От държавното обвинение припомниха, че през април 2015 г. плевенският прокурор направил опит да принуди свидетел да лъжесвидетелства по т.нар. дело „Октопод“, като го е заплашил. Захариев искал свидетелят да се отрече от показанията си, както и да набеди наблюдаващия прокурор по „Октопод“ в престъпление против правосъдието.
Делото се гледа от Софийския градски съд, а арестът е извършен по нареждане на Специализираната прокуратура.
Бандата на Камен Балбузанов-Куката бе разбита при спецакция в края на април, след като жандармеристи и антимафиоти блокираха Плевен. Групата се занимавала с рекет, палежи, побоища и насилствена охрана на големи търговски обекти. Според събраните данни, членовете на групата са изнудвали десетки хора да прехвърлят земите си и собственици на определени обекти, за да поемат охраната им.
Служителят на Главна дирекция „Изпълнение на наказанията" също е привлечен в качеството на обвиняем - за участие в същата престъпна група и за заплаха за убийство, отправена пред множество свидетели. Той е отправил заплаха към жена, чийто мъж свидетелствал срещу Камен Балбузанов: "Ти няма ли да почерпиш, че ще ставаш вдовица. Кажи на твоя мъж да внимава какво говори и какво прави, защото като излезе Куката от затвора ще го убие", разказа главният прокурор на специална пресконференция.