесионерът изкарва много повече от 200 милиона годишно от подземното богатство на Родината ни. И така година след година.) Левон е зам-министър на промишлеността и шеф на привативацията. Когато Уникредит скандално приватизира на силно занижена цена най-големия български трезор Булбанк, химикът Хампарцумян става банкер. Оглавява банката, заради което специално е променен закон.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Химико банкера- носител на философския камък се изака по темата

    15 Авг 2014 2:54ч.

    На този арменски химико-банкер косъмът му е по мръсен от този на Искров, в момента, когато дебелите мутри, менти, партийни мафиоти от НС, правителство, съдебна власт и партокрацията му откъснаха топките и ги заключиха в трезора на КТБ!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи