Германия ще играе срещу Испания след като разгроми Аржентина

Германия и Испания ще се срещнат на полуфинала на световното първенство по футбол в ЮАР, след като на четвъртфиналите немците разгромиха Аржентина с 4:0, а испанците победиха трудно Парагвай с 1:0 в драматичен мач с две изтървани дузпи. Мачът между Германия и Испания ще се играе на 7 юли от 21:30 ч., като преди това на 6 юли ще се срещната другите полуфиналисти Уругвай и Холандия.
<p><strong>Германия</strong> се класира за полуфиналите на Световното първенство след разгром с 4:0 над Аржентина в Кейптаун. Точни за европейците бяха Мюлер (3), Клозе (68 и 89) и Фридрих (73). Аржентинците тръгнаха за реванш от драматичното отпадане преди четири години. Селекционерът Марадона заложи очаквано на тримата нападатели Меси, Игуаин и Тевес, подпомагани от Анхел ди Мария и Макси Родригес. Йоги Льов избра раздвижената система 4-2-3-1 с Мирослав Клозе в най-предни позиции.</p> <p><strong>Европейският шампион Испания </strong>победи много трудно с 1:0 Парагвай в последния четвъртфинал на Мондиал 2010. На стадион "Елис Парк" в Йоханесбург отново в ролята на спасител на испанците влезе новото попълнение на Барселона Давид Вийя. Нападателят отбеляза петото си попадение в шампионата в 83-ата минута и Испания за първи път в историята си се класира на полуфинал на световно първенство. Огромна заслуга за победата на испанците има и вратарят Икер Касийяс, който спаси дузпа през второто полувреме, при резултат 0:0. Веднага след това дузпа спаси и парагвайският страж Вилар.</p>