Краят на ерата "Остерити"

Можем само да приветстваме "отказа", много по-точно е да се посочи, че е изгонване като на мръсно коте от шкембеджийница, на наемниците на неолибертарианството, от чиито акъл икономиката ни бе докарана до "под крушата". Последица от изгонването им е докараването им до положението на площадни клуони, които си говорят глупостите сами и на глас. Това ги чака и в бъдеще, на боклуците мястото е на бунището!!!
истината е по-проста: изкарвай си сам доходите с труд, а не с помощи; харчи по-малко отколкото изкарваш; със заеми богат не се става; не харчи парите на другите като свои, защото ще ти отрежат ръцете. та т.нар. професор кръстю петков - фашист и крадец като всички от неговото котило бкп, да спре с квалификациите си неолиберално и др. подобни ами да се махне, защото просто не знае какво го чака. Да не се прави на специалист по всичко и да помни, че с дянков са от един дол дренки и на една и съща мафиотска организация представители - бкп.
Мил добродушен и откровен човечец. До колко е симпатичен ? Всеки сам за себе си. Желая да припомня, че проф. Кръстю Петков изгря по време преломно, като шев и кройка на казионния профсъюз и депутат от онова Народно Събрание (38-то) и управление което имаше малко трудности през зимата на 1996/1997 г. понесени от всички български граждани. И Румен Гечев професор и сегашен депутат е от тогава. Той дори бе неблагополучния министър на финансите сега депутат на КБ и БСП. Моля, не забравяте, че след голямата криза в началото на ХХ век подобна политика води до хипер- инфлация ... и WWII или Великата отечествена война. В нея директно загинаха над 40 млн. люде а засегнатите трудно могат да бъдат пресметнати. Никой не знаме точната бройка на загиналите от страната на СССР и няма как да се пресметнат, защо може и само те да са били около и над 40 млн. Така, че за мен едната цел (балансиран бюджет и нисък държавен дълг) не трябва да се отрича или превъзнася. Няма как частният интерес да е по- силен и по обществено значим от общия?! Тук обаче у нас в БГ се сблъскваме с втората част на основен държавен постулат. Трябва политическа активност на гражданите, за да не се получават тъжни картинки като тая, че пенсиите са ограбени за години напред и.т.н. Тъжно и жалко за хората дали труда си за (целия съзнателен трудов живот) за такива черни дупки като МК-Кремиковци и още много други в нашата не далечна история. Без граждански консенсус няма как? Но при тази ниска култура и образованост, дезинтегрирани малцинства и др. тежки проблеми и аз не знам как ще ги решаваме за напред. Аз съм м/у 45 -50 г. И често си блъскам главата със сериозни проблеми от този род. До'де време да кажем на този род учители : Време е за малко почивка.
Според Жан дьо Сисмонди нарастването на производството само по себе си не означава увеличаване на благоденствието на хората, ако доходите се разпределят крайно неравномерно. В този случай възниква противоречие между производството и потреблението, което поражда икономическа криза. Развитието на производството в условия на мутромилиционерската пазарна икономика на Борисов-Цветанов-Дянков разори дребния и средния бизнес. Това съкрати потреблението, тъй като разорените бяха лишен и от доходи и се стесни полето на потреблението. Класата на наследените (от предишните власти)и допълнително създадени (ГЕРБаджейски)мутромилионери не можа със своето относително по-голямо потребление да компенсира намаляване на потребителското търсене на гражданите от средната класа. Изходът, според Сисмонди е завоюване на външни пазари. Там обаче текат сходни процеси. Ето защо швейцарецът приема, че единственото решение на проблема с пазара и потреблението е дребният и среден бизнес. Държавата трябва да създаде условия за подобряване на икономическото му състояние. Защото у нас той загина не заради пазарната конкуренция, а поради мутренскомилиционерското толериране на НАШИТЕ и унищожаване на НЕ НАШИТЕ фирми. Да не забравяме и влиянието на друг фактор – пазара на труда. Днес разлика от времето, в които е живял Сисмонди търсенето на ниско квалифицирани работници рязко е намаляло. Знае ли някой броя на ниско квалифицираните (неграмотните) българи?\r\n\r\n
Ние и нашите партньори използваме технологии като “Бисквитки” за персонализиране на съдържанието и рекламите, които виждате, както и за да анализираме трафика на сайта. Изберете “Приемам”, за да приемете използването на тези технологии. За повече информация, моля запознайте се с обновените “Политика за поверителност” и “Политика за бисквитки” на Гласове.ком ЕООД