Генщабът на Русия обяви "фактическия край" на войната в Сирия

Генщабът на Русия обяви "фактическия край" на войната в Сирия
"Фактически гражданската война в Сирия е прекратена след подписването на меморандума за създаването на „зони на деескалация“, заяви ген.-полк. Сергей Рудской.

 

Ситуацията в Сирия се измени коренно в позитивен аспект, след подписването на 4 май в Астана, на меморандум за създаването на „зони на деескалация“ на сирийска територия. Това заяви началникът на Главното оперативно управление на Генералния щаб на руската армия, генерал-полковник Сергей Рудской, предава Интерфакс, цитирана от "Фокус".


„Фактически гражданската война в Сирия е прекратена. Освен това, въвеждането в действие на меморандума позволи да се разгърне работа по възстановяването на разрушените от войната населени пунктове, които не са заети от терористични организации“, заяви Рудской.


По неговите думи, „цивилното население се връща в освободените градове и населени пунктове“. Освен това над 2 600 бойци от предградията на Холмс са се върнали към цивилния живот след обявената амнистия, съобщава РИА "Новости". Само за два месеца от този район са изведени около 20 000 души, сред които е имало 7 000 бойци.

 

Запитан как оценява работата на коалицията, водена от САЩ, Рудской отговаря, че "действията им само пречат на разгрома на терористите от правителствените войски".

 

 

 

 

 

 

 

Коментари

  • Българин от Б

    10 Юни 2017 0:20ч.

    демек "mission accomplished"(целите постигнати)...имаше един идиот, който го каза това на английски на палубата на кораб, хал хабер нямаше от това какво да прави в Ирак, и от тогава все още целите не са постигнати, защото зависи от багажа в главите на хората там.Дали си дават сметка руснаците какво значи партизанска война без правила, дали са го забравили от Афганистан???

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • observer

    10 Юни 2017 9:04ч.

    Дават си и американците си дават също, ама публиката не. За нея са тия приказки. Афганистан беше като Виетнам, участваха наборници, а сега професионалистите просто си вадят хляба. Работа като всяка друга. Утре ще ги заменят с роботи и войната ще стане промишлена дейност.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи