Румен Радев: Разполагаме с природни дадености за развитието на зимните спортове

Румен Радев: Разполагаме с природни дадености за развитието на зимните спортове

Следвайте "Гласове" в Телеграм и Инстаграм

Няма по-голяма реклама за белите спортове, за зимния ни туризъм и за нашата прекрасна природа от това, че само няколко месеца преди Зимната олимпиада ние имаме световни шампиони и победители в Световната купа, а българският флаг и химн, имената и красотата на нашите курорти, се излъчват по най-популярните световни спортни канали и информационни емисии. Това заяви държавният глава Румен Радев по време на церемония в президентската институция днес, на която отличи спортисти и треньори за постигнати високи класирания и резултати в алпийските ски и сноуборд, съобщиха от прессекретариата на президентството.

На церемонията, която се проведе в Гербовата зала на "Дондуков 2", президентът Радев удостои с Почетния знак на президента Тервел и Малена Замфирови за престижните им класирания и завоювани отличия в сноуборда, а техният треньор и баща Анатолий Замфиров бе отличен с Грамота. Шампионът в слалома от Световната купа по ски алпийски дисциплини в курорта Мадона ди Кампильо от тази година Алберт Попов и бронзовият медалист в паралелния гигантски слалом от Световната купа по сноуборд за сезон 24/25 г. - Радослав Янков, бяха удостоени с Почетния плакет на президента. Треньорите на Алберт Попов и Радослав Янков – Иво Борисов и Георги Атанасов, бяха отличени с Грамоти.

"Искам да ви поздравя с един от най-успешните в историята на нашите бели спортове зимен сезон. Благодарение на вашата посветеност и усилия България не само се завърна на световната карта на алпийските дисциплини, но и успя да се изкачи там, където други държави с огромни финансови ресурси и традиции продължават да мечтаят", отбеляза държавният глава в приветствието си. По думите на Румен Радев извоюваните успехи за пореден път доказват, че българските спортисти са най-достойните посланици на страната ни, а международният й авторитет расте и благодарение на проведените до момента състезания у нас от международния зимен календар.

„От разговорите ми с много чужди експерти организацията на Световната купа в Банско е най-добрата, а България вече налага стандарти в зимните спортове. Те доказаха, че при далновидност и правилна организация могат да задвижат икономиката на цял регион и да издигнат значително неговия стандарт, забележете, в хармония с природата", отбеляза още президентът.

Румен Радев допълни, че в България има и други подходящи места, които могат да бъдат развити по модела на успешните ни зимни курорти и изрази очакване отговорните институции да се заемат с решаването на тези въпроси.

Държавният глава изрази увереност, че успехите на шампионите ни в зимните спортове могат да бъдат двигател за развитието на подходящи условия за тяхното практикуване. „Вие ще бъдете двигателите за това утре Витоша да бъде отново привлекателна и достъпна за хиляди софиянци, които мечтаят децата им да тренират ски и сноуборд, да карат велосипед от центъра на София до Алеко, да се изкачват на Черни връх и да се наслаждават на прекрасната природа и чистия въздух", каза още президентът.

В приветствието си държавният глава открои лишенията, натоварванията и безкрайната отдаденост, които съпътстват живота на спортистите, но подчерта, че именно благодарение на спорта младите хора стават по-силни, устойчиви и устремени. Румен Радев поздрави ръководството на Българската федерация по ски, треньорите, ръководителите, родителите и близките на спортистите ни за това, че въпреки ограничените ресурси е направено всичко възможно младите ни шампиони да реализират своя потенциал и да прославят страната си. Държавният глава им пожела бързо възстановяване след края на състезателния сезон и успешна подготовка за предстоящата зимна олимпиада.

От името на наградените сноубордистът Радослав Янков благодари на президента за оказаната чест и изрази надежда, че на предстоящата зимна олимпиада в Италия държавният глава ще може да подкрепи българските спортисти на живо, а химнът на родината ще звучи, така както и в началото на днешната церемония.

Източник: "24 часа"

 

 

Коментари

  • Румен Радев да излезе пред народа честно и да каже за какво дойде тук краля на Йордания!

    08 Апр 2025 20:54ч.

    Защо отново се крие от българския народ тайни споразумения на наш гръб? Верно ли е, че йорданския крал е идвал тук да преговаря България да приеме палестниските бежанци? Знаете ли какво значи 500 000 палестинци да нахлуят в България? Радев-мухльо, по-добре президент да беше станала тъпачката Цецка Цачева пред нищожество като теб! Как не те е срам! Ти си най-гадният политик в историята на България - имитатор на опозиция, говорене за простаците, това което искат да чуят, а всъщност правиш всичко за да помагаш на твоите "опоненти" от ГЕРБ. Затрихте България, нищожества!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Бялджип

    08 Апр 2025 21:04ч.

    Бих те подкрепил ако е истина, но въобще не мога да допусна подобно грозно предателство и измяна на българските интереси от Румен Радев. Досега е бил президент на България повече от 8 години и нито веднъж досега не е показал подлостта към държавата която виждаме о т временните конюнкгтурни политически боклуци!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Най-голямото предателство на Радев бе убиването на протестите срещу мутрата Борисов

    08 Апр 2025 21:29ч.

    като предложи алтернативата на Борисов като двамата шмекери, които щяха да го вкарат в затвора с цялото ръководство на ГЕРБ, а вместо това изгониха 70 руски дипломати с аргумента, че "Русия е бензиностанция и ние няма какво да се страхуваме от нея". Така, Радев върна Тиквата на бял кон.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • зелен чорап от нато

    08 Апр 2025 21:37ч.

    Първо- Не е вярно. България няма да приема палестински бежанци. Второ- тук, в тоя форум по цял ден плачете за палестинците.. Ами приемайте ги тогава !!! Точно палестинците съсипаха Ливан / най-проспериращата държава в близкия изток/ и започнаха гражданската война там. От тогава никой не иска в държавата си палестинци.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • "България няма да приема палестински бежанци. "

    08 Апр 2025 22:02ч.

    Тия елементарни манипулации може да ги правиш на твоите колеги, олигофрените от Капитал. Първо, откъде имаш доказателства за твърдението си "България няма да приема палестински бежанци." - ти част ли си от администрацията на Радев, откъде имаш тази вътрешна информация? Второ, манипулативно смесваш две различни неща - състрадание пред брутален геноцид на един народ не означава, че България трябва да проведе самоубийствен геноцид пред собствения си народ. В допълнение, палестинците си имат държава, палестинците и евреите са семити с еднаква кръв в жилите си и мястото на двата народа трябва да бъде там където са роден. И последно, не си прави фалшиви презумции, че щом не ме виждаш когато пишеш в сайта, ти си анонимен и нищо не може да ти стане.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • mkbg

    08 Апр 2025 22:49ч.

    до - 22;05 Ти си тежък психар .... Никакви палестинци Да приема България Радев не е договарял... Нито има пълномощията за това ....🤡

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • До 08 Апр 2025 22:49ч.

    08 Апр 2025 23:53ч.

    Олигофрени като теб нямат капацитета да дават каквито и да е характеристики на останалите. Освен, че тотално неграмотен, ти си пълен тъпак с просташко самочуствие. Четириточията си ги заври, знаеш къде.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • До тъпака: mkbg 08 Апр 2025 22:49ч.

    09 Апр 2025 3:30ч.

    Тук не е соросоидно образователно място, но осведоми малко за новините, бе задръстен! Това е скандала от вчера - Нетаняхо обяви, че има план за разселване на палестинци в Украйна и източна Европа, украинците реагираха много остро и Нетаняхо естествено си извини с "неправилния превод". Това не го пише в парцалите от типа на Дневник, а ти си тъп за да може да научиш елементарен английски за да четеш в оригинал западната преса. Олигофрен!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Коментар

    08 Апр 2025 21:53ч.

    Природни дадености има. Само че всичко е заграбено от 2ма дерибеи и освен да се граби, в тая държава нищо не се гради. Имаме невероятна природа, плодотворна земя, но вместо да сбираме реколтата от нея, ние внасяме отвън. Никой не иска да сади картофи и да гледа крави. Иска да бачка в бизнеспарка, в офисче на чисто, не да рине тор в 5 сутринта. После що доматите са 5лв , а Гърция са 70 цента (1,40лв).

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Какви крави, за това се иска национална политика за животновъдство

    08 Апр 2025 22:23ч.

    Ти чувал ли си, че ЕС имат политика за намаляване броя на кравите защото пърдят и така влияят на климата? Нещо за Нидерландия? Кравите са огромна инвестиция и без помощ от държавата нищо не може да започнеш, по мои сметки поне 300-400 хиляди като начална инвестиция. България изтрепа своите стада, а ако не знаеш една крава ражда с огромни мъки по едно единствено теле. Така, че тия неща, които ги пишеш не са толкова елементарни и не става въпрос за желание и нежелание. Да не говорим за фураж, вететинари и какво ли не.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Майна

    08 Апр 2025 22:32ч.

    Така е пораснал международния авторитет на държавата ни , че...нямам думи.., даже ме е яд да чета бръщолевенето му... , основния въпрос ще я имали България е, да не се допусне скоростното приемане на катастрофиралото евро на ЕС.. Той обаче е ..задължен , изглежда да го приемем. Питам- защо?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Радев, искаме референдум за еврото, останалото ще е ограбване

    09 Апр 2025 10:02ч.

    Стреснете се за тоя народ вече бе! А зимни спортове с това затопляне на климата вече трудно ще развиваме. Вечните снежници в Пирин миналата година се стопиха. Никога не е имало толкова кофти индикатор, че зимата у нас изчезва, особено след тазгодишните 23-градусови жеги през януари и стопяването на снега във високопланинския пояс в края на март.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Баси гащите на тоя до радев

    09 Апр 2025 10:30ч.

    по зле и от зелю

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Защо ли гласувах за тоя

    09 Апр 2025 10:50ч.

    генерал се питам всеки ден?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Hufnágel Pisti

    09 Апр 2025 12:33ч.

    А защо и Цеко се е присламчил? Остави милион софиянци без лифтове и Радев повдигна тоя въпрос....

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • типичен натовски дженерал

    09 Апр 2025 13:34ч.

    Големи приказки и никакво действие.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи