Датската кралица е изненадан от решението на Тръмп да отложи визитата си

Датската кралица е изненадан от решението на Тръмп да отложи визитата си
Говорителка на датския кралски двор заяви, че решението на президента на САЩ Доналд Тръмп да отложи планираното за следващия месец посещение в Дания е изненадващо, предадоха АП и Франс прес. Говорителката добави, че кралица Маргрете II, по чиято покана Тръмп трябваше да посети Дания на 2 и 3 септември, няма повече коментари по въпроса.

 

Тръмп обяви решението си с туит, след като премиерката на Дания Мете Фредериксен отхвърли като "абсурден разговор" идеята му САЩ да купят Гренландия от Дания.

"Дания е една много специална страна с невероятни хора, но имайки предвид коментарите на премиерката Мете Фредериксен, че няма интерес да обсъжда купуването на Гренландия, ще отложа планираната ни за след две седмици среща за друг път. Премиерката успя да спести пари и усилия на САЩ и Дания, като беше толкова пряма. Благодаря й за това и очаквам с нетърпение да променим датата (на срещата) за някой бъдещ момент", написа Тръмп в Туитър.

Датските медии посочват, че постъпката на Тръмп е особено странна, тъй като поканата към него да направи официално посещение в Дания е отправена от името на монарха Маргрете II, а не от представители на политическата власт, отбелязва ТАСС. Цялата политическа класа на Дания реагира изумено и възмутено.

(БТА)

 

 

Коментари

Напиши коментар

Откажи