Крайнодесните във ФРГ издигат за канцлер хомосексуалистка и художник

Крайнодесните във ФРГ издигат за канцлер хомосексуалистка и художник
Крайнодясната партия "Алтернатива за Германия" (AfD) нанесе удар на по-умереното си крило, като избра два хардлайнера, които да представляват движението като кандидати за канцлер в националните избори във федералната република през септември. След проведено онлайн гласуване 71% от членовете на AfD подкрепиха дуото Алис Вайдел и Тино Хрупала, съобщи "Евронюз".

 

И двамата вече са членове на Бундестага (долната камара на германския парламент). 42-годишната Вайдел е популярна с ултралибералните си възгледи - тя е открито хомосексуална и отглежда двама синове в съжителство с партньорката си край Боденското езеро. 46-годишният Хрупала пък по професия е художник и декоратор, а преди е работил като бояджия в Саксония.

От ноември 2019 г. Алис Вайдел е федерален зам.-говорител на AfD, а от февруари 2020 г. - председател на партията в Баден-Вюртемберг. Тя остро критикува имиграционната политика на Ангела Меркел, заявявайки, че "страната ще бъде унищожена". Вайдел също така призовава икономически слаби държави - като например Гърция, да напуснат ЕС, и смята, че Германия трябва да се откаже от еврото като единна валута.

Тино Хрупала пък предизвика критики по време на миналогодишните протести на американското етническо движение Black Lives Matter, когато предупреди, че мултикултурните държави се отправят към задънена улица. През ноември 2019 г. той беше номиниран от Александър Гауланд да го замести като съпредседател и надлежно избран на тази длъжност.

Антимигрантската партия "Алтернатива за Германия" в момента е с около 11% подкрепа, в сравнение с близо 13% на изборите през 2017 г., след които тя стана основна опозиция. Създадена през 2013 г. като анти-европартия по време на дълговата криза в еврозоната, AfD се измести надясно и се възползва от гнева на избирателите заради политиката на отворени врати на консервативния канцлер Меркел към мигрантите през 2015 г.

Понастоящем в партията членуват много отричащи коронавируса хора, които се противопоставят на ваксинацията срещу COVID-19 и подкрепят протестите срещу локдауна. Изборният манифест на партията включва и призив за напускане на Европейския съюз.

Коментари

  • Идеалист

    26 Май 2021 13:37ч.

    И тази партия е от мейнстрийма на 21 век, инженерен проект да обира недоволството.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • thenewone

    26 Май 2021 13:39ч.

    Кой кой е на тоз портрет. В смисъл - кой къф пеерас е вляво и вдясно?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • консерватизмът фрисейският квас

    26 Май 2021 13:53ч.

    Лявото не е за гей натрапването. Лявото е за правдата и правата на слабият. А Гей обществата се подкрепят от най-силните на светът НАТО, ЦРУ, ПЕНТАГОНЪТ и ЕС. Те не са слабият, а силният. Ето защо сините и десните партии, заедно с посолствата от НАТО и ЕС подкрепят гей-културата и гей правата и гей натрапването - гей пропагандата.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • АЛЕКС СИМОВИЧ

    26 Май 2021 13:58ч.

    Марксизмът е бил формиран в бурните обстоятелства на ранният и среден ХІХ век, време в което влиянието на Хегел е било силно и то отразява гледната точка на Маркс и неговото разбиране за историята. Добре известно е, че първата половина на ХІХ век, през която Маркс израства е била епоха, в която прогресивната мисъл е заливала Западна Европа под въздействието на Великата Френска Революция от края на ХVІІІ век. Там където бившите режими на феодализма и абсолютизма все още са се държали, възниквали конфликти между консервативните и прогресивни сили. В Германия (Прусия) специално, натиска над прогресивното движение от страна на правителството е бил суров. От друга страна, в развитите държави като Англия и Франция, капитализмът се е развивал поради Индустриалната Революция. Капиталистите експлоатирали жестоко работниците и се отнасяли нечовешки с тях, което е умножавало безработицата, глада, болестите и социалните престъпления. В тогавашните дни Християнството е трябвало съвсем естествено да се опита да спре капиталистическата експлоатация, подкрепяйки активно духовните движения и прилагайки на практика любовта и словото на Исус. Но в действителност се е получило точно обратното и християнството се е възползвало от капиталистите. В общество или държава, когато управлявящите или финансистите се корумпират и подтискат хората със сила, когато бедността, страданието и несигурността на работническата класа достигнат своя връх, ще се появи нов мислител или религиозен водач, който ще се опита да спаси масите от социална безредица и криза. В такива обстоятелства и поради тази цел се е появила личността на Карл Маркс. В процесът на уставновяването на новата мисъл, идеолога ще бъде неизбежно повлиян от социалните и обществени условия на времето. И при все това, по-решаващи фактори в развитието на идеологията ще бъдат характера на мислителя, неговата отдаденост и решителност и на тази база неговия поглед върху живота, историята и света. Всички тези субективни условия изцяло важат в случая на Карл Маркс.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Комодор

    26 Май 2021 14:17ч.

    "Понастоящем в партията членуват много отричащи коронавируса хора, които се противопоставят на ваксинацията срещу COVID-19 и подкрепят протестите срещу локдауна. Изборният манифест на партията включва и призив за напускане на Европейския съюз." Те тия са на'ште!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • "Те тия са на'ште!"

    26 Май 2021 15:18ч.

    Комодор, виж им физиономиите на тия. И ти ли си такъв?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • АЛЕКС СИМОВИЧ

    26 Май 2021 15:18ч.

    Основните моменти, които Маркс открива при обучението си в Париж са, че първо, в капиталистическото общество “работника е станал стока”, и второ, че икономиката в капиталистическото общество се гради върху експлоатацията на работниците. Обществото на спектакъла е произведение от 1967 г. по философия и марксистка критическа теория от Гай Дебор, в който авторът разработва и представя концепцията за Спектакъл. В своя анализ на грандиозното общество, Дебор отбелязва, че качество на живот е обеднял, с такава липса на автентичност, че човешките възприятия са засегнати и съпътстваща деградация на знанието, което от своя страна пречи критична мисъл. Дебор анализира използването на знанието за успокояване на реалността: спектакълът затъмнява миналото, като го имплодира с бъдещето в недиференцирана маса, тип безкрайно настояще; по този начин спектакълът пречи на хората да осъзнаят, че обществото на спектакъла е само момент в историята, който може да бъде отменен чрез революция. Целта и предложението на Деборд е „да събуди зрителя, който е бил дрогиран от зрелищни образи ... чрез радикални действия под формата на изграждане на ситуации ... ситуации, които носят революционно пренареждане на живота, политиката и изкуството“. „Спектакълът не е съвкупност от образи, а по-скоро е социална връзка между хората, която се опосредства от образи“. В едно потребителско общество социалният живот не се свежда до това да живееш, а до това да имаш; спектакълът използва образа, за да предаде това, което хората имат нужда и трябва да имат. Следователно социалният живот се движи по-далеч, оставяйки състояние на „притежание“ и преминавайки в състояние на „появяване“; а именно външния вид на изображението. "В свят, който наистина е изкривен, истината е момент от лъжата." В дисертация 192 Дебор споменава някои американски социолози, които са описали общия проект на развит капитализъм който „цели да възвърне разпокъсания работник като личност, добре интегрирана в групата;“ примерите, споменати от Debord, са Дейвид Рисман, автор на Самотната тълпа (1950). Политиката е обсебена от грандиозни образи, както се вижда от възхода на Доналд Тръмп в Съединените щати (2016). Същото се отнася и за политици като Хилари Клинтън, за която се смята, че е действала в условията на неолиберален феминизъм, за да развие капиталистическата парадигма. Преди Тръмп Роналд Рейгън може да се разглежда като първият пример за тази теория в американската политика. По същия начин Тауел Харпър твърди, че нашите социални формации и политически практики са изградени и поддържани от логиката на спектакъла и ни правят като хомо зрелище или „същества на спектакъла“.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • OLD

    26 Май 2021 16:09ч.

    Остава да им предоставят и "Копието на Лонгин" от двореца на Хабсбургите във Виена и започваме от 1929!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Gen Gurko

    26 Май 2021 17:47ч.

    Нищо либерално, хеле пък ултралиберално няма във възгледите на Алис Вайдел. Слушал съм лично две от нейните речи. Тя е твърда националистка. Дори не знаех че е хомосексуална. В Алтернатива за Германия е спасението, доколкото вече е възможно на Германия на истинските германци. Но почерняването си върви с пълна сила , а заедно с изчезването на китните кокетни германски квартали и градчета потънали в цветя се увеличава престъпността и мръсотията в, буквален смисъл, по улиците. Мъчно ми е за тази Германия на която се наслаждавах някога.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Нихт ферщейн ! Нихт ферщейн !

    26 Май 2021 18:29ч.

    Или аз нещо не разбирам , или преводът е объркан. "Крайно дясната" партия се оглавява от "ултра-либерал" ??? За карашик е добавен някакъв хомосексуализъм и не знам кво си... Каква е тази "крайно-дясна партия" , която се води от "ултра-либерали" ???

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи