Снимка: БСП, архив
Той бе категоричен, че левицата е започнала една постоянна политика - да показва истинската същност на това управление. „Ще продължаваме да сваляме маските на това управление. Правим го чрез поредица от сигнали, като предишният беше за Агенция „Пътна инфраструктура”, заяви Бойчев.
По темата за продажбата на бившите Царски конюшни депутатът обясни, че според договорите, на купувача му е известно, че към момента на сключване на договора има съдебена процедура по отношение на имота. Как може да се продаде имот със съдебен спор? Важен е и въпросът - ощетен ли е държавният бюджет и с колко?”, попита Бойчев. Той уточни, че виждайки цената на сделката и действията на областната управа, левицата е била длъжна да реагира. „Поради тази причина внесохме сигнал в прокуратурата”, обясни той.
Според Бойчев има нагло заобикаляне на закона, касаещ държавната собственост. „Теренът е заключен между четири улици. Разделя се на три отделни поземлени имота. По този начин се избягва законова разпоредба, която казва, че при данъчна оценка над 500 000 лв. е необходимо да има доклад на регионалното министерство и решение на Министерски съвет”, обясни народният предствител. Той попита също кой преди два месеца и на какво основание си е позволил да прекрати държавната съсобственост от 84 процента идеални части от терена.