"Телеграм" вече предава данни за потребители на властите по света, десетки са засегнати в България

"Телеграм" вече предава данни за потребители на властите по света, десетки са засегнати в България

Следвайте "Гласове" в Телеграм и Инстаграм

"Телеграм" е започнала активно да предава данни за потребители по заявки, отправени от правителства. Това сочи статистиката, достъпна в бота Transparency Reports.

Комуникационното приложение “Телеграм” е предоставило лични данни на 2253 свои потребители на американските правоохранителни органи, съобщи “Forbes”. 

Става въпрос за телефонни номера и IP адреси (бел. ред. - номера, които идентифицират всеки компютър в интернет), към които властите в САЩ имат оперативен интерес. 

Информацията идва от самата платформа, като засегнатите българи са 40. Между 1 януари 2024 г. и 31 декември 2024 г. са удовлетворени 7 заявки за предоставяне на "IP адрес и/или телефонен номер". 

 

Какво искат властите от Телеграм и Дуров? Нищо по-малко от контрол и достъп до личната комуникация на потребителите

Павел Дуров, основател на “Телеграм”, беше арестуван във Франция на 24 август 2024 г. След това от приложението обявиха, че ще дават на властите някои потребителски данни. 

Анонимен американски следовател, цитиран от “Forbes”, отбелязва, че предоставянето на лична информация ще сплаши създателите на порнографски материали с малолетни. 

Според платформата кооперацията ѝ с правоохранителните органи на САЩ не е в разрез с европейския “Акт за цифровите услуги”. 

Източници: "Дневник", dariknews.bg

 

 

 

 

 

 

Коментари

  • xaxaxa!

    08 Яну 2025 13:14ч.

    Западната ,,демокрация'' срещу руската ,,диктатура''!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • баща им е дяволът

    08 Яну 2025 14:39ч.

    Всичко е тъкмо обратното. Сукинсони на лъжата са тия наши партньори по атлантизъм.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • old_beggar

    08 Яну 2025 17:20ч.

    демокрация в „технотронното общество“? става въпрос не само за цензура, а за създаване на технически модел за управление на общественото мнение в социалните мрежи: чрез организиране на скрита забрана (shadowban), така че съдържанието на „неправилен“ акаунт да не се показва на абонатите, чрез блокаж, който да не го показва при търсенето му (което пък забавя нарастването броя на абонатите за него) и чрез разширяване на публикациите от „правилните“ акаунти – т.е. те се показват много по-често на потребителите. и тези, които публикуват неприемливо съдържание, попадат в „черния списък“ за пълно блокиране на акаунтите им...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Какъв се водеше този от снимката? "Либертарианец"? 😊

    08 Яну 2025 14:38ч.

    Кишка тонкая.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • 007

    08 Яну 2025 15:40ч.

    Надупиха го Дуров във френската тюрма, и тоя веднага се раздели с принципите си, според които Русия била полицейска държава, щото искала данни за престъпниците от Кавказ, уговаряли атентати? Страшен чукундур е тоя, това приложение отиде и то в коша.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Куци Коньов

    08 Яну 2025 16:26ч.

    Фашисткият Фейсбук пое по пътя на либерализацията, либералният Телеграм - към фашизацията...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • мхм

    12 Яну 2025 20:26ч.

    НАй-добре без никакви "Цоциални мрежи", и има мисля, едно, или две приложения, които наистина НЕ могат да бъдат проследени и разчетени. Едното го имам, макар недодялано, си има всичките основни функции. Но са децентрализирани, което не се харесва на типичния чатър. Телеграма си беше смотан от началото, бъкан с ботове, за уатсап, вайбър, и други подобни ЦЕНТРАЛИЗИРАНИ програми за бързи съобщения изобщо да не коментирам, сигурност НУЛА, и то кръгла. Накрая нокия с фенерче ще струва повече от флагман на коя да е фирма. Дотам ще стигнем. Истината е в децентрализираните програми за бързи съобщения.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи