Недосънуваният живот. Или за тихото кино на Наоми Кавасе

Браво,Анди!Станала си истински професионалист.Отдавна е вече време българското общество,да научи,че освен американски трилъри и екшъни има и друго кино,което трябва да види.За съжаление това кино е явно само за специалисти.То не е касово и едва ли ще видим нещо от \"тихото кино на Наоми Каваси\".Бъди здрава и се бори на големите и телевизионните екрани да излизат истински произведения на изкуството.
Преди време с дъщеря ми Мария написахме проект за сценарий на християнски филм, в който, освен богословие, има мистика, психология, наука и един куп други неща. Ако някой се интересува, може да го погледне, а аз ще се радвам да науча какви са отзивите ви: http://kosmos-21.blogspot.com/2014/05/blog-post.html
А това е началото на една новела, озаглавена \\\"Сънища\\\": http://kosmos-21.blogspot.com/2014/05/blog-post_20.html
И двете произведения са много добри. Поздравления за дъщеря ви. Новелата е чудесна. С нетърпение ще очаквам да видя развръзката.
Вече бях изгубил надежда за българското кино. Невероятен сценарий макар да не успях да разбера всичко. Може ли да ми кажете кой от двама ви е написал сцената с лебедите. Предварително благодаря.
Здравейте, Мирослав! Сцената с лебедите е дело на Мария, но аз и придадох есхатологична насоченост (завършил съм богословие). По-късно тя откри нещо в психоанализата на Юнг, което много добре подхождаше като допълнително обяснение за нея и го включихме към заключението на психиатъра (виж средата и до края на 24 сцена).
Г-н Велчев аз се интересувам от дъновизъм и богословие. Не можах да разбера какво означава, че според М. Лутър човека е кон, който яха бог или дявола.
Здравейте, Атанас! Нека първо да уточня, че дъновизмът е вид окултизъм и няма нищо общо с християнското богословие. В своите беседи Дънов тълкува много текстове от Евангелието, но им придава съвършено превратен смисъл. Експертите спорят дали той е създал ново учение или разработките му са само модификация на Елена Блаватска. Колкото до текста, който посочихте, той се отнася до юридическото богословие на Западната църква (католическа и протестантска).Според него Спасението е в резултат на договор: аз вярвам в Бога (и съответно върша добри дела), а Той ми осигурява достъп в небето. В православното богословие Бог ме обича и аз отговарям на Неговата любов с любов, т.е. отивам в небето защото съм привлечен от Бога. (Ако може да се направи такава аналогия - първото е брак по сметка, а второто - брак по любов.) Затова във \"Фауст\" на Гьоте, според юридическото богословие, има договор между д-р Фауст и Мефистофел (аз изпълнявам желанията ти, а ти ми даваш душата си). В своето богословие на Лутер отива дори още по-далеч. Той смята, че човекът няма свободна воля - той е като кон, язден от онзи, с когото е сключил договор - Бог или дявола. Тук дяволът иска \"само\" любовта на Татяна (няма договор), за да може да я моделира по \"свои образ и подобие\", защото любовта ни изпълва с този когото обичаме. Като резултат от тези начални предпоставки, според Православната църква следва, че не Бог наказва грешниците в ада, а те сами избират това място, просто защото личността на Бог ги отблъсква, а те са изградили душевността си според един образец на самовлюбеност и егоцентризъм (виж 40 и 41 сцена).
Ние и нашите партньори използваме технологии като “Бисквитки” за персонализиране на съдържанието и рекламите, които виждате, както и за да анализираме трафика на сайта. Изберете “Приемам”, за да приемете използването на тези технологии. За повече информация, моля запознайте се с обновените “Политика за поверителност” и “Политика за бисквитки” на Гласове.ком ЕООД