Бойко Рашков след среща с обвинения за АМ „Хемус“: Не ме изненада това, което ми разказа

Бойко Рашков след среща с обвинения за АМ „Хемус“: Не ме изненада това, което ми разказа
Вътрешният министър Бойко Рашков вече е разговарял с обвиняемия за източването на парите за строежа на лот 5 на АМ „Хемус“ Борислав Колев.

 

Това обяви самият той след церемонията „Полицай на годината“. Рашков заяви, че не е изненадан от това, което му е разказал Колев.

 

Споменал е имена, но вътрешният министър не посочи кои са те, тъй като разследването продължава.



В момента Борислав Колев е на разпит в Софийската градска прокуратура. Това вероятно ще ускори разследването за парите за АМ „Хемус“, допусна Рашков.

 

 

На въпрос по казуса с автомобила на бившия финансов министър Владислав Горанов, който се оказа издирван от „Интерпол”, силовият министър отговори не с един, а с два въпроса - с какъв автомобил се е движел Горанов и защо така бързо е реагирал този, който го е продал.

 

„Възникна въпросът откъде знаят за клонирането. Ние се въздържахме в началото да даваме подобни изявления. За тази ли кола става дума, или не? Къде е истинската кола? Нека помогнат на разследването”, призова Рашков.

 

„Нещата не са толкова прости, колкото се опитаха да ги обяснят някои хора. Тече проверка на граничния пункт, резултатите от нея ще бъдат съобщени”, посочи още той.

 

Източници: бТВ, "24 часа", NOVA TV

 

 

 

 

Коментари

  • Желев Желязко-смешници

    21 Дек 2021 16:19ч.

    В България се крадът над 10млрд. лева годишно.Оценката не е само моя.От различни хора по различно време е правена.За прахосаните се издават ''черни книги'' или не знам си кви но и на тях се прави оценка.За черната икономика е отделно и там са милиарди.Е сега занимават цяла държава вече месец с 20-50млн.Ами другите? Ако течовете спрат ВСЕКИ осезаемо ще го почувства.Но няма да спрат.Ще се увеличат.И няма как да спрат при вътрешен министър който не може да обясни внятно имането си,и който месеци наред се е крил от мафията заради неизпълнени ангажименти.За прокуратурата отделно.Защото Гешев е много удобно прикритие за останалите прокурори. Там махането на Гешев е безмислено без генерална чистка. И кой ще я направи?Тези дето са за затвора още преди да поемат управлението.Питайте ги за ЦИФРИТЕ тези нови цифровизатори и полупроводници.Те са важни-Числата!Колко повече ще има в бюджета?Колко по -малко заеми ще се вземат?Колко по малко милиарда ще се прахосат.Министрите следва да говорят и отговарят за милиарди.Работа на районни МВР шефове и прокурори е за милионите.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ами как няма да знае Страшкофффт, като сигурно той е писал сценария?

    21 Дек 2021 16:33ч.

    Тоя "човечец" го смачкаха и сега ще пее, каквото му се нареди. Страшкофффт е от старата (след)деветосептемврийска школа

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • не се крадат (В България се крадът над 10млрд. лева),

    21 Дек 2021 16:35ч.

    "усвояват се". При кражба - съд, затвор. "Няма такава държава".

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • не са 10 милиарда.

    21 Дек 2021 16:59ч.

    11 са. Спред другарката Йончева. А тя всичко знае. Защо Решков се покри и отказва да се срещне с обвиняемия заедно с Гешев? Да не би Рашков да не иска да се приближи до Гешев сакън да не си изцапа имиджа? Защо обвиняемият е поискал да се срещне и с Гешев? Не му било достатъчно да се срещне с този чист като сълза Рашков и сега напира за Гешев.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • гербераст

    22 Дек 2021 9:51ч.

    Молете се тоя да не се разприказва, че си отива не Тиквата, а самия Герб.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи