Тръмп разкритикува Байдън заради признанието за недостиг на боеприпаси: Колко глупав трябва да си, за да кажеш това?

Тръмп разкритикува Байдън заради признанието за недостиг на боеприпаси: Колко глупав трябва да си, за да кажеш това?

Бившият президент на САЩ Доналд Тръмп разкритикува настоящия Джо Байдън за признанието, че Пентагонът има недостиг на боеприпаси в „най-опасния момент в историята на страната“, съобщава ТАСС.

„Имаме човек, който не знае какво прави. Човек, който излезе онзи ден и каза на света, че сме свършили боеприпасите“, заяви Тръмп в интервю за Fox News вчера.

"Всичко сме дали. Ако си дал всичко, това е ужасно. Но още по-ужасно е да разкажеш за това на целия свят. Той каза на Китай и други враждебни към нас страни, че нямаме боеприпаси", подчерта бившият американски лидер. "Колко глупав трябва да си, за да кажеш това?".

Тръмп смята, че сегашното време е станало „най-опасното в историята на Съединените щати“, по-специално поради разпространението на ядрени оръжия.

На 7 юли в интервю за CNN Байдън каза, че САЩ са решили да дадат касетъчни боеприпаси на Украйна поради недостиг на конвенционални снаряди. Джон Кърби, координатор по стратегически комуникации в Съвета за национална сигурност на Белия дом, също заяви, че Вашингтон доставя на Киев касетъчни боеприпаси, за да компенсира недостига на конвенционални артилерийски снаряди, които украинските въоръжени сили изчерпват много бързо. Той потвърди, че САЩ са предприели такава стъпка поради липсата на необходимите за Украйна боеприпаси.

Източник: ТАСС

Следвайте "Гласове" в Телеграм

Коментари

  • Да дават фоейерверките си

    24 Юли 2023 12:32ч.

    САЩ са пълни с такива!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ганьо Балвански

    24 Юли 2023 13:45ч.

    - на горния . ...Бай дрън не е казал че е свършил джепането /както твърди тръмпета/ , а по скоро е не може да произвежда със скоростта на доставките за покрайнина .Най вероятно вадят от складовете залежалото и го заменят с ново.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Йкиолкк

    24 Юли 2023 14:15ч.

    "Той каза на Китай и други враждебни към нас страни.. " враждебни сте вие пт сащ спрямо всяка друга стана, налагайки все санкции...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи