Президентът се чувства оклеветен

Президентът се чувства оклеветен
От близо шест месеца срещу президента Росен Плевнелиев се води клеветническа кампания, се твърди в съобщение до медиите, разпространено от пресцентъра на държавния глава. В нея се казва, че "невярната и манипулативна информация, която тенденциозно обикаля определени медии, цели да урони доброто име на държавния глава Росен Плевнелиев и да разклати президентската институция".
<p><em><br /></em></p> <p><em>През последните близо шест месеца българското общество стана свидетел на организирана клеветническа кампания срещу държавния глава, която отдавна премина всякакви граници. Невярната и манипулативна информация, която тенденциозно обикаля определени медии, цели да урони доброто име на държавния глава Росен Плевнелиев и да разклати президентската институция, в отговор на открито изразени от президента позиции. Според държавния глава атаките срещу институцията очевидно целят предизвикване на хаос в държавата и отклоняване на вниманието от реалните проблеми, които българското общество посочва. Президентът Росен Плевнелиев си запазва правото да защити репутацията на президентската институция и доброто си име, включително и чрез завеждането на съдебни дела срещу медии или всеки, който публикува или разпространява лъжи и клевети по негов адрес</em>, се казва в края на съобщението.</p> <p>По-рано днес журналистическо разследване на ТВ7 обяви, че Росен Плевнелиев е платил 700 хил. евро в брой за къщата си на Халкидики. Имотът се намира в местността Амаксина до Уранопули - селище на третия ръкав на полуостров Халкидики.&nbsp;Не е ясно защо е дал 700 хил. евро в брой за имот с три пъти по-ниска данъчна оценка от близо 230 хил. евро, както и защо след това плаща близо 65 хил. евро данък за прехвърляне на имота, вместо да си купи двустаен апартамент в София.</p>

Коментари

  • Ета

    15 Окт 2013 2:21ч.

    Ами да докаже, че няма нищо общо!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • 1

    15 Окт 2013 2:32ч.

    Плевнелиев , кажи кое от твърденията не е вярно ?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • импийчмънт за пастирката!

    15 Окт 2013 2:34ч.

    Герберастката калинка Плювналиев клати президентската институция и е крайно време и той да бъде изклатен...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Miri

    15 Окт 2013 2:36ч.

    Завалията :D

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Fakti

    15 Окт 2013 2:36ч.

    Той е чист, а те как го петнят и дискредитират...Да ама не, съжалявам тук сме и имаме очи и уши, все още!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • didi

    15 Окт 2013 2:48ч.

    Хахахах как оклеветен като нищо чисто няма в неговите ръце?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Еленко Еленков

    15 Окт 2013 3:20ч.

    А не се ли чувства рогоносец?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Robert Duval

    15 Окт 2013 3:22ч.

    Нима е престъпно да имаш къща на Халкидики?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Juliana

    15 Окт 2013 3:42ч.

    Също така не е нарушение на закона да имаш банкови сметки в офшорни зони. Но...

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Шеремек

    15 Окт 2013 3:43ч.

    За бедна България е престъпно, Robert Duval. Ти да не си малоумния идиот Мистър Бийн - Плевнелиев? Или си на яслата на тоя жалък и смешен т. нар. "президент"?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • 12

    15 Окт 2013 4:24ч.

    Хубаво е да можеш да съдиш народа, а теб никой да не може да съди защото си с имунитет. Трябва да се свалят всякакви имунитети , за да може народа да съди лица облечени във власт,които са го измамили с политически обещания или които не са съумяли да подобрят стандарта на живот на хората и изпълнявайки лошо задълженията си да докарат народа до просешка тояга,до граждански размирици, до мизерия и ужасяваща бедност, до разделение и омраза. Обществения договор трябва да се промени. Равнопоставеност в правата,във всички права. Всеки да съди и да може да бъде съден. Иначе всички сме равни но едни са по равни,в това е проблема. Едни имат къщи в Кипър в Мями, и където си поискат, други спят по пейките, трети цял живот работят почтено, плащат данъци и имат по един панелен апартамент. Народа пита президента, той трябва да даде отчет,да отговори, не да заплашва със съд. Всъщност добре ще бъде в съда да се срещнат от една страна на банката българския президент а от другата страна народа - обикновения човек, който пита,как стават тези раоти г-н президент ,та и ние като вас да успеем ?! Да видим , кой кого ! Това е демокрацията за разлика от комунистическо- комсомолската криминална диктатура ! Всеки свободен а не роб, не бива да се страхува от заплахите на когото и да било. Хората свободно трябва да изказват мнението си ,без да се страхуват,свободно трябва да задават въпроси на тези които са избрани от народа,да ги критикуват и да искат оставката им.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • наблюдател

    15 Окт 2013 4:59ч.

    700 000 EUR кеш? Ирландската пастирка май ни мисли за луди!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Василена

    15 Окт 2013 5:32ч.

    Ох, сега и сълзички пусни, за да е по-правдоподобно всичко това.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • въпрос

    15 Окт 2013 6:04ч.

    Президентът Росен Плевнелиев e наложително да обясни как е успял да плати 700 000 евро кеш за вилата си в Гърция. Настояваме пред всички да обясни дали е участвал в плащането като физическо, или юридическо лице. Защото това е много важна подробност. Също така е важно по кой начин е набавил парите – изнесъл ги е от българска банка и се е разплащал на ръка, като ги е изнесъл през границата, или ги е изтеглил от гръцка банка – това заяви Мария Капон, лидер на ЕНП. Мисля, че обикновеният българин няма да разбере моето искане, но то е страшно важно за това как действа г-н Плевнелиев, каза г-жа Капон. Ако той си работеше като предприемач, този въпрос никой нямаше да му зададе. Но той е бил три години министър и още две президент. Точно там е уловката – мамил ли е държавата, данъкоплатците и колегите си, като е действал в техен ущърб, или е направил сделката прозрачно. Самият президент нееднократно призовава за прозрачност в политиката. Сега аз го подканям към тази прозрачност. Защото не може едни да са прозрачни и да им правят проверки непрекъснато, а други да тънат в мъгла и действията им да са загадка не само за народа, а и за специалистите, които разбират от такива сделки. Нека бъде така добър и смел и да обясни действията си, каза Капон и заложи на президента най-големият капан, в който той може да падне, ако отговори на въпроса й. Припомняме, че докато беше министър на Регионалното развитите, Плевнелиев декларира, че фирмата му е спряна и не извършва никаква дейност. В данъчната си декралация той написа, че притежава 2 милиона евро кеш и в имоти. Малко по-късно той си купи вила за 700 хиляди евро, но в следващата декларация пак написа, че притежава същите суми в кеш. Тогава изникна въпросът откъде са дошли парите за вилата в Гърция, но бързо беше потулен от услужливите медии

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Роберт Редфорд

    15 Окт 2013 6:49ч.

    Robert Duval ега ти и олигофрена, докато ги има такива наоколо, нищо не става от тази държава!!! Besides you shouldn't be using someone else's name in vain, you dickhead!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ай Сиктир

    15 Окт 2013 8:27ч.

    Престъпно ли е да имаш незаконна вила баш на морския бряг, при положение, че е по-малка от незаконните вили на големите престъпници? Естествено, че не е и не може да бъде. Мръсни клеветници. Растрелять надо!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • протестер

    15 Окт 2013 12:14ч.

    А ние се чувстваме измамени. За това ли обикаляхме като малоумни 123 дена за висок морал в политиката? Това ли беше?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • нека има съд

    15 Окт 2013 12:24ч.

    За тази работа си има съд. Или Капута е прав и Офшорния президент пътува, или не е прав и Барека търка наровете на Софийския 3 години за клевета.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • За кого е Американската мечта..

    15 Окт 2013 14:59ч.

    Беден комсомолски секретар с родител секретар на ОК на БКП , плаща в кеш 700 000 евро за имот в Гърция, притежава имоти за милиони, офшорни сметки за да не плаща данъци в България- патриот е нашият държавен глава.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Работа

    15 Окт 2013 15:13ч.

    Работа от дома и много добри доходи като консултанти в американската компания Acesse Marketing www.internetbiznes-reklama.com

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Бай Пърдечко

    15 Окт 2013 15:52ч.

    Росенчо е бедно момче, той няма пари...Аз ги внесох, като предварително ароматизирах банкнотите с подходяща миризма,а тя взе че се разнесе. Жалко, но не за мен, защото такава ми е професията, а за нашия беден президент!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Овцевъд на Боко

    15 Окт 2013 16:06ч.

    Тъп, гнусен, некадърен, крадлив и лъжлив мошеник, и палячо. Срам ме е да кажа, че съм гражданин на тази страна, в която и президентът не е нищо повече от долнопробен гешефтар!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ХАРИ

    15 Окт 2013 16:42ч.

    Не мога да разбера ЗАЩО този заможен човек се изтъпанчи да става ДЪРЖАВЕН ГЛАВА не една европейска нация, щом е ясно че няма качествата и ИНТЕГРИТЕТА за това !?\r\nА какво да кажем за Боко, който ги избута на този пост?\r\nСрамувам се че съм българин !

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • kocev

    15 Окт 2013 17:22ч.

    Време е! Крайно време е подставените и грубо прикрити лица на службите на старото БКП, все отрочета на съветско-болшевишките бивши "велможи", да се изринат от обществения "небосклон" на България. Каквото крадоха крадоха. Или да си заминават сами, или в един момент ще бъдат много болезнено отстранени. Може да се започне и от това комунистическо отроче Плювналиев. А онези заблудени или платени уж протестиращи, а играещи или по-скоро свирещи на дудука на Б.Б., тепърва ще разберат, че са излъгани. Ясно е, че е по-добре да изтърпим управлението още 8-10 месеца на БСП и ДПС, и тогава да се поведат избори. Но до тогава тази многобройна измет от подставени лица на старите прокомунистически служби да се поразчистят от властовите позиции.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • ф14

    15 Окт 2013 17:58ч.

    ПАРИ+ВЛАСТ=ОЛИГАРХИЯ. Който знае друга формула, да пише!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Нешева

    15 Окт 2013 18:40ч.

    Трябва нов изборен закон! Ама кой да го измисли?! Иначе пак ще бъдем от горна мъртва точка в долна мъртва точка и клелото се завъртва пак!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Добромирова

    15 Окт 2013 20:34ч.

    Нещастник долен!Като си толкова обиден,докажи,че си прав-покажи платежните документи,с които си платил оня конак в Гърция.Къде са протестърите,къде е Иветка-нали искат\"чисти ръце\"?

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Пленнелиев

    16 Окт 2013 0:56ч.

    Да бъде поставен в зависимост, да стана удобен държавен глава, да ми бъде затворен гласът, и Аз просто послушно да изпълнявам указанията на ...такава беше сделката .

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Карчо

    16 Окт 2013 0:57ч.

    Абе това недоразумение,защо ли се прави на ощипана госпожица? Кога ли един престъпник си е признал че е такъв? НИКОГА! Приказки от рода на бла,бла,бла не вървят смотльо! Когато има документи и доказателства дори боговете мълчат нещастнико!

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи
  • Ую

    16 Окт 2013 2:08ч.

    Най-великият ПРЕЗИДЕНТИН на смотаното ни отечество плаща КЕШ 700 хилки в ЕВРО за имот на Халкидики. Защото "жалката" му и незаконна колиба на морския бряг го излага пред хората.

    Отговори

    Напиши коментар

    Откажи

Напиши коментар

Откажи