Христо Мутафчиев готов да стане министър на културата в кабинет на ГЕРБ

Христо Мутафчиев готов да стане министър на културата в кабинет на ГЕРБ
Актьорът и председател на Съюза на артистите в България Христо Мутафчиев обмисля дали да приеме евентуално предложение да стане министър на културата в бъдещото редовно правителство.
<p>&nbsp;&quot;Бих станал само ако имам уверението на който и да е министър-председател, че бюджетът за култура ще стане 2% от Брутния вътрешен продукт &ndash; сега е 1,5%, а в Албания, например, е 2,1%&quot;, заяви Мутафчиев.</p> <p>Той призна, че е отхвърлил предложение да оглави културното ведомство във втория служебен кабинет на президента Росен Плевнелиев.</p> <p>&quot;Обади ми се вицепремиерът Екатерина Захариева и ме попита какви са ми плановете. Ние контактуваме с администрацията на президента, и с управляващите партии, които и да са те. Контакти имаме, не дойде изненадващо предложението. Знаех, че рано или късно ще се обърнат към мен&quot;, обясни още Мутафчиев.</p> <p>Председателят на Съюза на артистите посочи, че като министър и ръководител на синдикална организация щял да изпадне в конфликт на интереси.</p> <p>&quot;В Съюза на артистите създадох един добър екип, който прави Съюза институция, значима колкото министерството на културата&quot;, изтъкна Христо Мутафчиев.</p> <p>&quot;Съюзът на артистите са основните &quot;виновници&quot; хората да чакат на опашки за билети &ndash; те са в основата на реформата, която осъществихме с Вежди Рашидов&quot;, изръкна още актьорът, който не крие пристрастията си към ГЕРБ.</p> <p>&nbsp;</p>

Коментари

  • този

    12 Авг 2014 21:33ч.

    този мутафчиев е едно от най гнусните и досадни същества в местната артистична фауна

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Твар продажна измекярска!

    12 Авг 2014 21:37ч.

    Как няма да очакваш, нали се на.ра да лижеш задника на Тиквата, продажно к@пеле, мутренска отрепка, и по пърформанси ходеше, и държавата като институция съсипваше, сега министър искаш да ставаш. Боже защо наказваш България с такива твари!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Учител от Банкя

    12 Авг 2014 21:50ч.

    Като си постелеш дебело, може и да те ощастливи Бат ти Бойка.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ХЕЛИКОПТЕР

    12 Авг 2014 22:30ч.

    тия тиквара дет ги вози на хеликоптера, много яката се хващат за палците после,АБЕ НАПРАВО ПЕДАЛИ СИ СТАВАТ ДЕВА И ХЕЛИКОПТЕРА ДАЕВА

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • иван

    12 Авг 2014 22:46ч.

    приятелю.защо дърпаш дявола за опашката? Остана читав след неприятно събитие,защо се набъркваш при тиквите,бре?Още наказания свише ли си търсиш?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Петров

    12 Авг 2014 22:48ч.

    Обърнете внимание на снимката, как е облечен бъдещия културен министър - по бермуди и маратонки. Това е поредния \&quot;Румяна Желева\&quot;- еврокомисар, или Шкумбата - посланик. Впрочем, може би ЕС заслужава точно такива клоуни, то ЕС все повече заприличва на СССР.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ха

    12 Авг 2014 23:19ч.

    Мутафчиев и култура са две ужасяващо антагонистични думи.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • театър

    12 Авг 2014 23:43ч.

    Тоя е такъв бездарен актьор, че думи нямам. И като го потупа бойко по рамото и готов и ...... да му направи. Гадно човече е.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • observer

    12 Авг 2014 23:59ч.

    Подходяща кандидатура - човек на изкуството и простак. Точно като за герб.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Срамуващ се карловец

    13 Авг 2014 2:29ч.

    Няма по-подходящ ТУЛУП за този пост в бъдещият рибарник!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи