Шефът на ЦРУ предлага нов план за прекратяване на палестинско-израелския конфликт

Шефът на ЦРУ предлага нов план за прекратяване на палестинско-израелския конфликт

Директорът на Централното разузнавателно управление на САЩ (ЦРУ) Уилям Бърнс предложи нов план за прекратяване на палестинско-израелския конфликт, включително освобождаване на заложници и връщане на мирните жители в северната част на Ивицата Газа. Това съобщи "Уолстрийт джърнъл", позовавайки се на арабски посредници на преговорите в Кайро, предаде ТАСС.

Според плана, представен в неделя вечерта, радикалното движение Хамас ще освободи 40 от над 100-те заложници, които все още държи в Ивицата Газа, в замяна на освобождаването на 900 палестински затворници от израелски затвори, включително 100 осъдени по обвинения в тероризъм, в рамките на шестседмично примирие.

Бърнс призова също Хамас да предостави списък с 40 заложници, които ще освободи, включително пет жени войници, и да намери компромис, при който палестинските затворници да бъдат освободени от израелските затвори. Организацията все още не е отговорила на тези предложения.

Както беше съобщено по-рано, Бърнс посети Кайро през уикенда, където участва в преговорите по споразумение за освобождаване на заложници, държани в Газа. Според Джон Кърби, координатор по стратегическите комуникации в Съвета за национална сигурност на Белия дом, предложението за сделка е представено на Хамас за разглеждане и в момента очаква отговор. Препъникамъкът в преговорите за прекратяване на огъня и размяна на заложници между Израел и Хамас беше, както свидетелства "Уолстрийт джърнъл", липсата на компромис относно връщането на част от цивилното население на Газа, изселено на юг по време на операцията на Израел в палестински анклав, към северната му част.

Следвайте "Гласове" в Телеграм

Коментари

  • За да освободят 40 избиват 4 000

    09 Апр 2024 9:34ч.

    Нищо не се разбира, къде е решението тук

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Галя от Посолтвото

    09 Апр 2024 9:45ч.

    Израелската армия уби над 15600 деца в Газа, другите жертви над 40000 ,вкл. под егидата на ООН ,10-тина раздаващи помощи! Пълен геноцид. Да не говорим за атаката на Иранската дип. мисия в Багдат, където загинаха 2-ма висши офицери и още десетина иранци.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • всичко ще става още по-неясно, защото отдавна е невъзможно, но основният играч още е полузаспал и даже не си е потъркал очите насред летаргията

    09 Апр 2024 9:45ч.

    Едва когато умишлено два пъти с високоточни удари убиха работници от хуманитарната му мисия, между които и бели европейци, Западът схвана, че на Израел не му пука за никакво хуманитарно право и обърна плочата - днес настроенията вече са "да не се въоръжава Израел", а страната да бъде включена към "оста на злото", в която са причислени отдавна "Русия, Китай и Иран". Въпросът е, че прозрението закъсня, а това пък на свой ред означава, че САЩ пак прибягват до афганистанския сценарий за оттегляне, когато виждат, че инвестицията в смърт, убийства и кръв повече не носи печалба заради ускореното загрозяване на имиджа и крах на корпоративния рейтинг.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • “ Въпросът е, че прозрението закъсня”

    09 Апр 2024 10:52ч.

    Хич не е закъсняло драги/драга. Те са знаели с кого си имат работа. Ционистки Израел е господарят на САЩ. Всички възлови институции, финанси, ВПК, Белия дом са под техен контрол. САЩ има огромен държавен дълг от 34 билиона $, който се контролира пак от тях. За целите им четете Вехтия завет.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • баба мара

    09 Апр 2024 9:46ч.

    правилно те първо заформят интригата стига се до кръвопролития и сега първи миротворци лицемерие без краи убиици по генезис затова да се махат от балканите и черно море защото ще ни подпалят като в украина

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • логото

    09 Апр 2024 10:08ч.

    Следващите месеци искат да подпалят Румъния. Даже и при ОВД и СИВ е имало повече демокрация и парад на несъгласните в соцлагера, отколкото днес, в условията на НАТО и ЕС, щом като Румъния, пред лицето на надвисващата заплаха от ядрено унищожение и радиоактивна зараза на цяла Източна Европа, още си мълчи и не смее да гъкне срещу шантажа и изнудването от страна на Франция и Британия да използват румънска територия и логистични бази, за да воюват за късчета от руския свят.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • >>>

    09 Апр 2024 11:03ч.

    Решението на този конфликт е само едно - създаването на независима държава Палестина, точно, както през 1948 беше създаден Израел. Нетаняху с безобразната си ционистка политика не само вкара Израел в абсурдна война но и въвлече САЩ, които сега упорито се опитват да се откопчат. С последния си удар по консулството на Иран в Сирия, израелците открито искат да разпалят и война с Иран, при това непременно с участието на САЩ. Дали ще им се получи не е ясно. Дано да не се стига то там, защото ще е пагубно за всички, с непредвидими последствия, а украинския конфликт ще се окаже, като махленска свада в сравнение с това, което ще се развихри в Близкия Изток.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Наблюдател 13

    09 Апр 2024 12:41ч.

    Другарите аятолоси заявиха, че ако Израел не се изтегли от Газа и не прекрати ударите ще бъде ударен на свой ред. Всички аятоласи и аятоласчета вече са по пещерите откъдето ще ръководят ударите.Какви планове и планчета, какви 5 дирхана?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи