Дахер Дахер: "Центърът на доброто" иска хаос в Сирия. Отново ще има гигантски потоци от бежанци

Дахер Дахер: "Центърът на доброто" иска хаос в Сирия. Отново ще има гигантски потоци от бежанци

Напомням, че самите САЩ бяха обявили Абу Мухаммад ал-Джолани, основното действащо лице на сегашните "бунтовници" ( добавям,  че самите те се наричат муджахидини), и даваха между 5 и 10 милиона за главата му. В същото време през годините CNN, BBC и всички останали спокойно си взимаха интервюта с него. Тайните служби го преследват, а обикновени журналисти си говорят през ден с него. Със задължителни забрадки, забележете. Дори не е пародия. 

Това само показва едно нещо - всички тези джихадисти бяха творение на един център, който ги направляваше, сменяше имената, те извършваха терористични акции и сектариански кланета по заповед на този център. 

Центърът на доброто. Класическата Макиавелианска политика, в която ти създаваш чудовище, което да извършва кланета и убийства в твой интерес, а ти да седиш отстрани и само да цъкаш колко са лоши. А след това ти им заемаш мястото. 
Сирия се разпада и никога няма да е същата. След падането на "режима", въпросите ще са много повече от отговорите.
- лидерът на тази инвазия Ал-Джолани иска шериатска държава, едва ли ще се съгласи да се оттегли и ще иска да е ключова фигура в управлението на Сирия. Повечето от неговите бойци са чужденци. Ако оставят Сирия на него, може да станат големи етнически и религиозни прочиствания. Друг е въпросът за морала на Запад и тяхното координирано съдействие с продукти на Ал-Кайда, какъвто е Джолани.

Християните в момента са в шок и не знаят какво ще последва. Същото се отнася и за алауити, друзи, кюрди и секуларисти. Не знаят какво ги чака, съдбата им е в ръцете на механични, алчни кукловоди.

- Сирия по всяка вероятност ще бъде разпарчетосана, като всяко парче ще е под влиянието на чужди сили. Твърде вероятно е и загубата на територии.

Ще има отново гигантски потоци бежанци. 

Историята не свършва тук. Тепърва започва.

На обикновените сирийците вече не ги интересува кой ще управлява, искат само мир и спокойствие, да няма преследвания на база религия и етнос, искат нормалните неща от живота. 

Но големите искат хаос.

ПС: Един от позитивите от цялата война е, че когато използваш и преследваш малцинствата в Сирия, накрая всички нормални хора ще скочат срещу теб. Защото Сирия е общество от множество малцинства.

 

Следвайте "Гласове" в Телеграм и Инстаграм

 

Коментари

  • Гласувах за Величие

    08 Дек 2024 8:38ч.

    Да живее ДемоНОкрацията

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • свободен

    08 Дек 2024 14:51ч.

    ПИТАМ,, КАК НА БОРИСОВ ТЕЛЕНАТА ОГРАДКА ЩЕ ГИ СПРЕ. ДА НЕ ГОВОРИМ И ЗА ЕМИГРАНД-МАФИЯТА КОЯТО СЕ КОНТРОЛИРА ДРУЖЕЛЮБНО.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • рукола Z

    08 Дек 2024 9:16ч.

    Сирия ще стане като Либия, докато Израел и Турция не си я поделят... с тия управници и България я чака същото!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Блумбърг тази сутрин направо си измисля новини

    08 Дек 2024 9:43ч.

    Че Акад уж се молел на Тръмп да направят сделка, за да остане на власт, намесени са и фантастики относно 10-те % християнско население в Сирия (което да припомним, в огромната си част бе изклано и прокудено от същите тия проамерикански бандити още преди намесата на Русия през периода 2015-20 г.). Украсено, натъкмено, типично по американски...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • попр.

    08 Дек 2024 9:44ч.

    *АСАД

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Прогноза

    08 Дек 2024 9:58ч.

    Израел ще анексира всички палестински територии и ще си подели Сирия и Ливан с Ердоган, САЩ ще продължат да разиграват кюрдската карта, а синът на покойния шах ще се върне в Иран. Арабските държави ще мигат на парцали и ще продължат да подписват Авраамическите споразумение с Израел. За нас наистина остават бежанците - за съжаление, това няма да са само сирийските християни, но и изгонените палестинци - поддръжници на Хамас и Хизбула. Но кой ли мисли за нас...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Според плана "Одед Инон"

    08 Дек 2024 11:56ч.

    2/3 от Сирия е в границите на Greater Israel, както и малка част от Южна Турция. Възможно е Турция и Израел да се разберат за някаква размяна на турски и сирийски територии.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ма чакай сега,

    08 Дек 2024 12:02ч.

    какви потоци от бежанци ??? Нали поддържаният от Русия Асад беше причината жадуващите за свобода сирийци да бягат от там ??? Еми ето, сега ги освободиха от него, значи всички сирийци които са в Европа ще искат да се завърнат в Сирия !

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • "Режимът на Асад" се роди, когато държавата влезе в управлението на всички петролни и газови находища и енергийна инфраструктура

    08 Дек 2024 12:52ч.

    След идването на президента Башар Асад на власт през 2000 г., в Сирия започва мащабна икономическа и социална реорганизация. В икономиката акцентът пада върху отварянето на Сирия както за западните, така и за фирмите на изток, притежаващи солиден „ноу-хау” в енергийния отрасъл. Свидетелство за доброто партньорство между Сирия и западните държави е договорът подписан през 2008 г. между френската „Тотал” и „Сирийската петролна компания” за разширяване капацитета на петролните и газови находища в Дейр Ез-Зор. Инвестиционните намерения на „Тотал” не се свеждат само до увеличаване на добива – планирано е строителство на нови фабрики и оптимизация на целия производствен процес. Всъщност френското присъствие в Сирия на полето на енергетиката не е новост, дяловото участие на „Тотал” в петролната компания „Дейр Ез-Зор” датира още от 1988 г. За съжаление, в началото на декември 2011 г., само няколко месеца след избухването на размириците, „Тотал” се изтегли от Сирия." ...... Прецакаха Франция и Сирия едни завистливи индивиди, които нямат нищо. И измислиха "режим на Асад" - баща и син". Долу алчността, егоизмът и мизантропията.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Добивната промишленост на Сирия

    08 Дек 2024 13:27ч.

    Тъкмо започна да се възстановява през 2018 г. и 6 години по-късно пак "режим на Асад" сочат! - https://infacto.bg/dobivnata-promishlenost-na-siriya-nadezhda-sred-razruhata/

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Води се религиозна война в две посоки - чрез физическо унищожение и отнемане на енеригйната мощ на държавите

    08 Дек 2024 12:56ч.

    Затова има хаос по целия свят. След хаоса и страдание ще дойде ... Лъжепророка "спасител", след него ... Който трябва! Тоест пророчествата от Християнската ЕСХАТОЛОГИЯ някой се опитва да форсира или какво?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Пророчества

    08 Дек 2024 18:10ч.

    Да, това се прави отдавна. Аз го забелязах преди 12 години. Но се планира отдавна.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • nan

    08 Дек 2024 12:57ч.

    все повече започвам да мисля, че падането на Сирия е сделка/договорняк. Само не съм сигурен кой с кого и за какво.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Лето

    08 Дек 2024 18:46ч.

    Разбира се, че е договорняк! Щом всички мълчат, значи Русия, Иран, Турция, Израел, САЩ и Асад са се договорили. Тепърва ще разбираме кой какво точно.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Къде се намират големите енергийни находища на Сирия? Петролните ...

    08 Дек 2024 13:19ч.

    Големите петролни залежи се намират предимно в източната част на страната. Най-голямото петролно находище е „Ал-Омар”, което е разположено на изток от град Дейр Ез-Зор. След разгрома на ИДИЛ през 2017 г., това находище, както и прилежащата му инфраструктура, попаднаха под контрола на Сирийските демократични сили (кюрдско-арабски съюз, познат още с абревиатурата SDF, бел.авт.). Другите по-големи нефтени полета са в крайната североизточна част на страната, в близост до град Маликия. Те също са под юрисдикцията на сирийските кюрди. Съществуват и по-малки находища, ситуирани в Централна Сирия, южно от град Ракка.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Къде се намират големите енергийни находища на Сирия? Газовите ....

    08 Дек 2024 13:19ч.

    Сирия е държава, богата на природен газ. Големите газови находища са локализирани най-вече в централната част на страната – едната група от тях са позиционирани южно от Ракка, а другата – около Палмира. Тръбите също са основен елемент от енергийната инфраструктура на страната. „Арабският газопровод”, построен през 2003 г., доставя природен газ от Египет за Йордания, Ливан и Сирия. Дължината му е 1200 км., а максималният обем на доставките – 10,3 млрд. кубически метра. Заради терористичните атаки по участъците в Египет и Сирия, газопроводът не работи с пълния си капацитет.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Къде се намират големите енергийни тръбопроводи на Сирия?

    08 Дек 2024 13:21ч.

    Друг голям неработещ тръбопровод е „Киркук-Банияс”. Той е построен през далечната 1952 г. и транспортира суров петрол от иракския град Киркук до сирийския пристанищен град Банияс. Дължината на тръбата е 800 км., а капацитетът ѝ е сравнително малък - 300 000 барела дневно. От 2003 г. насам петролопроводът не работи заради разрушенията по иракския участък. Помпените станции и трасето в Сирия обаче се използват като хъбове за вътрешните находища в страната. Такъв е случаят с помпените станции Т2, Т3 и Т4, които обработват и транспортират доставки от Дейр Ез-Зор към пристанищните градове на Средиземно море.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Lindentown

    08 Дек 2024 13:23ч.

    Поредният външнополитически провал на Путин и Русия, който показва, че на тях не може да се разчита. И оти руснаците ги ручаха толкова години жабетата в Сирия, след като Асад буквално бе пометен за няколко дни? Чакат ни наистина потоци от бежанци!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Какви бежанци бе, нали тиранинът падна

    08 Дек 2024 19:06ч.

    Сега ще се връщат...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Газопроводът Иран - Ирак - Сирия ... Средиземно море или Турция

    08 Дек 2024 13:24ч.

    проекта за газопровод Иран-Ирак-Сирия. Тристранният меморандум за изграждането му беше подписан в иранския град Бушер през юни 2011. Тръбопроводът с проектна мощност 110 млн. куб. м газ в денонощие или 40 млрд. куб. м годишно, трябваше да влезе в експлоатация през 2016. Конфликтът в Сирия обаче попречи за старта на практическата му реализация. Предвид сегашната конюнктура на близкоизточните процеси, проектът изглежда (поне на пръв поглед) напълно неосъществим. При това нещата не опират само до отстъствието на бързи решения на сирийската криза, без които изграждането на тръбопровода е невъзможно.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • "Геополитическият газопровод"

    08 Дек 2024 13:24ч.

    https://geopolitica.eu/spisanie-geopolitika/129-2014/broi-1-2014/2023-sporazumenieto-v-zheneva-i-proektat-za-gazoprovod-iran-irak-siriya

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Мда

    08 Дек 2024 15:38ч.

    Баба Вануату пак позна. Готвим се за Трета Световна.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи